|
Бөлім: |
Ұлы Дала табиғаты |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Жакенова Жаухар Еламановна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақсу-Жабағылы қорығы |
|
|
Оқу бағд ламасына сәйкес ар оқыту мақсаттары: |
5.1.2.1тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау; 5.2.6.1 тірек сөздерді дұрыс қолданып, иллюстрацияларды сипаттау. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсініп, нақты ақпаратты анықтап;тірек сөздерді дұрыс қолданып, иллюстрацияларды сипаттайды. |
|
|
ЕБҚ |
Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсініп , нақты ақпаратты анықтайды, тірек сөздерді қолданып, иллюстрацияларды сипаттайды. |
|
|
Ойлау деңгейі |
Түсіну, қолдану |
|
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу.Психологиялық жағымды ахуал туғызу. «Гүлмен тілек» әдісі 2. Топқа бөлу 1-топ- «Гүлдер» 2-топ-« Құстар» 3-топ –«Аңдар» Мақсаты:жағымды ахуал туғызу және топқа біріктіру |
Оқушылар қызыл,жасыл,сары түсті гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің астына жазылған сөздер бойынша топтарға бірігеді. |
«Мақтау, мадақтау» әдісі |
Қосымша №1 |
|
Сабақтың ортасы 3 минут 5 минут 10 минут 1 минут 18 минут |
Мәтіналды жұмыс 1.Сөздік жұмысы. шың -вершина сарқырыма-водопад жазық-равнина көрікті( әдемі,әсем) -красивый таудың етегінде-у подножия горы |
Жаңа сөздерді тақтадан дауыстап оқиды |
|
Қосымша №2 Жаңа сөздер |
|
2. Сабақтың тақырыбын анықтау. «Бейнефильмді көру» әдісі Мақсаты:сабақтың тақырыбын анықтау Сөйлесу. -Ақсу-Жабағылы қорығы туралы не білдіңдер? Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Бейнефильм көреді,сабақтың тақырыбын анықтайды . Сұраққа жауап береді |
|
Қосымша №3 Бейнефильм |
|
|
Мәтінмен жұмыс Тапсырма./Жұптық жұмыс/ Мәтінді түсініп тыңдап,негізгі ақпаратты анықтаңыздар. Мақсаты: Мәтінді түсініп тыңдап,негізгі ақпаратты анықтау. Дескриптор: -мәтінді түсінеді; -негізгі ақпаратты анықтайды; ЕБҚ үшін:. Тапсырма. Мәтінді түсініп тыңдап,негізгі ақпаратты анықтаңыздар. Мақсаты: Мәтінді түсініп тыңдап,негізгі ақпаратты анықтау. Дескриптор: -мәтінді түсінеді; -негізгі ақпаратты анықтайды; |
Мәтінді түсініп тыңдап,негізгі ақпаратты анықтайды ЕБҚ үшін: берілген сандарға қатысты мәтіннен ақпарат табады. |
«Бас бармақ»
|
Қосымша №4 Тыңдалым мәтіні. Қосымша №5 «Дұрыс,дұрыс емес» кестесі Қосымша №6 Кесте |
|
|
Сергіту сәті. «Көңілді күн». |
Бейнебаянда берілген қимылдарды қайталайды. |
|
Қосымша№6.Сергіту сәті.https://youtu.be/xyS4WWbtttM |
|
|
Мәтінсоңы жұмыс Топтық жұмыс. «Сипаттама беру» әдісі арқылы тірек сөздерді қолданып, «Сендерге Ақсу-Жабағылы қорығында не ұнады?» тақырыбында иллюстрацияларды сипаттап өз ойын айтады. -Дескриптор: -тірек сөздерді қолданады; -суретті сипаттайды; -тақырыпқа өз ойын айтады. ЕБҚ үшін: Берілген тірек сөздерді қолданып, иллюстрацияны сипаттайды. Дескриптор: -тірек сөздерді қолданады; -суретті сипаттайды. |
Мәтін мазмұны бойынша сурет салып,тірек сөздерді қолданып, сипаттайды. . ЕБҚ үшін:берілген суреттердің біреуін сипаттайды |
Бағалау парағы |
Қосымша №7 Тірек сөздер Қосымша №8 Бағалау парағы |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Рефлексия «Алма ағашы»әдісі Үй тапсырмасы Қосымша ақпаратты пайдаланып, тақырып бойынша әңгімелеу. ЕБҚ үшін:оқулықтағы мәтінді пайдаланып, сұрақтарға жауап беру |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін «Алма ағашына» алмаларын іледі. Қосымша ақпаратты пайдаланып, тақырып бойынша әңгімелейді Оқулықтағы мәтінді пайдаланып, сұрақтарға жауап беру |
Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары- жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті |
Қосымша №8 Қосымша №9 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақсу-Жабағылы қорығы
Ақсу-Жабағылы қорығы
|
Бөлім: |
Ұлы Дала табиғаты |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Жакенова Жаухар Еламановна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақсу-Жабағылы қорығы |
|
|
Оқу бағд ламасына сәйкес ар оқыту мақсаттары: |
5.1.2.1тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну және нақты ақпаратты анықтау; 5.2.6.1 тірек сөздерді дұрыс қолданып, иллюстрацияларды сипаттау. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсініп, нақты ақпаратты анықтап;тірек сөздерді дұрыс қолданып, иллюстрацияларды сипаттайды. |
|
|
ЕБҚ |
Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсініп , нақты ақпаратты анықтайды, тірек сөздерді қолданып, иллюстрацияларды сипаттайды. |
|
|
Ойлау деңгейі |
Түсіну, қолдану |
|
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу.Психологиялық жағымды ахуал туғызу. «Гүлмен тілек» әдісі 2. Топқа бөлу 1-топ- «Гүлдер» 2-топ-« Құстар» 3-топ –«Аңдар» Мақсаты:жағымды ахуал туғызу және топқа біріктіру |
Оқушылар қызыл,жасыл,сары түсті гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің астына жазылған сөздер бойынша топтарға бірігеді. |
«Мақтау, мадақтау» әдісі |
Қосымша №1 |
|
Сабақтың ортасы 3 минут 5 минут 10 минут 1 минут 18 минут |
Мәтіналды жұмыс 1.Сөздік жұмысы. шың -вершина сарқырыма-водопад жазық-равнина көрікті( әдемі,әсем) -красивый таудың етегінде-у подножия горы |
Жаңа сөздерді тақтадан дауыстап оқиды |
|
Қосымша №2 Жаңа сөздер |
|
2. Сабақтың тақырыбын анықтау. «Бейнефильмді көру» әдісі Мақсаты:сабақтың тақырыбын анықтау Сөйлесу. -Ақсу-Жабағылы қорығы туралы не білдіңдер? Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Бейнефильм көреді,сабақтың тақырыбын анықтайды . Сұраққа жауап береді |
|
Қосымша №3 Бейнефильм |
|
|
Мәтінмен жұмыс Тапсырма./Жұптық жұмыс/ Мәтінді түсініп тыңдап,негізгі ақпаратты анықтаңыздар. Мақсаты: Мәтінді түсініп тыңдап,негізгі ақпаратты анықтау. Дескриптор: -мәтінді түсінеді; -негізгі ақпаратты анықтайды; ЕБҚ үшін:. Тапсырма. Мәтінді түсініп тыңдап,негізгі ақпаратты анықтаңыздар. Мақсаты: Мәтінді түсініп тыңдап,негізгі ақпаратты анықтау. Дескриптор: -мәтінді түсінеді; -негізгі ақпаратты анықтайды; |
Мәтінді түсініп тыңдап,негізгі ақпаратты анықтайды ЕБҚ үшін: берілген сандарға қатысты мәтіннен ақпарат табады. |
«Бас бармақ»
|
Қосымша №4 Тыңдалым мәтіні. Қосымша №5 «Дұрыс,дұрыс емес» кестесі Қосымша №6 Кесте |
|
|
Сергіту сәті. «Көңілді күн». |
Бейнебаянда берілген қимылдарды қайталайды. |
|
Қосымша№6.Сергіту сәті.https://youtu.be/xyS4WWbtttM |
|
|
Мәтінсоңы жұмыс Топтық жұмыс. «Сипаттама беру» әдісі арқылы тірек сөздерді қолданып, «Сендерге Ақсу-Жабағылы қорығында не ұнады?» тақырыбында иллюстрацияларды сипаттап өз ойын айтады. -Дескриптор: -тірек сөздерді қолданады; -суретті сипаттайды; -тақырыпқа өз ойын айтады. ЕБҚ үшін: Берілген тірек сөздерді қолданып, иллюстрацияны сипаттайды. Дескриптор: -тірек сөздерді қолданады; -суретті сипаттайды. |
Мәтін мазмұны бойынша сурет салып,тірек сөздерді қолданып, сипаттайды. . ЕБҚ үшін:берілген суреттердің біреуін сипаттайды |
Бағалау парағы |
Қосымша №7 Тірек сөздер Қосымша №8 Бағалау парағы |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Рефлексия «Алма ағашы»әдісі Үй тапсырмасы Қосымша ақпаратты пайдаланып, тақырып бойынша әңгімелеу. ЕБҚ үшін:оқулықтағы мәтінді пайдаланып, сұрақтарға жауап беру |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін «Алма ағашына» алмаларын іледі. Қосымша ақпаратты пайдаланып, тақырып бойынша әңгімелейді Оқулықтағы мәтінді пайдаланып, сұрақтарға жауап беру |
Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары- жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті |
Қосымша №8 Қосымша №9 |
шағым қалдыра аласыз














