Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының
"Қостанай ауданы білім бөлімінің Надеждин жалпы білім беретін мектебі" КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Аралас сандарды қосу және азайту (бекіту сабағы)
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
Жай бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Смагулова Жулдыз Токтамысовна |
|
|
Күні: |
28.11.2024 |
|
|
Сынып: 5 «А» сынып Математика |
Қатысушылар саны: 4 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Аралас сандарды қосу және азайту (бекіту сабағы) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.20 аралас сандарды қосу және азайтуды орындау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Бөлімдері бірдей аралас сандарды қосу және азайтуды орындай алады. Оқушылардың басым бөлігі: Бөлімдері бірдей аралас сандарды және бөлімдері әртүрлі аралас сандарды қосу және азайтуды орындай алады. Кейбір оқушылар: Аралас сандарды қосу және азайту алгоритмін қолдана отырып, санды өрнектердің мәнін табады және теңдеулерді шеше алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Оқушылармен амандасу, түгендеу.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін және ұлттық құндылықты дәріптеу мақсатында сабақ «Бәйге » әдісі арқылы басталады. |
Оқушылар «Адай» күйіне атқа шапқандай қимыл іс-әрекет жасап, айналып жүреді, күй тоқтаған кезде қызыл белгінің жанында тұрған оқушы бір карточканы таңдап ,берілген карточкадағы тапсырманы орындап болған соң, ер бала оқушы қазақ халқының құндылығын дәріптеу мақсатында және математикадан білімдері терең болсын деп бата береді |
Әуен ,қағаз қималары |
|
|
Сабақтың ортасы
10 мин
9 мин
5 мин
6мин
6 мин
|
«Plikers бағдарламасы арқылы үй жұмысы тексеріледі. Мұғалім презентацияға үй тапсырмасындағы берілген тесті шығарып , ұялы телефонның көмегімен QR-кодтты сканерлеу арқылы берілген үй тапсырммасын тексереді . 1-тапсырма ( Жеке жұмыс) Тапсырма «Қазақ дәстүрлері » әдісі арқылы өткізіледі. Мұғалім тақтаға «Ұлттық ойындар», «Ұлттық киімдер », «Ұлттық ыдыстар» « Ұлттық тағамдар» тапсырмалары бар киіз үйлерді іліп қояды 2-тапсырма (Жұптық жұмыс ) Мұғалім «Киіз үй» әдісі арқылы оқушыларды 2 жұпқа бөледі. Тапсырма «Оқырман және жазушы» әдісі арқылы орындалады. Оқулық бойынша деңгейлік есептерді шығарады. № 483 бет 123 (1,2,3 ,4,5,6) Сергіту сәті оқушыларға ұлттық құндылықтарды дарыту мақсатында «Қазақша оюлар » әдісі арқылы өткізіледі. Мұғалім презентацияда көрсетілген оюларды қолмен жасайды. 3-тапсырма Сәйкестендіру Wordwall платформасы арқылы орындалады. 4-тапсырма Бекіту тапсырмасы «Ыстық бауырсақ» әдісі арқылы орындалады. Мұғалім оқушыларға жаңа пісірген ыстық бауырсақтарын таратады. |
Әр оқушыға жеке QR- кодтары бар карточкалар үлестіріледі Оқушы берілген киіз үйлердегі қазақ дәстүрлерін бірін таңдап , тапсырмаларды орындайды
Оқушылар киіз үйлердің есігін ашу арқылы , қай жұп екенін анықтайды. Оқырман оқушы берілген есепті және есептің шығарылу жолын айтып тұрады , ал жазушы оқушы барлық айтылғандарды тақтаға жазады. Оқушы берілген іс-қимылды мұғалімнің соңынан қайталайды Оқушылар жай бөлшектерді қосып сәйкестендіру арқылы жұбын табады. Оқушылар бауырсақтан ауыз тиіп ,берілген сұрақтарға жауап беріп,тақырыпты бекітеді . |
Дескрипторлор: Оқушылар аралас сандарды қоса алады Жалпы -3 балл Оқушылар аралас сандары бар теңдеулерді, шеше алады Жалпы -2 балл Оқушылар аралас сандарды азайта алады Жалпы -3 балл Жай бөлшектерді қоса алады Жалпы -1балл Аралас сандардың қосу және азайту жолдарының ережесін біле алады Жалпы -1 балл
|
https://www.plickers.com/account#now-playing Тақта ,қағаз қималары
Оқулық ДК әкран, әуен
https://wordwall.net/ru/myactivities
|
|
Сабақтың аяғы. Ой толғаныс .Рефлексия 4 мин |
Қазақи кері байланыс «Қоржын» әдісі арқылы өткізіледі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын,рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар қоржынға асықтарды салады |
|
|
|
Үй тапсырмасын беру :№ 493 бет 125
|
Оқулық |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аралас сандарды қосу және азайту тақырыбына ашық сабақ
