Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар №19
|
Сынып тәрбиешісі: |
Коскараева Ажар |
|
|
Күні: |
27.01.2025ж |
|
|
Сынып: 9 «А» |
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Арам мен адал, обал мен сауап – ұлтымыздың ұстанымы» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) «Жасөспірім және еңбек қатынастары» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға адалдық, әділеттілік, обал мен сауап ұғымдарын түсіндіру; Жақсы мен жаманды ажырату қабілетін дамыту; |
|
|
Құндылықтарды дарыту. |
Ұлттық құндылықтарды құрметтеуге, әділетті болуға тәрбиелеу. |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
Слайдтар |
|
|
Апта дәйексөзі: |
Әділет жолы-адал жол. |
|
|
Сабақтың барысы: |
||
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5мин)
|
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу |
Мақсаты: Оқушылар мұғаліммен сәлемдесіп,түгенделеді. Сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Тақырыпқа байланысты слайдтар, басқа пәндермен байланыстыру. |
|
Сабақ басы (10 мин)
|
Обал мен сауап мағынасы жағынан
бір - бірінен ұқсас ұғымдар.
Обал
жақсы нәрсенің қадірін біл,
болмаса түбінде оның зардабын тартасың деген мағынаны
білдіреді екен. Сауап деген - адамға жақсылық жасау, табиғатқа
қамқорлық көрсету, жақсы іс істеу деген мағынаны білдіреді. |
Тақырып бойынша оқушы өз ойларымен бөліседі,ортаға салады.
Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
Интерактивті тақта
Бейнеролик |
|
Ортасы (20 мин)
|
Мақал-мәтелдер: «Адалдық – адамдық белгісі». «Обал мен сауапты білмеген оңбас». Мысалдар талдау: Адал еңбектің артықшылығы туралы әңгіме. Обал мен ысырапты болдырмаудың жолдары. Талқылау: «Қазіргі қоғамда адалдық пен әділеттілік маңызды ма?» Оқушылардың өз өмірінен немесе айналасынан мысалдар келтіруі. Топтық жұмыс: Сыныпты екі топқа бөліп, әр топқа сұрақ беру: Бірінші топ: «Обалдан сақтану үшін не істеу керек?» Екінші топ: «Адалдықтың қоғамға пайдасы қандай?» |
Бірлесіп жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды
|
Слайд
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, сабаққа белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Соңы (10 мин) |
Қауіпсіздік сабағы. Қауіпсіздік сабағы (10 минут) «Жасөспірім және еңбек қатынастары». Сабақты қорытындылау. Адал өмір сүру мен обал-сауапты сақтау – қоғамдағы тәртіп пен үйлесімділіктің негізі. Үй тапсырмасы:Арам мен адалдыққа туралы мақал-мәтел оқу. |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
1.https://youtu.be/UemLbhBjDLg?si=XBSTt5oEB2ZKY9uA 2.https://drive.google.com/file/d/1LfkYbutUBJZz-Z8Pfl0YWH39FaQWGEKI/view 3.https://drive.google.com/file/d/1kCDJjSxctHcbpmyKdpYhADL0AAplMIL4/view |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Арам мен адал, обал мен сауап – ұлтымыздың ұстанымы»
«Арам мен адал, обал мен сауап – ұлтымыздың ұстанымы»
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар №19
|
Сынып тәрбиешісі: |
Коскараева Ажар |
|
|
Күні: |
27.01.2025ж |
|
|
Сынып: 9 «А» |
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Арам мен адал, обал мен сауап – ұлтымыздың ұстанымы» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) «Жасөспірім және еңбек қатынастары» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға адалдық, әділеттілік, обал мен сауап ұғымдарын түсіндіру; Жақсы мен жаманды ажырату қабілетін дамыту; |
|
|
Құндылықтарды дарыту. |
Ұлттық құндылықтарды құрметтеуге, әділетті болуға тәрбиелеу. |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
Слайдтар |
|
|
Апта дәйексөзі: |
Әділет жолы-адал жол. |
|
|
Сабақтың барысы: |
||
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5мин)
|
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу |
Мақсаты: Оқушылар мұғаліммен сәлемдесіп,түгенделеді. Сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Тақырыпқа байланысты слайдтар, басқа пәндермен байланыстыру. |
|
Сабақ басы (10 мин)
|
Обал мен сауап мағынасы жағынан
бір - бірінен ұқсас ұғымдар.
Обал
жақсы нәрсенің қадірін біл,
болмаса түбінде оның зардабын тартасың деген мағынаны
білдіреді екен. Сауап деген - адамға жақсылық жасау, табиғатқа
қамқорлық көрсету, жақсы іс істеу деген мағынаны білдіреді. |
Тақырып бойынша оқушы өз ойларымен бөліседі,ортаға салады.
Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
Интерактивті тақта
Бейнеролик |
|
Ортасы (20 мин)
|
Мақал-мәтелдер: «Адалдық – адамдық белгісі». «Обал мен сауапты білмеген оңбас». Мысалдар талдау: Адал еңбектің артықшылығы туралы әңгіме. Обал мен ысырапты болдырмаудың жолдары. Талқылау: «Қазіргі қоғамда адалдық пен әділеттілік маңызды ма?» Оқушылардың өз өмірінен немесе айналасынан мысалдар келтіруі. Топтық жұмыс: Сыныпты екі топқа бөліп, әр топқа сұрақ беру: Бірінші топ: «Обалдан сақтану үшін не істеу керек?» Екінші топ: «Адалдықтың қоғамға пайдасы қандай?» |
Бірлесіп жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды
|
Слайд
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, сабаққа белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Соңы (10 мин) |
Қауіпсіздік сабағы. Қауіпсіздік сабағы (10 минут) «Жасөспірім және еңбек қатынастары». Сабақты қорытындылау. Адал өмір сүру мен обал-сауапты сақтау – қоғамдағы тәртіп пен үйлесімділіктің негізі. Үй тапсырмасы:Арам мен адалдыққа туралы мақал-мәтел оқу. |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
1.https://youtu.be/UemLbhBjDLg?si=XBSTt5oEB2ZKY9uA 2.https://drive.google.com/file/d/1LfkYbutUBJZz-Z8Pfl0YWH39FaQWGEKI/view 3.https://drive.google.com/file/d/1kCDJjSxctHcbpmyKdpYhADL0AAplMIL4/view |
шағым қалдыра аласыз














