Бекітемін:
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Эрешова М |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 10.12.24 |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады. Үй тапсырмасын тексеру. «STOP кадр» әдісі арқылы үй жұмысын жаздыру «Миға шабуыл» стратегиясы.Оқушыларға (https://learningapps.org/watch?v=pvdgf5wj324) сайты арқылы бәйге ойынын ойнату. Ол ойында төмендегі сұрақтар қойылады 1.Бөлшекті бөлшекке көбейтуді қалай орындаймыз? 2. Натурал санды бөлшек санға қалай көбейтеміз? 3. Аралас сандар қалай көбейтіледі? 4. Өзара кері сандар деп қандай сандарды атайды? 5.Бөлшекті бөлшекке бөлуді қалай орындаймыз? 6.Аралас санды аралас санға бөлу қалай орындалады? |
Сабақ мақсатымен танысады. Үй жұмысын тақтаға кезек-кезек шығып орындайды Сұрақтарға жауап береді |
|
Интерактивті тақта Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Жаңа сабақ |
Топқа бөлу:
|
үш түрлі асық арқылы оқушылар топқа бөлінеді |
|
Интерактивті тақта Презентация Жылқы көрнекілік |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 минут 5 минут |
Топтық жұмыс Жұптықжұмыс |
«Сәйкесін тап» ойыны
|
Оқушылар топпен бірге деңгейлік тапсырмаларды орындайды
Оқушылар жұптасып есептерді шығарып, жауаптарын сәйкестендіреді |
Дескриптор: «Ас болсын» тапсырмасына жалпы – 2 балл «Ретімен орында» тапсырмасына 3 балл «Жабайы мысықтың атын тап» тапсырмасына 5 балл
Дескриптор: Толық тапсырмаға 4 балл |
Таратпа қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Жеке жұмыс |
Қосымша тапсырма орындау |
Оқушылар оқулықтан тапсырмалар орындайды |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындады; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданды. Үйге тапсырма. № |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
АРАЛАС САНДАРДЫ ЖӘНЕ ЖАЙ БӨЛШЕКТЕРДІ БӨЛУ
АРАЛАС САНДАРДЫ ЖӘНЕ ЖАЙ БӨЛШЕКТЕРДІ БӨЛУ
Бекітемін:
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса) |
Эрешова М |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 10.12.24 |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады. Үй тапсырмасын тексеру. «STOP кадр» әдісі арқылы үй жұмысын жаздыру «Миға шабуыл» стратегиясы.Оқушыларға (https://learningapps.org/watch?v=pvdgf5wj324) сайты арқылы бәйге ойынын ойнату. Ол ойында төмендегі сұрақтар қойылады 1.Бөлшекті бөлшекке көбейтуді қалай орындаймыз? 2. Натурал санды бөлшек санға қалай көбейтеміз? 3. Аралас сандар қалай көбейтіледі? 4. Өзара кері сандар деп қандай сандарды атайды? 5.Бөлшекті бөлшекке бөлуді қалай орындаймыз? 6.Аралас санды аралас санға бөлу қалай орындалады? |
Сабақ мақсатымен танысады. Үй жұмысын тақтаға кезек-кезек шығып орындайды Сұрақтарға жауап береді |
|
Интерактивті тақта Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Жаңа сабақ |
Топқа бөлу:
|
үш түрлі асық арқылы оқушылар топқа бөлінеді |
|
Интерактивті тақта Презентация Жылқы көрнекілік |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 минут 5 минут |
Топтық жұмыс Жұптықжұмыс |
«Сәйкесін тап» ойыны
|
Оқушылар топпен бірге деңгейлік тапсырмаларды орындайды
Оқушылар жұптасып есептерді шығарып, жауаптарын сәйкестендіреді |
Дескриптор: «Ас болсын» тапсырмасына жалпы – 2 балл «Ретімен орында» тапсырмасына 3 балл «Жабайы мысықтың атын тап» тапсырмасына 5 балл
Дескриптор: Толық тапсырмаға 4 балл |
Таратпа қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Жеке жұмыс |
Қосымша тапсырма орындау |
Оқушылар оқулықтан тапсырмалар орындайды |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындады; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданды. Үйге тапсырма. № |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















