Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті
|
Бөлім: |
2 - бөлім Абайды оқы, таңырқа |
|||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Ильясова Х.Н. |
|||||||||||
|
Күні: |
23.12.2024 |
|||||||||||
|
Сынып: 6 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақыл мен ғылымды тоздыратын ой кеселдері\Қазақтың қамын ойлаған Бұйрық №166 |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.1.4.1 көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқып, жатқа айта алады. |
|||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық -Қазақстанның тарихын, мәдениеті мен дәстүрлерін, оның тәуелсіздігін және оны сақтаудың маңыздылығын түсіну; Құндылық: бірлік және ынтымақ -бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу; -басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосу. Құндылық: әділдік және жауапкершілік -оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту; |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басталуы 10 минут
Сабақтың ортасы 15 минут
10 минут
Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал «Жақсылық тамшысы» Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру Ойтүрткі Абай қара сөзі туралы пікірлерің қандай? Сендер тағы қандай мысалдармен толықтырар едіңдер? Ақын қарасөзінде қандай мәселені көтерген? Сендер қандай пікір қосар едіңдер? Жеке жұмыс «Блумның кубигі» әдісі бойынша тапсырмалар беру. АТА
Ақынның шығармаларын
ата. НЕЛІКТЕН? Неліктен Абайдың «қара сөздері өмір тәжірибесінен туған ой толғамының қорытындысы» болып табылады? НЕГЕ? Неге Абай қара сөздерді жазуға бет бұрды? ҰСЫН Өзің білетін ақын шығармасын мәнермен жатқа айт.
Қорытындылау «Жүзім шоқтары» әдісі бойынша Абай Құнанбаевтың өмірі мен шығармашылығына қатысты білетін және оқып үйренген ақпараттарды жинақтаңдар.
Абай
Өлең дері
Өмірі
Поэмалары
Қара сөздері
Үйге тапсырма: Абайдың өмірі мен шығармаларын қайталау Рефлексия Рефлексия «ҚҚҚ» кестесі
|
Психологиялық ахуал «Жақсылық тамшысы» Әр бала тамшыға өзі жасаған жақсы істерін немесе өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін стикерге жазып жеткізеді. Іліп жатқанда әрқайсысы өзгелерге, айналасына өзі жасаған жақсылықтарын, қасиеттерін жария етеді.
Ақын шығармаларын атап, бөлім бойынша өткен шығармаларының не туралы екенін түсіндіреді. Сұрақтарға жауап береді. Өздері жатқа білетін шығармаларын мәнермен оқып береді.
«Жүзім шоқтары» әдісі бойынша Абай Құнанбаевтың өмірі мен шығармашылығына қатысты білетін және оқып үйренген ақпараттарын жинақтайды.
Бүнгі сабақ бойынша алған білімдеріне «ҚҚҚ» кестесі арқылы рефлексия жасайды. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -сұрақтарға жауап береді, -ақын шығармаларына шолу жасайды, -өз пікірлерін жеткізеді, -ақынның шығармасын жатқа оқиды.
Смайлик арқылы бағалау
|
Оқулық 6-сынып Алматы «Атамұра» баспасы 2018жыл
Қалыптас тырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 6-сынып
|
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ақыл мен ғылымды тоздыратын ой кеселдері\Қазақтың қамын ойлаған Бұйрық №166
Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті
|
Бөлім: |
2 - бөлім Абайды оқы, таңырқа |
|||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Ильясова Х.Н. |
|||||||||||
|
Күні: |
23.12.2024 |
|||||||||||
|
Сынып: 6 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ақыл мен ғылымды тоздыратын ой кеселдері\Қазақтың қамын ойлаған Бұйрық №166 |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.1.4.1 көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқу, жатқа айту |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
көркем шығармалардан орта көлемді үзінділерді мәнерлеп оқып, жатқа айта алады. |
|||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық -Қазақстанның тарихын, мәдениеті мен дәстүрлерін, оның тәуелсіздігін және оны сақтаудың маңыздылығын түсіну; Құндылық: бірлік және ынтымақ -бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу; -басқалармен жағымды қарым-қатынас орната білу және қоғамдық өмірге үлес қосу. Құндылық: әділдік және жауапкершілік -оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту; |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басталуы 10 минут
Сабақтың ортасы 15 минут
10 минут
Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Психологиялық ахуал «Жақсылық тамшысы» Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру Ойтүрткі Абай қара сөзі туралы пікірлерің қандай? Сендер тағы қандай мысалдармен толықтырар едіңдер? Ақын қарасөзінде қандай мәселені көтерген? Сендер қандай пікір қосар едіңдер? Жеке жұмыс «Блумның кубигі» әдісі бойынша тапсырмалар беру. АТА
Ақынның шығармаларын
ата. НЕЛІКТЕН? Неліктен Абайдың «қара сөздері өмір тәжірибесінен туған ой толғамының қорытындысы» болып табылады? НЕГЕ? Неге Абай қара сөздерді жазуға бет бұрды? ҰСЫН Өзің білетін ақын шығармасын мәнермен жатқа айт.
Қорытындылау «Жүзім шоқтары» әдісі бойынша Абай Құнанбаевтың өмірі мен шығармашылығына қатысты білетін және оқып үйренген ақпараттарды жинақтаңдар.
Абай
Өлең дері
Өмірі
Поэмалары
Қара сөздері
Үйге тапсырма: Абайдың өмірі мен шығармаларын қайталау Рефлексия Рефлексия «ҚҚҚ» кестесі
|
Психологиялық ахуал «Жақсылық тамшысы» Әр бала тамшыға өзі жасаған жақсы істерін немесе өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін стикерге жазып жеткізеді. Іліп жатқанда әрқайсысы өзгелерге, айналасына өзі жасаған жақсылықтарын, қасиеттерін жария етеді.
Ақын шығармаларын атап, бөлім бойынша өткен шығармаларының не туралы екенін түсіндіреді. Сұрақтарға жауап береді. Өздері жатқа білетін шығармаларын мәнермен оқып береді.
«Жүзім шоқтары» әдісі бойынша Абай Құнанбаевтың өмірі мен шығармашылығына қатысты білетін және оқып үйренген ақпараттарын жинақтайды.
Бүнгі сабақ бойынша алған білімдеріне «ҚҚҚ» кестесі арқылы рефлексия жасайды. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -сұрақтарға жауап береді, -ақын шығармаларына шолу жасайды, -өз пікірлерін жеткізеді, -ақынның шығармасын жатқа оқиды.
Смайлик арқылы бағалау
|
Оқулық 6-сынып Алматы «Атамұра» баспасы 2018жыл
Қалыптас тырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 6-сынып
|
||||||||
шағым қалдыра аласыз



