Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
|
Мектеп:
|
Күні:
03.04.2018ж
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Янтурсин О. Ю.
|
Сынып:
7
|
Қатысқандар
саны:10
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
Ақшат
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
|
Сабақ мақсаттары
|
Өз өлкеміздегі жер су атауларын шығу тарихын
табиғатымен өсімдіктерін аңыз әнгімелері.
|
Барлық
оқушылар: Ақшат деген жер атауын біледі
қай жерде орналасқанын айта алады.
|
Оқушылардың басым
бөлігі: Ақшаттың жер бедері мен
өсімдіктерін анықтайды
|
Кейбір
оқушылар: Ақшат атауының ,шығу тарихымен
аңыз ангімелерін біледі
|
Жетістік критерийлері
|
Білу түсіну
|
Тілдік мақсат
|
Барлық пәндер үшін
Оқушылар мәтінмен жұмыс істеу дағдыларын
дамытады, географиялық дереккөздерімен танысады, өз ойларын
жеткізеді.
Пәнге тән лексика мен терминология: Ақшат,
Ақжар,Қызылжар т.б Диалог пен жазылым үшін қажетті
тіркестер:
Жер
су атаулары, өсімдіктері, жануарлары т.б
|
Құндылықтарды дарыту
|
Тарихтың мәдениеті, тілдің
бір тұтастығы.Туған ауылымыздағы қасиетті жерлерге деген
сүйіспеншілігін,патриоттық сезімдерін
ояту.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Тарих, география,
әдебиет
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Белсенді тақта
|
Бастапқы білім
|
Өлкеміздін жер су
атаулары
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ басында
Шаттық шеңбері, жер су
атауларын айтып екі топқа бөліну бір топ су екінші топ жер
атауы
|
|
Сабақтың ортасы/сабақтың негізгі
бөлімі
|
Бірінші топ. Суретке
сипатама
Екінші топ өсімдігіне
сипатама беріп постер қарғау Ақшаңқы Ақшат- шоқы,
Қарабиік.
Төбесі тұрар ылғи бұлтқа
тиіп
Басына құстан қыран ұя
салса,
Жортады баурайында бөкен,
киік.
Көк диван
әдісі. Бір оқушы шыгып отыргышка
отырп бүгінгі сабақта не өтілді сол туралы бір сөз айтады ол сөзге
қатысты малімет берген оқушы отырғышка отырп ол бір сөз айтады
солой жалғаса береді.
Бүгінгі сабақты оқушылар әр
топ бірін бірі басбармақ арқылы
бағалайды.
|
Маркер бейне сурет өсімдіктер кеппе
шоп
|
Сабақтың соңы
|
Сабақ соңында оқушылар рефлексия
жүргізеді:
Мұғалім: «Әрбір адам баласы үшін мекен еткен
туған жерінің табиғатымен байланысты аңыздар мен тарихы
мақтаныш,әрі ыстық Менде өзім суын ішіп, ауасын жұтып отырған
табиғатты сәнді, көрік әсем туған жерімді мақтан
етемін»
Эссе жазу.
«Ақшат»
Рефлексия Екі жұлдыз бір
тілек
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау
көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет
қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру
деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы
|
Оқушыларды мадақтау әр тапсырмаға көңіл
болу нақтылау
|
Оқушыларды бірін бірі жеке бағалауға бірін
біріне қолдап отыру
|
Денсаулық сақтау
технологиялары.
Сергіту сәттері әр жұмысқа
мұқиятылық.
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақта мақсат қойылғанымен
сабақ кезде кей жағдайлар қалыс қалды себебі материалдар аз
болды
|
Өлкеміздің карталары жоқтығы зерттеу жұмысның
аздығынан кей маліметтер айтылмады
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту
туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:Постер
қорғауы
2:Көк диван
әдісі
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту
туралы да, оқу туралы да ойлыныңыз)?
1:Жана
әдістер
2:Бағалау
Сабақ барысында сынып
туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы
нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет? Көрнекіліктер көп болуы әр
тапсырмаға дискриптор құру
|