Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
PYTHON тілінде программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Булажанова Г.К. |
|
|
Күні: |
31.01.2025 |
|
|
Сынып: 6А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Арифметикалық амалдардың жазылу ережелері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Python тілінде арифметикалық әрекеттерді қолдану арқылы өрнектерді жазу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Өткен тақырыпты қайталау. Wordwall.net платформасы арқылы үй тапсырмасын тексереді. «Миға шабуыл» «Қатесін тап» әдісі арқылы оқушыларға арифметикалық амалдар жазылған бірнеше өрнек беріледі, бірақ олардың кейбіреуі қате жазылған. 1) 4 + 5 * 7 = 63 2) 4 + 5 * 7 = 39 3) (5*6)-15=30 4) 4+(150/50)=15 Мұғалім оқушыларға жаңа тақырып пен оқу мақсатымен таныстырады, |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Мәліметтер типтерін анықтайды. Қате есептердің қатесін түзеп. Шығару ережесін айтып береді. |
Мадақтау арқылы бағалау |
Интербелсенді тақта, презентация |
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Жаңа тақырыпты меңгеру Арифметикалық әрекеттерді орындау ережелері: 1. Егер өрнекте жақшалар болса, ең алдымен жақшадағы әрекеттер орындалады. 2. Егер өрнекте бірнеше жақша болса, онда әрекеттерді орындау ішкі жақшадан басталады. Қалған әрекеттер 1-кестеде көрсетілген басымдықтар бойынша орындалады У мәні есептелетін бағдарлама құр
а = 4; b = 3.5; c = 2; print((a + 2 *b – 3 * c)/(5 *a + b))
№1 тапсырма. Жұптық жұмыс. Сәйкестікті белгіле
№2 тапсырма.Жеке жұмыс. Тәжірибелік жұмыс. Келесі өрнектердің мәні есептелетін бағдарламаны толықтыр.
Тапсырма №3 Стандартты функциялар кестесін толтыр.
Білімді бекіту. console.myquiz.ru платформасында тест тапсырмасын береді. Кері байланыс «Банкомат» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс береді. Үй тапсырмасы: 89 бет №2 тапсырма. |
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, мысалдарды талдайды Дескриптор:
Дескриптор: -Python программаны іске қосады. - Берілген программаның кодын жазады. - Математикалық өрнекті Python тіліне аударады. -Нәтижесін экранға шығарады. Дескриптор: -Функцияның нәтижесін жазады. Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді
оқушылар голд картасына сабақтан алған әсерін жазып банкоматқа жабыстырады Үй тапсырмасын жазады |
Дескриптор арқылы бағалайды Жалпы 1 балл Дескриптор арқылы бағалайды Жалпы 4 балл Қалыптастырушы бағалау
Дескриптор арқылы оқушы өзін-өзі бағалайды. Жалпы:5 балл |
Презентация, оқулық
жұмыс парағы,
https://play.myquiz.ru/p/00768122
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Арифметикалық амалдардың жазылу ережелері ашық сабақ 6 сынып
Арифметикалық амалдардың жазылу ережелері ашық сабақ 6 сынып
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
PYTHON тілінде программалау |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Булажанова Г.К. |
|
|
Күні: |
31.01.2025 |
|
|
Сынып: 6А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Арифметикалық амалдардың жазылу ережелері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Python тілінде арифметикалық әрекеттерді қолдану арқылы өрнектерді жазу. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Өткен тақырыпты қайталау. Wordwall.net платформасы арқылы үй тапсырмасын тексереді. «Миға шабуыл» «Қатесін тап» әдісі арқылы оқушыларға арифметикалық амалдар жазылған бірнеше өрнек беріледі, бірақ олардың кейбіреуі қате жазылған. 1) 4 + 5 * 7 = 63 2) 4 + 5 * 7 = 39 3) (5*6)-15=30 4) 4+(150/50)=15 Мұғалім оқушыларға жаңа тақырып пен оқу мақсатымен таныстырады, |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Мәліметтер типтерін анықтайды. Қате есептердің қатесін түзеп. Шығару ережесін айтып береді. |
Мадақтау арқылы бағалау |
Интербелсенді тақта, презентация |
|
Сабақтың ортасы Сабақтың соңы |
Жаңа тақырыпты меңгеру Арифметикалық әрекеттерді орындау ережелері: 1. Егер өрнекте жақшалар болса, ең алдымен жақшадағы әрекеттер орындалады. 2. Егер өрнекте бірнеше жақша болса, онда әрекеттерді орындау ішкі жақшадан басталады. Қалған әрекеттер 1-кестеде көрсетілген басымдықтар бойынша орындалады У мәні есептелетін бағдарлама құр
а = 4; b = 3.5; c = 2; print((a + 2 *b – 3 * c)/(5 *a + b))
№1 тапсырма. Жұптық жұмыс. Сәйкестікті белгіле
№2 тапсырма.Жеке жұмыс. Тәжірибелік жұмыс. Келесі өрнектердің мәні есептелетін бағдарламаны толықтыр.
Тапсырма №3 Стандартты функциялар кестесін толтыр.
Білімді бекіту. console.myquiz.ru платформасында тест тапсырмасын береді. Кері байланыс «Банкомат» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс береді. Үй тапсырмасы: 89 бет №2 тапсырма. |
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, мысалдарды талдайды Дескриптор:
Дескриптор: -Python программаны іске қосады. - Берілген программаның кодын жазады. - Математикалық өрнекті Python тіліне аударады. -Нәтижесін экранға шығарады. Дескриптор: -Функцияның нәтижесін жазады. Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді
оқушылар голд картасына сабақтан алған әсерін жазып банкоматқа жабыстырады Үй тапсырмасын жазады |
Дескриптор арқылы бағалайды Жалпы 1 балл Дескриптор арқылы бағалайды Жалпы 4 балл Қалыптастырушы бағалау
Дескриптор арқылы оқушы өзін-өзі бағалайды. Жалпы:5 балл |
Презентация, оқулық
жұмыс парағы,
https://play.myquiz.ru/p/00768122
|
шағым қалдыра аласыз
















