Аралас сандарды қосу және азайту

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Аралас сандарды қосу және азайту

Материал туралы қысқаша түсінік
жаңаратылған бағдарлама бойынша құрылған
Материалдың қысқаша нұсқасы

Алматы обл Іле ауданы Боралдай кенті

40 орта мектептің математика

пәнінің мұғалімі

Адилханова Данагүл Алибаевна


Ұзақ мерзімді сабақ жоспары бөлімі:5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану

Мектеп №40

Күні,айы:22.11.17ж

Мұғалімнің аты-жөні: Адилханова Д.А

Сынып: 5б

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:23

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: 1

Сабақ тақырыбы

Аралас сандарды қосу және азайту


Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.1.2.19

натурал саннан жай бөлшекті азайтуды орындау;

5.1.2.20

аралас сандарды қосу және азайтуды орындау

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Аралас сандарды қосу ұғымымен таныстыру, бөлімдері бірдей және әртүрлі аралас сандарды қосуды үйренеді. 

Оқушылардың басым бөлігі:

Топта жұмыс істеу арқылы ізденеді, біледі, түсінеді және мәтінмен жұмыс істеу арқылы пәнге қызығушылығы артады


Кейбір оқушылар: Тақырып ережесін жатқа біледі, оны қолданып есептер шығара алады

Жетістік критерилері

Бөлімдері бірдей аралас сандарды қосуды және азайтуды біледі

Бөлімдері әртүрлі аралас сандарды қосуды және азайтуды біледі.

Натурал санан аралас санды азайта алады.



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы(2-5 минут)

Сынып оқушыларын түгендеу,оқушыларды карточкалар арқылы топқа бөлу. Ітоп Жай бөлшек, ІІ топ Дұрыс бөлшек, ІІІ топ Бұрыс бөлшек, ІV топ Аралас сандар .Топ жетекшісі сайлау, « құпия із кесуші әдісі» арқылы оқушыларды бағалау.

Психологиялық тренинг:


« Математика ақыл ойды реттейді,

Реттейді ол ақылдықты зерттейді.

Математика өмірімнің гүлі гой,

Математика есебімнің нұры гой.

Математика ғылымның үлкен бұтағы,

Математика дүниенің шексіз құрағы»!

дегендей математиканы меңгеру бәрімізге міндетті балалар.Сондықтан әр оқушы сабаққа белсене араласалық.

Ал енді үй тапсырмасын тексеріп талайық. «Қарама- қарсы әдісі» бойынша тексеріп өтелік. (есеп шешімі тақтада көрсетіледі)

Енді оқушылар мына бір роликке көңіл аударалық .




Сабақтың ортасы (6-40 минут)


Яғни бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не екен балалар?

«Аралас сандарды қосу және азайту.

І. « Миға шабуыл»

Оқушылар « ыстық жұмыртқа» әдісі бойынша төмендегі сұрақтарға жауап берелік.

- Бөлімдері бірдей аралас сандар қалай қосылады?

- Бөлімдері бірдей аралас сандар қалай азайтылады?

- Бөлімдері әр түрлі аралас сандар қалай қосылады?

- Бөлімдері әр түрлі аралас сандар қалай азайтылады.

- Натурал санан аралас санды қалай азайтамыз?

- Натурал сандар мен аралас санның қосындысы неге тең?


Біз ережені толық меңгерген болсақ есеп шешуге көшелік.

ІІ. «Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі арқылы интер белсенді тақтадағы тапсырмаларды топ бойынша орындалық.Әр топ өздері отырған столдағы тапсырмаларды бірлесе отырып орындайды.

. Қосуды орында:

ІІІ. Сергіту сәті (1,30 сек)

ІV. Интер тақта бойынша ауызша есептер орындату.Барлығын есіңе түсірсеңіз, берілген бөлшектерді қосыңыз:




Интнрн белсенді тақта




1

Жұмыс дәптері







Сабақтың соңы( 41-45мин)

Біз «құпия із кесуші» әдісі бойынша оқушылар өздерін бағалап отыр, ендеше осында әр топтан бір оқушы бағалауды айтып кетсін.

Рефлексия оқушыларға білім алу үшбұрышын толтыру ұсынылады.

  1. Мен білдім

  2. Екі сұрағым бар

  3. Осы сабақта үйренген үш нәрсе

Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз.Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе?

2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?


Сабақ барысында көп өзгерту еңгізбедім тек оқулықпен жұмыс қосылды, себебі оқушы белсенділігі өте жақсы болды.


2. Тиімді болу себебі оқушы тақырыпты толық меңгергендігін байқадым.

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе?

1.аралас сандарды қоса алады, азайта да алады.

2.натурал саннан азайту ,қосуды біледі.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1.

2.









Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.12.2017
416
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі