Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Аралас сандарды азайту.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
Мектеп: «Әлихан Бөкейхан атындағы №76 ЖББОМ» КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 27.11.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Исатаева Гаухар Ораловна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Аралас сандарды азайту. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.20 Аралас сандарды азайтуды орындау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік, тілдік мақсаттар: Аралас сандарды азайту ережесін тұжырымдайды. Аралас сандарды азайту ережесін есептер шығаруда қолданады. Пәндік лексика\терминалогия: «натурал сандар», «жай бөлшектер», «аралас сандар», «бүтін бөлігі» Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: «бөлімдері бірдей аралас сандарды азайту үшін...», « бөлімдері бірдей аралас сандарды азайту үшін...», «натурал саннан жай бөлшекті азайту үшін» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу
|
Зайырлы қоғам және жоғары руханият құндылығы бойынша топтық жұмыста бір біріне құрмет, ынтымақтастық және достық қарым-қатынас бойларына сіңіреді. Тұлға бойында Отанға деген патриоттық сезім ұялайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Оқушылармен 3-деңгейлік тапсырманы орындау барысында өмірлік тәжіримен байланыс табады. Тарих және әдебиет пәндерімен байланыс. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
5.1.2.20 Аралас сандарды азайтуды орындау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Оқушылардың дайындығын бақылап, «Көтеріңкі көңіл күй» әдісі бойынша оқушылардың көңіл күйлері смайликтер арқылы анықталады. «Қима қағаздар» қима қағаз таңдату арқылы топқа бөлінеді. Яғни, «Рухани жаңғыру» тобы, «Латын әліпбиі» тобы, «Ұлы дала елі» тобы, «Тәуелсіздік» тобы. «Мен өз елімнің.......мақтанамын!» сөйлемін аяқтау. «Кубизм» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. «Балмұздақ таяқшасы» әдісі арқылы ой қозғап, сұрақтар қою арқылы бүгінгі сабақтың оқу мақсатын ашу:
|
Интербелсенді тақта Топ атауы жазылған парақшалар «Балмұздақ» таяқшасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
(Ұ) 1-тапсырма: «Кім жылдам?» әдісі арқылы оқушыларды өз жауаптарын ой елегінен өткізіп, нақты, шапшаң жауап беруге жетелеу. Кестедегі тапсырмаларды ауызша орындай отырып, сәйкестікті орнату:
Тапсырма оқушылардың ережелерді білу және түсіну деңгейлерін саралау мақсатында беріледі. Дескриптор:
ҚБ: «Сыныптастарды бағалау» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне жұмысы үшін баға береді. Бұл әдіс ойлануға және түсінуге көмектеседі. Саралау: Кейбір оқушылар басқаларына қарағанда жылдам жұмыс істейтіндіктен, қосымша тапсырмалар беріледі, яғни саралаудың «жылдамдық» тәсілі. (Ж) 2-ҚБ тапсырмасы: «Ойлан-жұптас-бөліс» әдісі арқылы әрбір оқушы өз білгенін ортаға салып, көршісімен бөліседі. А-деңгейі Айырымды орында:
2.
В-деңгейі Теңдеуді шеш: 1. 2.
С-деңгейі 1-топ: 3 алмадан 2 алманы азайтыңдар. Өз беттерінше натурал саннан аралас санды азайту ережесін қорытып шығарады. 2-топ: Шоколадтарды пайдаланып 1 шоколад бөлігінен шоколад бөлігін азайтыңдар. Бөлімдері бірдей аралас сандарды азайту ережесін шығарады. 3-топ: Шоколадтарды пайдаланып 1 шоколад бөлігінен шоколад бөлігін азайтыңдар. Натурал саннан аралас сандарды азайту ережесін шығарады. 4-топ. Мандарин жемісін пайдаланып 2 мандарин бөлігінен 1 бөлігін азайт. Бөлімдері бірдей аралас сандарды азайту ережесін түйіндеп шығарады. Шешімін тапқан топ «Эврика» деп шапалақ соғып білдіреді. Тапсырма оқушылардың аралас сандарды азайту ережелерін пайдалана отырып, есептер шығару барысында есептеу дағдыларын қалыптастырады. Дескриптор:
ҚБ «Шаршылар» әдісі арқылы оқушылар өзін-өзі бағалайды. Яғни, жұмыс аяқталғаннан кейін оқушы дәптерге шаршының суретін салады. Егер жұмыс түсініксіз болса, шаршыны қызыл түске бояйды, ал егер түсінсе сарымен, тапсырманы жүз пайызға түсінгеніне сенімді болса жасылмен бояйды. Саралау: Оқушылардың қажеттіліктеріне қарай қолдау көрсету саралаудың диалог және қолдау көрсету тәсілі. Сергіту сәті Тарихи мәлімет
770 ₸ - Сатып алу
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз Барлығы 663 959 материал жиналған
Осы аптаның ең үздік материалдары Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін тақырыптармен дайындаймыз Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады Толығырақ |