Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту
|
Бөлім: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
29.11.2023ж |
|
|
Сынып: 5 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.20 аралас сандарды қосу және азайтуды орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақтың басы |
Үй тапсырмасын тексеру. |
Жинақтала ды, сабаққа ынталанады |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
6 сынып оқулығы.
2-бөлім |
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Тапсырмалар орындау. №1.
AB кесіндісін C нүктесі СВ = 4
AC = 5 №2.
Қоймаға екі жүк көлігімен
алма әкелінді. Бірінші көлікте 8 №3. Тіктөртбұрыш пішіндес бақшаның ұзындығы 95
№4.
Екі
шахматшы екі партия ойын ойнады. Бірінші партия
3 №5.
Құдыққа лақтырылған тас бірінші секундта 4 Қосымша тапсырма: 1) Тіктөртбұрыш пішіндес бақшаның ұзындығы
50 2) Мұнай өңдеу зауыты үш күнде
24 Дескриптор: - есептің шартына сәйкес санды өрнек құрастырады - ең кіші ортақ еселігін табады - ортақ бөлімге келтіреді - бүтін бөлігін (азайтады) қосады - бөлшек бөлігін (азайтады)қосады - аралас сан түрінде жазады - қажет болса қысқарту орындайды - дұрыс жауабын табады - ережеге сүйене отырып талдайды |
Алдыңғы сабақта алған білімдерін жетілдіреді. Мысалдарды жазады. Оқушылар өз беттерінше отырып берілген тапсырмаларды орындайды. Нәтижесін тақтаға жазады. Тез орындап болған оқушыларға қосымша тапсырмалар беріледі. |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде бағаланады. Дұрыс жауапқа 2 балл беріледі. |
|
|
Сабақтың соңы |
Үй жұмысы: № есеп Рефлексия 1. Мен сабақта ... жұмыс жасадым / Белсенді; енжарлықпен 2. Мен сабақтағы жұмысыма ... / Ризамын; риза емеспін 3. Сабақ маған ... болған сияқты / Қысқа; ұзақ |
Үй жұмысын алады. Рефлексияны ауызша орындайды. |
Формативті бағаланады. |
|
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Математика
Тақырыбы: Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту
|
Бөлім: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Алиева Гүлжан Аманкулкызы |
|
|
Күні: |
29.11.2023ж |
|
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Аралас сандарды қосу. Аралас сандарды азайту |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.20 аралас сандарды қосу және азайтуды орындау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Үй тапсырмасын тексеру. |
Жинақтала ды, сабаққа ынталанады |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
6 сынып оқулығы.
2-бөлім |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Өткен сабақты пысықтау. Тапсырмалар орындау. №1.
AB кесіндісін C нүктесі СВ = 4
AC = 5 №2.
Қоймаға екі жүк көлігімен
алма әкелінді. Бірінші көлікте 8 №3. Тіктөртбұрыш пішіндес бақшаның ұзындығы 95
№4.
Екі
шахматшы екі партия ойын ойнады. Бірінші партия
3 №5.
Құдыққа лақтырылған тас
бірінші секундта 4 Қосымша тапсырма: 1) Тіктөртбұрыш пішіндес бақшаның ұзындығы
50 Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін
мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Тақырыбы:
Аралас
сандарды қосу. Аралас сандарды азайту Бөлім:
5.2А Жай бөлшектерге амалдар
қолдану Педагогтің Т.А.Ә.
Алиева Гүлжан Аманкулкызы Күні:
29.11.2023ж Сынып:
5 «Ә» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Аралас сандарды қосу. Аралас
сандарды азайту Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
5.1.2.20 аралас сандарды қосу және азайтуды
орындау; Сабақтың мақсаты аралас сандарды қосу және
азайту ережесін қолданып мәтіндік есептерді
шешу. Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау
Ресурс тар Сабақтың
басы
Ұйымдастыру кезеңі.
оқушылардың назарын жинақтау;
оқушылармен бірлесіп оқу мақсатын, сабақ мақсаттарын
анықтау.
оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін
нәтижелерді анықтау Үй тапсырмасын
тексеру. Жинақтала ды, сабаққа
ынталанады Ынталандыру сөздерін қолдану
«жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 6 сынып оқулығы.
2-бөлім Сабақтың
ортасы Өткен сабақты
пысықтау. Тапсырмалар
орындау. №1.
AB кесіндісін C нүктесі СВ = 4
AC = 5 №2.
Қоймаға екі жүк көлігімен
алма әкелінді. Бірінші көлікте 8 №3.
Тіктөртбұрыш пішіндес
бақшаның ұзындығы 95
№4.
Екі
шахматшы екі партия ойын ойнады. Бірінші партия
3 №5.
Құдыққа лақтырылған тас бірінші секундта 4 Қосымша
тапсырма: 1) Тіктөртбұрыш пішіндес бақшаның ұзындығы
50 2) Мұнай өңдеу зауыты үш күнде
24 Дескриптор: - есептің шартына сәйкес
санды өрнек құрастырады - ең кіші ортақ еселігін
табады - ортақ бөлімге
келтіреді - бүтін бөлігін (азайтады)
қосады - бөлшек бөлігін
(азайтады)қосады - аралас сан түрінде
жазады - қажет болса қысқарту
орындайды - дұрыс жауабын
табады - ережеге сүйене отырып
талдайды Алдыңғы сабақта алған
білімдерін жетілдіреді. Мысалдарды
жазады. Оқушылар өз беттерінше отырып
берілген тапсырмаларды орындайды. Нәтижесін тақтаға
жазады. Тез орындап болған оқушыларға
қосымша тапсырмалар беріледі. Ынталандыру сөздерін қолдану
«жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 1-10 баллдық жүйеде
бағаланады. Дұрыс жауапқа 2 балл
беріледі. Сабақтың
соңы Үй
жұмысы: № есеп Рефлексия
1. Мен сабақта ... жұмыс
жасадым / Белсенді;
енжарлықпен 2. Мен сабақтағы жұмысыма
... / Ризамын; риза
емеспін 3. Сабақ маған ... болған
сияқты / Қысқа;
ұзақ Үй жұмысын
алады. Рефлексияны ауызша
орындайды. Формативті
бағаланады.
Таныстым:
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Момынай жалпы орта білім беретін
мектебі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Тақырыбы:
Аралас
сандарды қосу. Аралас сандарды азайту Бөлім:
5.2А Жай бөлшектерге амалдар
қолдану Педагогтің Т.А.Ә.
Алиева Гүлжан Аманкулкызы Күні:
29.11.2023ж Сынып:
5 «А» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Аралас сандарды қосу. Аралас
сандарды азайту Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
5.1.2.20 аралас сандарды қосу және азайтуды
орындау; Сабақтың мақсаты аралас сандарды қосу және
азайту ережесін қолданып мәтіндік есептерді
шешу. аралас сандарды қосу және
азайтуды орындау (ЕБҚ) Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі/
уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау
Ресурс тар Сабақтың
басы
Ұйымдастыру кезеңі.
оқушылардың назарын жинақтау;
оқушылармен бірлесіп оқу мақсатын, сабақ мақсаттарын
анықтау.
оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін
нәтижелерді анықтау Үй тапсырмасын
тексеру. Жинақтала ды, сабаққа
ынталанады Ынталандыру сөздерін қолдану
«жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 6 сынып оқулығы.
2-бөлім Сабақтың
ортасы Өткен сабақты
пысықтау. Тапсырмалар
орындау. №1.
AB кесіндісін C нүктесі СВ = 4
AC = 5 №2.
Қоймаға екі жүк көлігімен
алма әкелінді. Бірінші көлікте 8 №3.
Тіктөртбұрыш пішіндес
бақшаның ұзындығы 95
№4.
Екі
шахматшы екі партия ойын ойнады. Бірінші партия
3 №5.
Құдыққа лақтырылған тас
бірінші секундта 4 Қосымша
тапсырма: 1) Тіктөртбұрыш пішіндес бақшаның ұзындығы
50 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













