4
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джанкенова А.К. |
||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 1 сынып |
||||||
|
Күні: |
05.04.2021 |
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Тағам және сусын.Дені саудың – жаны сау |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ |
Ақшаны ұсақтау |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындарымен түрлі операцияларды орындау 1.5.1.2 орынды, бағытты, заттардың арасындағы қашықтықты анықтайтын сандарды, заттарды, тауар бағаларын/терминдердісалыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану |
|
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
ірі монетаны ұсағырақ монеталарға ұсақтай біледі. |
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Топқа бөлутүстер арқылы жүреді. Оқушылар кезекпен қызыл, жасыл, сары, көк түстерін кезекпен айтып шығады. Түс түріне қарай топтарға бірігеді. 1-топ – «Қызыл» 2-топ- «Жасыл» 3-топ - «Сары» 4-топ – «Көк» «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқу мақсаты ашылады: -Мен ойлаған монета құны, 10-нан кейін тұратын ондық. -2 мен 10 теңгелік монетаның ортасындағы монета құны қандай? -20 теңгелік монетадан кейінгі үлкен монета құны қандай? -Сендердің қолдарыңда құны 10 теңгелік монета бар делік. Бағасы 5 теңге тұратын бір сағыз алу үшін не істейсіңдер? - Біз ірі монетаны ұсағырақ монеталарға ұсақтаймыз. - Біз ірі монетаны ұсақ монеталарға ұсақтап, сатып алған заттардың ақшасын тура төлей аламыз. Оны тура төлем жасау деп атайды. - Ендеше бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай? |
Оқушылар сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Мадақтау |
Оқулық, Жұмыс дәптері |
|
|
|
25 минут |
Ортасы |
(Т) 1- тапсырма «Түсіндіріп көр» әдісі арқылы жүреді. Оқулықтың 85-бетіндегі тапсырмамен жұмыс. -10 теңгелік 2 монетаң болса, 13 теңге тұратын затты қалай сатып алуға болатынын айтып бер. -20 теңгелік 2 монетаң болса, 30 теңге тұратын затты қалай сатып алуға болатынын айтып бер. (Ж) 2 –тапсырма «Шығарып көр» әдісі арқылы жүзеге асады. Оқулықтың 85-бетіндегі тапсырмамен жұмыс. Жанардың 20 теңгелік 5 монетасы бар. Ол бағасы 50 теңге тұратын балмұздақ сатып алу үшін не істеуі керек? Бірнеше тәсілмен көрсетіңдер. 20 тг=10тг+10тг 20 тг=10тг+5тг+5тг 20тг=5тг+5тг+5тг+5тг тсс Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әуеніне сәйкес қимылдармен билейді. . . |
Дескриптор: -Сурет бойынша ақша ұсақтау жолын түсіндіреді.
Дескриптор: -20 теңгелік монетаны ұсақтаудың бірнеше тәсілін көрсетеді. Саралау тәсілі«Диалог және қолдау көрсету» арқылы іске асады. Кейбір оқушыға қосымша сұрақтар беріледі. - Жанарда қанша теңге қалатынын тауып көр. Көмек қажет ететін оқушыларға қосымша уақыт беріледі.
|
ҚБ: «Үшбұрыштар» әдісі арқылы бағалайды. Жасыл – Сурет бойынша ақша ұсақтау жолын түсіндіре алса; Қызыл - Сурет бойынша ақша ұсақтау жолын түсіндіруде көмек қажет етсе; Сары- Сурет бойынша ақша ұсақтау жолын түсіндіруде қиналса.
ҚБ: «Шарлар» әдісі арқылы бағалайды. Жасыл – 20 теңгелік монетаны ұсақтаудың бірнеше тәсілін көрсете алса; Қызыл - 20 теңгелік монетаны ұсақтаудың бірнеше тәсілін көрсетуде көмек қажет етсе; Сары- 20 теңгелік монетаны ұсақтаудың бірнеше тәсілін көрсетуде қиналса. |
Оқулық, Жұмыс дәптері Жұлдызшалар суреті оқулық Бас бармақ Жұмыс дәптері жалауша суреті
үшбұрыштар суреті |
|
|
|
5 минут |
бекіту |
(Д) 3- тапсырма тақтамен және дәптермен жұмыс. Баланың ойлау қабілеттерін, логикалық ойлауын дамыту үшін тапсырмалар беру: -тапсырманы мұқият орындауға үйрету; – Өрнектердің мәнін табу. |
Дескриптор: тапсырмаларды орындайды. Саралау тәсілі «Қарқын» арқылы жүргізіледі. Қарқынды оқушыға: қосымша тапсырмалар жазу. Қарқыны баяу оқушыға қолдау көрсетіледі |
ҚБ «Сызғыштар» әдісі Көк - тапсырманы дұрыс орындай алса; Сары - тапсырманы орындауда қателіктер болса. Қызыл - тапсырманы орындауда қиналса |
Жұмыс дәптері |
|
|
|
2минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы алынады. -Бүгінгі сабақтан не үйрендіңдер? -Сабақтың қай тұсы қызықты болды? Үй тапсырмасы: 85-беттегі «Орындап көр» тапсырмасы. |
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақшаны ұстақтау
