Материалдар / Ақша .Теңге.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ақша .Теңге.

Материал туралы қысқаша түсінік
1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындарымен түрлі операцияларды орындау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Мамыр 2021
312
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Мұғалімнің аты-жөні:


Пән/Сынып:

Сауат ашу 1 сынып

Күні


Тарау немесе бөлім атауы:

Тағам және сусын

Сабақтың тақырыбы:№151

Ас – адамның арқауы. Дыбыстар мен әріптер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

1.1.3.1 мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау

1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау


Оқу мақсаты:

сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстайды

мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндай алады.

тақырыпқа байланысты керекті суреттер қолдана отырып, жай сөйлемдер мен мәтін құрастырады және жазады.

Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс

Жаңа тақырыптың түсіндірілуі

Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Жеке жұмыс

Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

3минут

Басы

Мына аспан астында

Жақсы дос көп табылар

Мен де соның бірімін,

Сыйлығымды ал!

Сурет бөліктерін таңдап, пазл құрастырады

Оқу мақсатын жариялау үшін «Сұрақтар тізбегі» арқылы сұрақтар қойылады

-Бұл суреттердегі заттардың атын атайық. Олардың ортақ тақырыбы қандай болуы мүмкін.

Олай болса, бүгінгі сабағымызда «Тағам және сусын» бөлімін бастаймыз.

  • Тағам не үшін қажет?

  • Ас, тағам туралы қандай мақал-мәтелдер білесіңдер?

Олай болса, бізге Мерей мен Әлидің диалогін кімдер рөлге бөліп оқып береді?-










Оқушылар сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады.








Мадақтау


Ұлттық тағамдар, ыстық тағамдар, десерт, сусындар суреттері пазл бөліктеріне бөлінген








30

минут



Ортасы


(Ұ) 1 – тапсырма

Оқулықтың 3-бетіндегі тапсырма:

- Мәтінді мұқият оқы, сұрақтарға жауап бер.

- Мәтін кейіпкерлері дұрыс тамақтанды ма?

- Қалай ойлайсыңдар, тамақтан адам денсаулығына зиян келе ме?

-Тамақ, сусын, кәмпит сөздерінде неше дыбыс, неше әріп бар?

Саралау «Тапсырма» тәсілі арқылы жүзеге асады.

Кейбір оқушыларға:

-Әсетке қандай кеңес берер едің?

(Ұ) Оқулықтың 4-5- беттеріндегі 2-3 жаттығулармен ауызша жұмыс.

- Суретке қарап, олардың қандай дыбыс шығаратынын сұрау.

- 3-жаттығудағы мәтінді оқыту.

- Әли мен Мерейдің диалогін рөлге бөліп оқыту.

- Жаңа ақпаратты меңгерту.

Барлық сөз дыбыстардан тұрады, оларды жазуда әріппен белгілейміз.






Сергіту сәтінде

(Д) 2 - тапсырма дәптермен жұмыс.

4-жаттығу.

Сурет бойынша әңгіме құрап жазыңдар.

.

Саралау «Қарқын» тәсілі арқылы жүргізіледі.

Қарқынды оқушыға:

-Сол оқиғаға байланысты өз пікіріңді айтып көр.

Қарқыны баяу оқушыға қолдау көрсету, үйрету.


Дескриптор

-Сұраққа жауап береді.

-Сөздердегі дыбыс пен әріп санын анықтайды.































«Қызыл-гүлім-ай» әніне сәйкес қимыл жасап билейді.





Дескриптор:

-Сурет бойынша әңгіме құрап жазады

ҚБ: «Жұлдызша» әдісі.

Үлкен –Мәтінді буындап, тұтас оқып, сөздердегі дыбыс пен әріп санын анықтай алса;

Орташа- Сөздерді, мәтінді буындап, тұтас оқып, сөздердегі дыбыс пен әріп санын анықтауда көмек қажет етсе;

Кіші- Сөздерді, мәтінді буындап, тұтас оқи алмаса, сөздердегі дыбыс пен әріп санын анықтай алмаса.

ҚБ: «Смайлик» әдісі

Тамаша - әңгіме құрап, сөйлемдерді қатесіз жаза алса;

Жақсы - әңгіме құрап, сөйлемдерді жазуда елеусіз қателіктер болса;

Қалыпты - әңгіме құрауда, сөйлемдерді жазуда өрескел қателер болса.

https://www.youtube.com/watch?v=xgG-zS03ZNU

















5 минут



бекіту

Кестені толтыр.



Таңғы ас

Түскі ас

Кешкі ас









Кестені толтыруда пайдалы ас түрлерін атай алады

Мадақтау сөздер

2минут

Кері байланыс

-Жарайсыздар, балалар, бүгінгі сабақта керемет жетістіктерге жете алдыңыздар!

Барлықтарыңызға үлкен алғыс білдіре отырып, бүгінгі сабақты аяқтаймыз.

Бүгінгі сабақта не білгенін, үйренгенін, түсінгені туралы бөліседі.









































Мұғалімнің аты-жөні:


Пән/Сынып:

Жаратылыстану 1 сынып

Күні


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:


Тағам және сусындар

Сабақтың тақырыбы

Табиғи жарық көздері дегеніміз не?


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

1.5.2.2 жарықтың табиғи және жасанды көздерін ажырату

1.1.2.1 қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізу


Сабақ мақсаты:

жарықтың не екенін әңгімелей алады.



Саралап оқыту тапсырмалары


Ұжымдық жұмыс

Жаңа тақырыптың түсіндірілуі

Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Жеке жұмыс

Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезеңдері

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар


3минут

Басы

Ынтымақтастық ахуал қалыптастыру.

Сабақ мақсатын жариялау үшін «Миға шабуыл» әдісі қолданылады.

-Қолымыздағы суретттерден ортақ белгіні табайық.

-Күн, Ай, жұлдыз туралы не айта аласыңдар?

-Олар қайда орналасқан?

-Жарқырауық қоңыздардың бұлармен не байланысы бар деп ойлайсыңдар?

-Ендеше, бүгінгі сабақтағы мақсатымыз не туралы?


Оқушылар сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады.
























Мадақтау

оқулық


25

минут



Ортасы


1-тапсырма «Табиғатқа саяхат» әдісі

қолданылады.

Оқулықтың 72-бетіндегі суреттерге қарап, табиғатты сипаттаңдар.

-Жұмбақты шешіңдер.

Күн сайын таң ата терезеден кіреді,

Жаңа күн туғанын содан-ақ біледі.

Бұл не?

-Жарық туралы не айта аласыңдар?

Саралау тәсілі: Диалог және қолдау көрсету.

Кейбір оқушыға:

- Не себепті Жердегі тіршілік үшін жарық көздері керек?

Сергіту сәтінде жаттығулар жасалады.

Күннен неге түсiп тұр сонша жарық,
Сегiз минут шерiкте жерге барып?
Әншейiн құр жарқырап тұрып алмай,
Жылылық нұрмен бiрге жүр қозғалып.


2-тапсырма «Жас зерттеушілер» әдісі арқылы іске асырылады. Бейнежезбаны тамашалап, оқулықтың 73-бетіндегі мәтінді оқыңдар. Есте сақта! Сұраққа жауап бер.

- Күн жарығы не үшін керек?

Саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді.

Кейбір оқушыларға:

-Адам өміріне жарықтың әсері туралы әңгімеле.

Көмек қажет ететін оқушыларға қолдау көрсетіледі.


Дескриптор:

1.Табиғатқа сипаттама береді.

2. Жұмбақты шешеді.

3. Жарық туралы болжап әңгімелейді.









.







Дескриптор:

- Күн жарығы не үшін керектігін болжап әңгімелейді.


1-т ҚБ: «Үшбұрыш» әдісі арқылы алынады























ҚБ: «Жұлдызшалар» әдісімен алынады.


Оқулық













Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!