|
Қысқа мерзімді жоспары |
||
|
Бөлім |
I бөлім. Ақпаратты ұсыну |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Молдиярова Г.М. |
|
|
Күні: 27.09.2023ж |
|
|
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылар саны 12 |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
1.4. Екілік ақпаратты ұсыну. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.1.4-компьютерге арналған барлық ақпарат екілік түрінде ұсынылғанын түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды алдынғы қатарға отырғызу және өз ойын жеткізуге жағдай жасау. Ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру ( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу,түсіну, қолдану |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3. Откен сабақты пысықтау.«Банбозе» әдісі 4.Жаңа тақырыпқа шолу.
5. Жаңа тақырыпты пысықтау үшін есептер шығару ASCII коды кестесімен есептер шығару. 6. Жаңа тақырыпты пысықтау. «Шыбын ұрғыш» әдісі |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Фигуралар арқылы бағалау |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Ұсыну түрлеріне қарай ақпаратты екілік кодтаудың негізгі 3 түрі бар:
ASCII коды кестесінен көрініп тұрғандай, әрбір символға немесе әріпке 8 биттен тұратын бір байттық код сәйкес келіп тұр. ASCII кодтау кестесінде 16 жол, 16 баған бар. Кесте стандартты және баламалы екі бөліктен тұрады. Стандартты бөлік алғашқы 0-ден 127-ге дейінгі 128 символдық код цифрларынан, латын алфавитінің әріптері мен компьютер жұмысын басқаратын арнайы символдардан құралған. Баламалы бөліктегі 128-ден 255-ке дейінгі кодтар ұлттық алфавиттерде (орыс, қазақ, тағы басқа) берілген. Бүгінгі таңда ASCII кодымен таңбаланатын 256 символдың өзі компьютерде жапон, қытай тілдерінің алфавитін кодтауға жетпейді. Бұл алфавитте, иероглифтерде символдар саны 256-дан көп. Осы мәселені шешу үшін өткен ғасырдың 90-жылдарының басында Юникод кодтау кестесі жасалды. Бастапқы Юникод кодтау 2 байт, яғни 16 биттен тұрды, 16 битпен 65536 символды кодтауға болады. Ондық санау жүйесі
2 1 0 777= 7∙102+7∙101+7∙100
Екілік санау жүйесі
Сегіздік санау жүйесі
1∙82+5∙81+6∙80 = 64+40+6=110 1568 =11010 ОНАЛТЫЛЫҚ САНАУ ЖҮЙЕСІ
Сұрақтар:
( Американдық ғалым Сэмюэл Морзенің (1791-1872))
Жаңа сабақты пысықтауға арналған тапсырма (Есептер шығару) |
Мұғалімді тыңдайды ASCII коды кестесімен танысады
1-тапсырманы орындайды
3-тапсырманы орындайды Әртүрлі санау жүйесінің "Алфавиті |
Стикер 6 балл Стикер 2 балл Стикер 2 балл |
ASCII коды кестесі Оқулық Карточка Карточка |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері
байланыс:
|
Топты бағалау |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
§ 1.4, 19-22бет 1,2,3-тапсырма |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Ақпаратты ұсыну"
"Ақпаратты ұсыну"
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||
|
Бөлім |
I бөлім. Ақпаратты ұсыну |
|
|
Педагогтың аты-жөні |
Молдиярова Г.М. |
|
|
Күні: 27.09.2023ж |
|
|
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылар саны 12 |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
1.4. Екілік ақпаратты ұсыну. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.1.4-компьютерге арналған барлық ақпарат екілік түрінде ұсынылғанын түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушылар үшін |
-Қарым-қатынас деңгейінде сөздік қорын, сипап сезу дағдыларын дамыту -Көруінде кемістігі бар балаларды алдынғы қатарға отырғызу және өз ойын жеткізуге жағдай жасау. Ауызша жауап беруге деген ынтасын ескеру ( практика түрінде жауап беруге жағдай жасау) |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу,түсіну, қолдану |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3. Откен сабақты пысықтау.«Банбозе» әдісі 4.Жаңа тақырыпқа шолу.
5. Жаңа тақырыпты пысықтау үшін есептер шығару ASCII коды кестесімен есептер шығару. 6. Жаңа тақырыпты пысықтау. «Шыбын ұрғыш» әдісі |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Фигуралар арқылы бағалау |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Ұсыну түрлеріне қарай ақпаратты екілік кодтаудың негізгі 3 түрі бар:
ASCII коды кестесінен көрініп тұрғандай, әрбір символға немесе әріпке 8 биттен тұратын бір байттық код сәйкес келіп тұр. ASCII кодтау кестесінде 16 жол, 16 баған бар. Кесте стандартты және баламалы екі бөліктен тұрады. Стандартты бөлік алғашқы 0-ден 127-ге дейінгі 128 символдық код цифрларынан, латын алфавитінің әріптері мен компьютер жұмысын басқаратын арнайы символдардан құралған. Баламалы бөліктегі 128-ден 255-ке дейінгі кодтар ұлттық алфавиттерде (орыс, қазақ, тағы басқа) берілген. Бүгінгі таңда ASCII кодымен таңбаланатын 256 символдың өзі компьютерде жапон, қытай тілдерінің алфавитін кодтауға жетпейді. Бұл алфавитте, иероглифтерде символдар саны 256-дан көп. Осы мәселені шешу үшін өткен ғасырдың 90-жылдарының басында Юникод кодтау кестесі жасалды. Бастапқы Юникод кодтау 2 байт, яғни 16 биттен тұрды, 16 битпен 65536 символды кодтауға болады. Ондық санау жүйесі
2 1 0 777= 7∙102+7∙101+7∙100
Екілік санау жүйесі
Сегіздік санау жүйесі
1∙82+5∙81+6∙80 = 64+40+6=110 1568 =11010 ОНАЛТЫЛЫҚ САНАУ ЖҮЙЕСІ
Сұрақтар:
( Американдық ғалым Сэмюэл Морзенің (1791-1872))
Жаңа сабақты пысықтауға арналған тапсырма (Есептер шығару) |
Мұғалімді тыңдайды ASCII коды кестесімен танысады
1-тапсырманы орындайды
3-тапсырманы орындайды Әртүрлі санау жүйесінің "Алфавиті |
Стикер 6 балл Стикер 2 балл Стикер 2 балл |
ASCII коды кестесі Оқулық Карточка Карточка |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері
байланыс:
|
Топты бағалау |
|
|
||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
§ 1.4, 19-22бет 1,2,3-тапсырма |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















