-
Қысқа мерзімді жоспары
Бөлім
Компьютер мен желілердің техникалық сипаттамалары
Педагогтың аты-жөні
Аманжол С.
Күні
12.09.24
Сынып 8
Қатысушылар саны
Қатыспағандар саны
Сабақтың тақырыбы:
§1.2.Ақпаратты өлшеу. Практикалық жұмыс
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
8.1.1.1- ақпарат көлемін анықтаудағы алфавиттік тәсіл қолдану.
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар:
Ақпаратты өлшеу түрлері мен әдістерін анықтау;
Көптеген оқушылар:
ақпараттың көлемін анықтау ықтималдылығын қолдану;
Кейбір оқушылар:
Алфавиттік формуласын қолданудың маңыздылығын тұжырымдау.
Сабақтың барысы
|
|
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы:
Ұйымдастыру кезеңі/ 1мин
Топқа біріктіру/ 1мин
Қызығушы- лықты ояту. (Өткен сабақты |
Сәлемдесу, түгендеу.
«Сиқырлы қалам» ойыны оқушының сабақтағы көңіл- күйін қалыптастырады.
Смайликтерді үлестіру, сәйкесінше үш топқа біріктіру.
Қызу оқу жұмысымен шұғылдану үшін |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі.
Оқушылар қаламды алып қағазға өздеріне ұнамайтын қасиетті жазып келесі оқушыға береді. Соңында мұғалімге қайтып береді. Қағазды умаждап қоқыс шелекке тастайды. Сабаққа көңілді қатысады. Смайликтерді таңдап топтарға бірігеді.
Оқушылар әр бөлікке өткен тақырып бойынша сұрақтар жазады. Шеңбердің ортасына қалам ұшына түйреуішті қойып айналдырады. |
Қошемет көрсету. |
Қағаз, қалам. Смайликтер |
||
|
|
Миға шабуыл стратегиясы арқылы оқушылардың сыни ойлау қабілетін қалыптастыру. 1.Ақпарат көлемін қалай анықтауға болады? 2.Ақпарат көлемін анықтау не үшін қажет? 3.Ақпарат көлемін анықтаудың қандай түрлерін білесіңдер? Дескриптор 1. Ақпаратты көлемін анықтау формуласын біледі. 2. Ақпараттың көлемін анықтаудың түрлерін еске түсіреді. |
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы пікірлерін еркін жеткізеді, басқалардың пікірімен салыстырады, сын тұрғысынан ойлауға дағдыланады. |
Смайликтер арқылы қалыптастыр |
|
||
|
|
Дескриптор Ақпараттың көлемін анықтай алады. Формуланы қолдана алады. |
Есептерді дәптерге орындайды |
Бағалау парағы |
Информатика оқулығы, 8- сынып. Жұмыс дәптері |
||
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: -Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын |
Жиналаған фишкаларды санайды- бағалау жүргізеді |
Фишка арқылы бағалау |
фишкалар |
||
|
Үй тапсырмасы |
Тақырыпқа сай есеп құрастырып келу |
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақпаратты өлшеу
Ақпаратты өлшеу
-
Қысқа мерзімді жоспары
Бөлім
Компьютер мен желілердің техникалық сипаттамалары
Педагогтың аты-жөні
Аманжол С.
Күні
12.09.24
Сынып 8
Қатысушылар саны
Қатыспағандар саны
Сабақтың тақырыбы:
§1.2.Ақпаратты өлшеу. Практикалық жұмыс
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
8.1.1.1- ақпарат көлемін анықтаудағы алфавиттік тәсіл қолдану.
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар:
Ақпаратты өлшеу түрлері мен әдістерін анықтау;
Көптеген оқушылар:
ақпараттың көлемін анықтау ықтималдылығын қолдану;
Кейбір оқушылар:
Алфавиттік формуласын қолданудың маңыздылығын тұжырымдау.
Сабақтың барысы
|
|
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы:
Ұйымдастыру кезеңі/ 1мин
Топқа біріктіру/ 1мин
Қызығушы- лықты ояту. (Өткен сабақты |
Сәлемдесу, түгендеу.
«Сиқырлы қалам» ойыны оқушының сабақтағы көңіл- күйін қалыптастырады.
Смайликтерді үлестіру, сәйкесінше үш топқа біріктіру.
Қызу оқу жұмысымен шұғылдану үшін |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі.
Оқушылар қаламды алып қағазға өздеріне ұнамайтын қасиетті жазып келесі оқушыға береді. Соңында мұғалімге қайтып береді. Қағазды умаждап қоқыс шелекке тастайды. Сабаққа көңілді қатысады. Смайликтерді таңдап топтарға бірігеді.
Оқушылар әр бөлікке өткен тақырып бойынша сұрақтар жазады. Шеңбердің ортасына қалам ұшына түйреуішті қойып айналдырады. |
Қошемет көрсету. |
Қағаз, қалам. Смайликтер |
||
|
|
Миға шабуыл стратегиясы арқылы оқушылардың сыни ойлау қабілетін қалыптастыру. 1.Ақпарат көлемін қалай анықтауға болады? 2.Ақпарат көлемін анықтау не үшін қажет? 3.Ақпарат көлемін анықтаудың қандай түрлерін білесіңдер? Дескриптор 1. Ақпаратты көлемін анықтау формуласын біледі. 2. Ақпараттың көлемін анықтаудың түрлерін еске түсіреді. |
Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы пікірлерін еркін жеткізеді, басқалардың пікірімен салыстырады, сын тұрғысынан ойлауға дағдыланады. |
Смайликтер арқылы қалыптастыр |
|
||
|
|
Дескриптор Ақпараттың көлемін анықтай алады. Формуланы қолдана алады. |
Есептерді дәптерге орындайды |
Бағалау парағы |
Информатика оқулығы, 8- сынып. Жұмыс дәптері |
||
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: -Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын |
Жиналаған фишкаларды санайды- бағалау жүргізеді |
Фишка арқылы бағалау |
фишкалар |
||
|
Үй тапсырмасы |
Тақырыпқа сай есеп құрастырып келу |
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз














