Тексерілді:
Қысқа мерзімді (сабақ)жоспары
|
Мектеп: |
|
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
Избасова Салтанат Аватовна |
|
|
Бөлім: |
Дананың сөзі – ақылдың көзі |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақтамберді жырау өмірі мен шығармашылығы. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 8 « » |
Қатысқандар саны саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.1.1..композицияны тұтастан бөлшекке,бөлшектен тұтасқа қарай талдау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-әдеби шығарманың композициясын тұтастан бөлшекке,бөлшектен тұтасқа қарай талдайды. -әдеби шығарманың композициясын тұтастан бөлшекке,бөлшектен тұтасқа қарай талдайды және ой жүйесі негізінде дәлелдейді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 мин
Сабақтың ортасы
5 мин
10 мин
Сергіту сәті 3 минут
10 мин
Сабақтың соңы 5 мин
|
Сәлемдесу Ұйымдастыру кезеңі Топқа бөлуді ұйымдастыру QAZ MATH сайты арқылы арқылы топқа бөлу:1-топ,2-топ,3-топ,4-топ «Ынтымақтастық атмосферасын» қалыптастыру мақсатында бір біріне жылы лебіздерін білдіріп,әр топтан бір оқушы басқа топқа жақсы тілектерін айтады. Жеке жұмыс Өткен тақырыпты бекіту мақсатында « Google» сайты арқылы сұрақтарға онлайн жауап беру.
«Қазақтың шын есімі – Тәуелсіздік!» атты видеосын көріп,жетелеуші сұрақтарға жауап беру. 1.Қазақ елінің тәуелсіз болуына кімдер үлес қосты? 2.Еліміздің тәуелсіз болуына жыраулардың қандай үлесі тиді? 3.Сен қандай жырауларды танисың? 4.Ақтамберді жырау жайлы не білесің?
Сабақтың тақырыбы:Ақтамберді жырау өмірі мен шығармашылығы презентация арқылы түсіндіріледі.
Жасанды интеллект арқылы Ақтамберді жыраудың «Күлдір-күлдір кісінетіп» толғауы айтылады. Топтық жұмыс. «Фишбоун диаграммасы» Фишбоун диаграммасына балықтың бас қаңқасының және құйрық қаңқасы суретіне шығармадағы мәселені және оның шешімін жазу.Қабырға қаңқаларына толғаудың композициясынан үзінді жазу және үзіндінің мағынасын ашу.
«Мен кіммін?» Мен қандаймын?» Wordwall сайты арқылы кестеде жасырынған Ақтамберді жырауды дәріптейтін сөздерді табады.
Жұптық жұмыс. Оқулықтағы 38-беттегі 10-тапсырманы бірлесіп орындау.Сөз көлемі – 40-50 сөз.
Сабақты бекіту «Буриме» әдісі арқылы сабақты бекіту. ..............................................болған ................................................айналған .................................................салған .................................................қалған
Кері байланыс «Мұғалімге хат» әдісі
Үй тапсырмасын беру Оқулықта берілген «Күлдір-күлдір кісінетіп» алғашқы 3 шумағын мәнерлеп жатқа айту.
|
Мұғаліммен амандасады; Жақсы көңіл-күймен сабаққа дайындалады; Топқа бөлінеді. Бір біріне жылы лебіздерін білдіреді. Өткен сабақты есіне түсіреді, қойылған сұрақтарға жауап береді. Оқушылар видеороликті тыңдайды, Жетелеуші сұрақтарға жауап береді. Оқушылар мұқият тыңдайды. Оқушылар тапсырманың берілгенін мұқият тыңдап,тара тылған үлестірме қағаздарды дұрыс орналастырады.Топтық жұмыста белсенді қатысады. Оқушылар белсенді қатысып,жасы рынған сөздерді табады. Оқушылар берілген толғаудан мысал келтіре отырып,шығармада айтылған болашақ заман туралы ойдарыңды тұжырымдап,дәптерлеріне жазады. Оқушылар берілген көп нүктелердің орнына мағыналы,ұйқас қа сай келетін сөздер жазады. |
Оқушы лар өз-өзін бағалайды Дескрип тор: -Сұрақ тарға дұрыс жауап береді. 3 балл ҚБ: «Жарай сың!», «Жақсы!» Дескрип тор: -топтық жұмыста белсенді қатыса ды; - шығар ма бөл шектерін дұрыс орналас тырады; -шығар мадағы мәселе мен шешімін жазады. ; -үзінді нің ма ғынасын ашып жазады. 4 балл ҚБ: «Жарай сың!», «Жақсы!» Дескрип тор: -сауатты жазады; -мысал келтіреді; -ойын жүйелі жеткізеді. 3 балл |
Интербел сенді тақ та,слайд, суреттер, үлестір мелі қағаздар, оқулық http://qazmath.net сайты Интербелсенді тақта, Бағалау парақша лары Интербелсенді тақта https://youtu.be/6mHNPux9QTQ?si=q0fdwP2Vtk5prpHE Интербелсенді тақта Үлестір мелі қағаздар; плакаттар Интербел сенді тақта Оқулық; жұмыс дәптері Жұмыс дәптері |
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақтамберді жырау өмірі және шығармашылығы
Ақтамберді жырау өмірі және шығармашылығы
Тексерілді:
Қысқа мерзімді (сабақ)жоспары
|
Мектеп: |
|
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
Избасова Салтанат Аватовна |
|
|
Бөлім: |
Дананың сөзі – ақылдың көзі |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ақтамберді жырау өмірі мен шығармашылығы. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 8 « » |
Қатысқандар саны саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.1.1..композицияны тұтастан бөлшекке,бөлшектен тұтасқа қарай талдау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-әдеби шығарманың композициясын тұтастан бөлшекке,бөлшектен тұтасқа қарай талдайды. -әдеби шығарманың композициясын тұтастан бөлшекке,бөлшектен тұтасқа қарай талдайды және ой жүйесі негізінде дәлелдейді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 6 мин
Сабақтың ортасы
5 мин
10 мин
Сергіту сәті 3 минут
10 мин
Сабақтың соңы 5 мин
|
Сәлемдесу Ұйымдастыру кезеңі Топқа бөлуді ұйымдастыру QAZ MATH сайты арқылы арқылы топқа бөлу:1-топ,2-топ,3-топ,4-топ «Ынтымақтастық атмосферасын» қалыптастыру мақсатында бір біріне жылы лебіздерін білдіріп,әр топтан бір оқушы басқа топқа жақсы тілектерін айтады. Жеке жұмыс Өткен тақырыпты бекіту мақсатында « Google» сайты арқылы сұрақтарға онлайн жауап беру.
«Қазақтың шын есімі – Тәуелсіздік!» атты видеосын көріп,жетелеуші сұрақтарға жауап беру. 1.Қазақ елінің тәуелсіз болуына кімдер үлес қосты? 2.Еліміздің тәуелсіз болуына жыраулардың қандай үлесі тиді? 3.Сен қандай жырауларды танисың? 4.Ақтамберді жырау жайлы не білесің?
Сабақтың тақырыбы:Ақтамберді жырау өмірі мен шығармашылығы презентация арқылы түсіндіріледі.
Жасанды интеллект арқылы Ақтамберді жыраудың «Күлдір-күлдір кісінетіп» толғауы айтылады. Топтық жұмыс. «Фишбоун диаграммасы» Фишбоун диаграммасына балықтың бас қаңқасының және құйрық қаңқасы суретіне шығармадағы мәселені және оның шешімін жазу.Қабырға қаңқаларына толғаудың композициясынан үзінді жазу және үзіндінің мағынасын ашу.
«Мен кіммін?» Мен қандаймын?» Wordwall сайты арқылы кестеде жасырынған Ақтамберді жырауды дәріптейтін сөздерді табады.
Жұптық жұмыс. Оқулықтағы 38-беттегі 10-тапсырманы бірлесіп орындау.Сөз көлемі – 40-50 сөз.
Сабақты бекіту «Буриме» әдісі арқылы сабақты бекіту. ..............................................болған ................................................айналған .................................................салған .................................................қалған
Кері байланыс «Мұғалімге хат» әдісі
Үй тапсырмасын беру Оқулықта берілген «Күлдір-күлдір кісінетіп» алғашқы 3 шумағын мәнерлеп жатқа айту.
|
Мұғаліммен амандасады; Жақсы көңіл-күймен сабаққа дайындалады; Топқа бөлінеді. Бір біріне жылы лебіздерін білдіреді. Өткен сабақты есіне түсіреді, қойылған сұрақтарға жауап береді. Оқушылар видеороликті тыңдайды, Жетелеуші сұрақтарға жауап береді. Оқушылар мұқият тыңдайды. Оқушылар тапсырманың берілгенін мұқият тыңдап,тара тылған үлестірме қағаздарды дұрыс орналастырады.Топтық жұмыста белсенді қатысады. Оқушылар белсенді қатысып,жасы рынған сөздерді табады. Оқушылар берілген толғаудан мысал келтіре отырып,шығармада айтылған болашақ заман туралы ойдарыңды тұжырымдап,дәптерлеріне жазады. Оқушылар берілген көп нүктелердің орнына мағыналы,ұйқас қа сай келетін сөздер жазады. |
Оқушы лар өз-өзін бағалайды Дескрип тор: -Сұрақ тарға дұрыс жауап береді. 3 балл ҚБ: «Жарай сың!», «Жақсы!» Дескрип тор: -топтық жұмыста белсенді қатыса ды; - шығар ма бөл шектерін дұрыс орналас тырады; -шығар мадағы мәселе мен шешімін жазады. ; -үзінді нің ма ғынасын ашып жазады. 4 балл ҚБ: «Жарай сың!», «Жақсы!» Дескрип тор: -сауатты жазады; -мысал келтіреді; -ойын жүйелі жеткізеді. 3 балл |
Интербел сенді тақ та,слайд, суреттер, үлестір мелі қағаздар, оқулық http://qazmath.net сайты Интербелсенді тақта, Бағалау парақша лары Интербелсенді тақта https://youtu.be/6mHNPux9QTQ?si=q0fdwP2Vtk5prpHE Интербелсенді тақта Үлестір мелі қағаздар; плакаттар Интербел сенді тақта Оқулық; жұмыс дәптері Жұмыс дәптері |
![]()
шағым қалдыра аласыз




















