|
Бөлім: |
Квадрат теңдеулер |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық прогрессия |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.3.4сандар тізбектерінің арасынан арифметикалық және геометриялық прогрессияны ажырату; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
1) Арифметикалық прогрессия ,арифметикалық прогрессияның айырымының анықтамаларын білу; 2) Арифметикалық пргрессияның п-ші мүшесінің формуласы мен қасиеттерін білу; 3) Арифметикалық.прогрессияның п-ші мүшесінің формуласын қолданып есептер шеше білу іскерлігін қалыптастыру |
||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу Ұлттық құндылықтар |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин Сабақтың басы 10 минут |
Сәлемдесу; Аптаның дәйексөзі «Жауапкершілік адамгершілік қасиеттін көрінісі» Бүгінгі сабағымызда да жауапкершілікпен қарау маңызды. Егер біз сабаққа дұрыс дайындалсақ, тапсырмаларды уақытында орындасақ, өзімізге және өзгенің еңбегіне құрмет көрсетсек, бұл біздің адамгершілік деңгейіміздің жоғары екенін көрсетеді. Сонымен қатар, жауапкершілік біздің оқу мен өмірдегі жетістіктерімізге де әсер етеді. Онда бүгінгі сабағымызды бастайық Үй тапсырмасын тексеру
Топқа бөлу
Сабақ мақсатымен танысу
|
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Өткен тақырыпты қайталау мақсатында оқушылар вордвалл платформасында интерактивті тапсырма орындайды Оқушылар оюдың суретін таңдап 4 топқа бөлінеді Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, жасанды интеллект арқылы жасалған видеоны қарайды |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» Үй жұмысы 1 балл Өткенді қайталау 1 балл |
Интерактивті Тақта; Оқулық; Емазе платформасы Интерактивті Тақта; Оқулық; Едукаплэй платформасы |
|
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Жаңа тақырып Тарихи мәліметтер видеоны қарайды. Формуланы дәптерге жазады.Мысалды мұғаліммен бірге талдайды
Топтық жұмыс Әр топқа арифметикалық прогрессияның н ші мүшесін табуға арналған таратпа қағаз беріледі. Ендігі кезекте сіздер топтық жұмыс орындайсыздар. Әр топ өзара ынтымақтастықта жұмыс істеп, квадрат теңдеулерді шешудің түрлі әдістерін талдап, мысалдарды бірге шешуге мүмкіндік алады Енді жұмысқа кірісуге дайын болыңыздар! Барлық топқа сәттілік тілеймін, бірге жақсы нәтижеге жетіңіздер!
Сергіту сәті “Графиктер билейді”
Жұптық жұмыс сіздерге бір-біріңізбен ой бөлісуге, сұрақ қоюға және түсінбеген жерлеріңізді бірге шешуге көмектеседі.Әрқайсыңыз өзара пікір алмасып, есептерді шешу жолдарын талқылап, бір-біріңізге көмектесесіздер. Бұл әдіс сіздерге есептерді шешудің тиімді жолдарын табуға, сондай-ақ өздеріңізге сенімділікті арттыруға мүмкіндік бередіАл енді жұптарыңызды құрып, жұмысқа кірісуге дайын болыңыздар! Баршаңызға сәттілік тілеймін!
|
Жасанды интеллект арқылы жасалған видеоны қарайды. Формуланы жазады Мысалды мұғаліммен бірге талдайды Оқушылар осы есептерді бірге талқылап, шешімдер табады. Топ мүшелері әрқайсысы өз пікірін білдіріп, әдістерді бірге талдайды. Бірін бірі тексеру Әр оқушы өз деңгейіне сай тапсырманы таңдап,шығарады. Әр деңгейдең бір оқушы тақтада орындайды Оқушылар видеоны қарап жаттығуларды қайталайды Таратпа қағазда жұптық тапсырманы орындайды Әр оқушы серіктесіне есепті қалай шешкенін түсіндіреді. Егер бір жерді дұрыс шешпеген болса, екінші оқушы қателікті көрсетіп, оны қалай түзету керектігін айтады. |
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! Дескриптор Виет теоремасына кері теореманы қолданып теңдеудің түбірлерін табады Жасырын сөзді жазады Жалпы 2 балл Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! Дескриптор Арифметикалық прогрессияның н ші мүшесінің формуласын қолданады Арифметикалық прогрессияның н ші мүшесін табады А деңгейі 1 балл В деңгейі 2 балл С деңгейі 3 балл
Дескриптор:
Арифметикалық прогрессияның н ші мүшесінің формуласын қолданады Арифметикалық прогрессияның н ші мүшесін табады
2 Балл Бағалау Оқушылар жеке орындап болған соң дайын жауаптар мен дескрипторлар бойынша бағалайды.
|
Тақта; Слайд; Таратпа қағаз Тақта; Слайд; Таратпа қағаз |
|
|
|
Бекіту тапсырмаларын орындату
|
Интерактивті тапсырманы орындайды |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
Интерактивті тақта |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. Рефлексия.
