Бөлім:
|
2-бөлім: Абайды оқы,
таңырқа!
|
Педагогтің
тегі,аты, әкесінің аты
|
|
Күні:
|
24.11.2023
жыл
|
Сынып: 6 Ә
|
Қатысушылар саны:
24
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
А.Құнанбайұлы «Мен
жазбаймын өлеңді ермек үшін» өлеңінің тілі
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары
|
6.2.3.1 шығармадағы көркем
ауыстыруларды(троптарды: метафора, кейіптеу, метонимия, гипербола,
литота, аллегория, антитеза, градация, арнау)
анықтау;
|
Сабақтың
мақсаты
|
|
Сабақтыңкезеңі/уақыт
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушыныңәрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2
минут
|
І.Ұйымдастыру
кезеңі:
а) Оқушылармен
сәлемдесу, түгендеу;
ә)Психологиялық жағымды ахуал
туғызу
|
Оқушылардың
көңіл-күйлерін көтеруге, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады,
сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа
белсенділігі артады.
|
|
Өткен сабақты
қайталау
3 минут
|
Алдыңғы сабақты қорыту мақсатында оқушыларға
«WordWall» платформасы арқылы сұрақтар
береді.
|
А.Құнанбайұлының
өміріне байланысты пысықтау сұрақтарына жауап
береді.
|
Қалыптастырушы бағалау:
Өз
ойын дұрыс мағынада білдіріп,талқы-лауға белсенді қатысқан
оқушыға «Жарайсың!», «Керемет»,
«Тамаша» деген мадақтау
сөзімен ынталандыру.
|
«WordWall»
платформасы
|
Жаңа сабаққа
кіріспе
3
минут
|
-ОқушылардыFlippity.kz платформасындағы
спиннерден шыққан тізім бойынша шағын топтарға
біріктіреді.
1-топ.
«Адамгершілік»
2-топ
«Адалдық»
3-топ
«Сыйластық»
Оқушылардан
топтардың атаулары туралы ойларын сұрайды.
Фото арқылы
жаңа сабақты болжау
-Оқушылардың ойын
тыңдайды.
-Мұғалім сабақтың
мақсатымен таныстырады.
|
-Шағын топтарға
бірігеді.
-Топтардың атаулары туралы өз ойларын
айтады.
-Оқушылар
өз ойымен бөліседі.
|
Мұғалім балаларды
кері байланыс арқылы марапаттайды.
|
Flippity.kz
платформасы
|
Сабақтың ортасы
Мағынаны ашу
Топтық жұмыс
15 минут
|
Мұғалім оқушыларға
төмендегідей топтық тапсырмалар береді.
1. «Google»
әдісі
2. «Түсіндірме
күнделік» әдісі
3. «Жазушы»
әдісі
«Сиқырлы қораптан»
оқушыларға топқа берілетін тапсырманы
таңдату
|
«Google»
әдісі
«Түсіндірме күнделік»
әдісі
Көркем ауыстырулар
|
Ережесі
|
Өлеңнен үзінді
|
|
|
|
«Жазушы»
әдісі
Авторы
|
|
Тақырыбы
|
|
Идеясы
|
|
Жанры
|
|
Шумақ
|
|
Тармақ
|
|
Бунақ
|
|
Буын
|
|
Ұйқас
|
|
|
«Домбыра» әдісі бойынша
бағалау.
|
Кестелер
АКТ
|
Сергіту сәті
3 минут
|
|
«WordWall» платформасы арқылы өлеңнен жасырылған
сөздерді табады.
|
|
«WordWall»
платформасы
|
Жұптық жұмыс
10 минут
|
«ZipGrade» платформасы арқылы оқушылардан тест
жұмысы алынады.
|
Оқушылар жұптаса отырып, тест сұрақтарына жауап
береді.
|
«ZipGrade» сканер
|
«ZipGrade»
әдісі
|
Сабақтың соңы
Қорытындылау
2 минут
Үйге тапсырма
1 минут
Кері байланыс
4 минут
Бағалау
2 минут
|
«Поэзия
минуты»
С.Сейітов
«Кім?»
ІІ. Үйге
тапсырма:
6-тапсырма
Шығармашылық
жұмыс
ІІІ.«WatsApp» мессенджері арқылы
мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында
оқушылардың жазған сабаққа деген көзқарасын
біледі.
ІV.Мұғалімнің
қорытынды бағалауы
|
Оқушылар сабақ бойынша ойларын
қорытындылайды.
ІІ. Үй тапсырмасының
жазылу ережесін түсінеді.
ІІІ. «WatsApp» мессенджері арқылы
оқушылар бүгінгі сабаққа рефлексия жасап,
кері
байланыс береді.
|
|
АКТ
Оқулық
«WatsApp» мессенджері
|