Аралас сандарды қосу және азайту тақырыбына ашық сабақ
Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының
"Қостанай ауданы білім бөлімінің Надеждин жалпы білім беретін мектебі" КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Аралас сандарды қосу және азайту (бекіту сабағы)
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
Жай бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Смагулова Жулдыз Токтамысовна |
|
|
Күні: |
28.11.2024 |
|
|
Сынып: 5 «А» сынып Математика |
Қатысушылар саны: 4 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Аралас сандарды қосу және азайту (бекіту сабағы) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.20 аралас сандарды қосу және азайтуды орындау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Бөлімдері бірдей аралас сандарды қосу және азайтуды орындай алады. Оқушылардың басым бөлігі: Бөлімдері бірдей аралас сандарды және бөлімдері әртүрлі аралас сандарды қосу және азайтуды орындай алады. Кейбір оқушылар: Аралас сандарды қосу және азайту алгоритмін қолдана отырып, санды өрнектердің мәнін табады және теңдеулерді шеше алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Оқушылармен амандасу, түгендеу.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін және ұлттық құндылықты дәріптеу мақсатында сабақ «Бәйге » әдісі арқылы басталады. |
Оқушылар «Адай» күйіне атқа шапқандай қимыл іс-әрекет жасап, айналып жүреді, күй тоқтаған кезде қызыл белгінің жанында тұрған оқушы бір карточканы таңдап ,берілген карточкадағы тапсырманы орындап болған соң, ер бала оқушы қазақ халқының құндылығын дәріптеу мақсатында және математикадан білімдері терең болсын деп бата береді |
Әуен ,қағаз қималары |
|
|
Сабақтың ортасы
10 мин
9 мин
5 мин
6мин
6 мин
|
«Plikers бағдарламасы арқылы үй жұмысы тексеріледі. Мұғалім презентацияға үй тапсырмасындағы берілген тесті шығарып , ұялы телефонның көмегімен QR-кодтты сканерлеу арқылы берілген үй тапсырммасын тексереді . 1-тапсырма ( Жеке жұмыс) Тапсырма «Қазақ дәстүрлері » әдісі арқылы өткізіледі. Мұғалім тақтаға «Ұлттық ойындар», «Ұлттық киімдер », «Ұлттық ыдыстар» « Ұлттық тағамдар» тапсырмалары бар киіз үйлерді іліп қояды 2-тапсырма (Жұптық жұмыс ) Мұғалім «Киіз үй» әдісі арқылы оқушыларды 2 жұпқа бөледі. Тапсырма «Оқырман және жазушы» әдісі арқылы орындалады. Оқулық бойынша деңгейлік есептерді шығарады. № 483 бет 123 (1,2,3 ,4,5,6) Сергіту сәті оқушыларға ұлттық құндылықтарды дарыту мақсатында «Қазақша оюлар » әдісі арқылы өткізіледі. Мұғалім презентацияда көрсетілген оюларды қолмен жасайды. 3-тапсырма Сәйкестендіру Wordwall платформасы арқылы орындалады. 4-тапсырма Бекіту тапсырмасы «Ыстық бауырсақ» әдісі арқылы орындалады. Мұғалім оқушыларға жаңа пісірген ыстық бауырсақтарын таратады. |
Әр оқушыға жеке QR- кодтары бар карточкалар үлестіріледі Оқушы берілген киіз үйлердегі қазақ дәстүрлерін бірін таңдап , тапсырмаларды орындайды
Оқушылар киіз үйлердің есігін ашу арқылы , қай жұп екенін анықтайды. Оқырман оқушы берілген есепті және есептің шығарылу жолын айтып тұрады , ал жазушы оқушы барлық айтылғандарды тақтаға жазады. Оқушы берілген іс-қимылды мұғалімнің соңынан қайталайды Оқушылар жай бөлшектерді қосып сәйкестендіру арқылы жұбын табады. Оқушылар бауырсақтан ауыз тиіп ,берілген сұрақтарға жауап беріп,тақырыпты бекітеді . |
Дескрипторлор: Оқушылар аралас сандарды қоса алады Жалпы -3 балл Оқушылар аралас сандары бар теңдеулерді, шеше алады Жалпы -2 балл Оқушылар аралас сандарды азайта алады Жалпы -3 балл Жай бөлшектерді қоса алады Жалпы -1балл Аралас сандардың қосу және азайту жолдарының ережесін біле алады Жалпы -1 балл
|
https://www.plickers.com/account#now-playing Тақта ,қағаз қималары
Оқулық ДК әкран, әуен
https://wordwall.net/ru/myactivities
|
|
Сабақтың аяғы. Ой толғаныс .Рефлексия 4 мин |
Қазақи кері байланыс «Қоржын» әдісі арқылы өткізіледі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын,рефлексиясын тыңдайды. |
Оқушылар қоржынға асықтарды салады |
|
|
|
Үй тапсырмасын беру :№ 493 бет 125
|
Оқулық |
|||
шағым қалдыра аласыз

