Үй тапсырмасын беремін |
Сабақты қорытындылау: Өтілген мақсат бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылаймын. 1.Сабақтың мақсаты қандай болды? 2.Сабақтың мақсатына жету үшін нені білу керек? 3.Нені түсінбедіңдер? Сабақ соңында оқушылардан рефлексия алу: |
Сабақтағы белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйеде бағаланады.
|
Бағалау парақтары; оқулық; |
|
Қосымша
Жұптық жұмыс
Үй жұмысы
Жұптық жұмыс



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Арифметикалық прогрессия 9-сынып ашық сабақ
Арифметикалық прогрессия 9-сынып ашық сабақ
|
Бөлім: |
Квадрат теңдеулер |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық прогрессия |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.3.4сандар тізбектерінің арасынан арифметикалық және геометриялық прогрессияны ажырату; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
1) Арифметикалық прогрессия ,арифметикалық прогрессияның айырымының анықтамаларын білу; 2) Арифметикалық пргрессияның п-ші мүшесінің формуласы мен қасиеттерін білу; 3) Арифметикалық.прогрессияның п-ші мүшесінің формуласын қолданып есептер шеше білу іскерлігін қалыптастыру |
||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу Ұлттық құндылықтар |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин Сабақтың басы 10 минут |
Сәлемдесу; Аптаның дәйексөзі «Жауапкершілік адамгершілік қасиеттін көрінісі» Бүгінгі сабағымызда да жауапкершілікпен қарау маңызды. Егер біз сабаққа дұрыс дайындалсақ, тапсырмаларды уақытында орындасақ, өзімізге және өзгенің еңбегіне құрмет көрсетсек, бұл біздің адамгершілік деңгейіміздің жоғары екенін көрсетеді. Сонымен қатар, жауапкершілік біздің оқу мен өмірдегі жетістіктерімізге де әсер етеді. Онда бүгінгі сабағымызды бастайық Үй тапсырмасын тексеру
Топқа бөлу
Сабақ мақсатымен танысу
|
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Өткен тақырыпты қайталау мақсатында оқушылар вордвалл платформасында интерактивті тапсырма орындайды Оқушылар оюдың суретін таңдап 4 топқа бөлінеді Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, жасанды интеллект арқылы жасалған видеоны қарайды |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» Үй жұмысы 1 балл Өткенді қайталау 1 балл |
Интерактивті Тақта; Оқулық; Емазе платформасы Интерактивті Тақта; Оқулық; Едукаплэй платформасы |
|
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Жаңа тақырып Тарихи мәліметтер видеоны қарайды. Формуланы дәптерге жазады.Мысалды мұғаліммен бірге талдайды
Топтық жұмыс Әр топқа арифметикалық прогрессияның н ші мүшесін табуға арналған таратпа қағаз беріледі. Ендігі кезекте сіздер топтық жұмыс орындайсыздар. Әр топ өзара ынтымақтастықта жұмыс істеп, квадрат теңдеулерді шешудің түрлі әдістерін талдап, мысалдарды бірге шешуге мүмкіндік алады Енді жұмысқа кірісуге дайын болыңыздар! Барлық топқа сәттілік тілеймін, бірге жақсы нәтижеге жетіңіздер!
Сергіту сәті “Графиктер билейді”
Жұптық жұмыс сіздерге бір-біріңізбен ой бөлісуге, сұрақ қоюға және түсінбеген жерлеріңізді бірге шешуге көмектеседі.Әрқайсыңыз өзара пікір алмасып, есептерді шешу жолдарын талқылап, бір-біріңізге көмектесесіздер. Бұл әдіс сіздерге есептерді шешудің тиімді жолдарын табуға, сондай-ақ өздеріңізге сенімділікті арттыруға мүмкіндік бередіАл енді жұптарыңызды құрып, жұмысқа кірісуге дайын болыңыздар! Баршаңызға сәттілік тілеймін!
|
Жасанды интеллект арқылы жасалған видеоны қарайды. Формуланы жазады Мысалды мұғаліммен бірге талдайды Оқушылар осы есептерді бірге талқылап, шешімдер табады. Топ мүшелері әрқайсысы өз пікірін білдіріп, әдістерді бірге талдайды. Бірін бірі тексеру Әр оқушы өз деңгейіне сай тапсырманы таңдап,шығарады. Әр деңгейдең бір оқушы тақтада орындайды Оқушылар видеоны қарап жаттығуларды қайталайды Таратпа қағазда жұптық тапсырманы орындайды Әр оқушы серіктесіне есепті қалай шешкенін түсіндіреді. Егер бір жерді дұрыс шешпеген болса, екінші оқушы қателікті көрсетіп, оны қалай түзету керектігін айтады. |
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! Дескриптор Виет теоремасына кері теореманы қолданып теңдеудің түбірлерін табады Жасырын сөзді жазады Жалпы 2 балл Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! Дескриптор Арифметикалық прогрессияның н ші мүшесінің формуласын қолданады Арифметикалық прогрессияның н ші мүшесін табады А деңгейі 1 балл В деңгейі 2 балл С деңгейі 3 балл
Дескриптор:
Арифметикалық прогрессияның н ші мүшесінің формуласын қолданады Арифметикалық прогрессияның н ші мүшесін табады
2 Балл Бағалау Оқушылар жеке орындап болған соң дайын жауаптар мен дескрипторлар бойынша бағалайды.
|
Тақта; Слайд; Таратпа қағаз Тақта; Слайд; Таратпа қағаз |
|
|
|
Бекіту тапсырмаларын орындату
|
Интерактивті тапсырманы орындайды |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
Интерактивті тақта |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. Рефлексия.
Үй тапсырмасын беремін |
Сабақты қорытындылау: Өтілген мақсат бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылаймын. 1.Сабақтың мақсаты қандай болды? 2.Сабақтың мақсатына жету үшін нені білу керек? 3.Нені түсінбедіңдер? Сабақ соңында оқушылардан рефлексия алу: |
Сабақтағы белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйеде бағаланады.
|
Бағалау парақтары; оқулық; |
|
Қосымша
Жұптық жұмыс
Үй жұмысы
Жұптық жұмыс



шағым қалдыра аласыз

