Ақшаны ұстақтау
4
|
Педагогтің аты-жөні: |
Джанкенова А.К. |
||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 1 сынып |
||||||
|
Күні: |
05.04.2021 |
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Тағам және сусын.Дені саудың – жаны сау |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ |
Ақшаны ұсақтау |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындарымен түрлі операцияларды орындау 1.5.1.2 орынды, бағытты, заттардың арасындағы қашықтықты анықтайтын сандарды, заттарды, тауар бағаларын/терминдердісалыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану |
|
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
ірі монетаны ұсағырақ монеталарға ұсақтай біледі. |
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Топқа бөлутүстер арқылы жүреді. Оқушылар кезекпен қызыл, жасыл, сары, көк түстерін кезекпен айтып шығады. Түс түріне қарай топтарға бірігеді. 1-топ – «Қызыл» 2-топ- «Жасыл» 3-топ - «Сары» 4-топ – «Көк» «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқу мақсаты ашылады: -Мен ойлаған монета құны, 10-нан кейін тұратын ондық. -2 мен 10 теңгелік монетаның ортасындағы монета құны қандай? -20 теңгелік монетадан кейінгі үлкен монета құны қандай? -Сендердің қолдарыңда құны 10 теңгелік монета бар делік. Бағасы 5 теңге тұратын бір сағыз алу үшін не істейсіңдер? - Біз ірі монетаны ұсағырақ монеталарға ұсақтаймыз. - Біз ірі монетаны ұсақ монеталарға ұсақтап, сатып алған заттардың ақшасын тура төлей аламыз. Оны тура төлем жасау деп атайды. - Ендеше бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай? |
Оқушылар сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Мадақтау |
Оқулық, Жұмыс дәптері |
|
|
|
25 минут |
Ортасы |
(Т) 1- тапсырма «Түсіндіріп көр» әдісі арқылы жүреді. Оқулықтың 85-бетіндегі тапсырмамен жұмыс. -10 теңгелік 2 монетаң болса, 13 теңге тұратын затты қалай сатып алуға болатынын айтып бер. -20 теңгелік 2 монетаң болса, 30 теңге тұратын затты қалай сатып алуға болатынын айтып бер. (Ж) 2 –тапсырма «Шығарып көр» әдісі арқылы жүзеге асады. Оқулықтың 85-бетіндегі тапсырмамен жұмыс. Жанардың 20 теңгелік 5 монетасы бар. Ол бағасы 50 теңге тұратын балмұздақ сатып алу үшін не істеуі керек? Бірнеше тәсілмен көрсетіңдер. 20 тг=10тг+10тг 20 тг=10тг+5тг+5тг 20тг=5тг+5тг+5тг+5тг тсс Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әуеніне сәйкес қимылдармен билейді. . . |
Дескриптор: -Сурет бойынша ақша ұсақтау жолын түсіндіреді.
Дескриптор: -20 теңгелік монетаны ұсақтаудың бірнеше тәсілін көрсетеді. Саралау тәсілі«Диалог және қолдау көрсету» арқылы іске асады. Кейбір оқушыға қосымша сұрақтар беріледі. - Жанарда қанша теңге қалатынын тауып көр. Көмек қажет ететін оқушыларға қосымша уақыт беріледі.
|
ҚБ: «Үшбұрыштар» әдісі арқылы бағалайды. Жасыл – Сурет бойынша ақша ұсақтау жолын түсіндіре алса; Қызыл - Сурет бойынша ақша ұсақтау жолын түсіндіруде көмек қажет етсе; Сары- Сурет бойынша ақша ұсақтау жолын түсіндіруде қиналса.
ҚБ: «Шарлар» әдісі арқылы бағалайды. Жасыл – 20 теңгелік монетаны ұсақтаудың бірнеше тәсілін көрсете алса; Қызыл - 20 теңгелік монетаны ұсақтаудың бірнеше тәсілін көрсетуде көмек қажет етсе; Сары- 20 теңгелік монетаны ұсақтаудың бірнеше тәсілін көрсетуде қиналса. |
Оқулық, Жұмыс дәптері Жұлдызшалар суреті оқулық Бас бармақ Жұмыс дәптері жалауша суреті
үшбұрыштар суреті |
|
|
|
5 минут |
бекіту |
(Д) 3- тапсырма тақтамен және дәптермен жұмыс. Баланың ойлау қабілеттерін, логикалық ойлауын дамыту үшін тапсырмалар беру: -тапсырманы мұқият орындауға үйрету; – Өрнектердің мәнін табу. |
Дескриптор: тапсырмаларды орындайды. Саралау тәсілі «Қарқын» арқылы жүргізіледі. Қарқынды оқушыға: қосымша тапсырмалар жазу. Қарқыны баяу оқушыға қолдау көрсетіледі |
ҚБ «Сызғыштар» әдісі Көк - тапсырманы дұрыс орындай алса; Сары - тапсырманы орындауда қателіктер болса. Қызыл - тапсырманы орындауда қиналса |
Жұмыс дәптері |
|
|
|
2минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы алынады. -Бүгінгі сабақтан не үйрендіңдер? -Сабақтың қай тұсы қызықты болды? Үй тапсырмасы: 85-беттегі «Орындап көр» тапсырмасы. |
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














