|
Бөлім: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып:9 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.3.5 арифметикалық прогрессиялардың мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын, сипаттамалық қасиетін білу және қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Арифметикалық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысын табуға есептер шығарады. |
||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу Ұлттық құндылықтар |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин Сабақтың басы 10 минут |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларды түгелдеу; Сабақ мақсатымен танысу .
Оқушылар оюдың суретін таңдап топқа бөлінеді
Математика тарихынан
Оқушыларға тапсырма 1 ден 100 ге дейінгі натурал сандардын қосындысын есептеңіз |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, жасанды интеллект арқылы жасалған видеоны қарайды Оқушылар суретті таңдайды,топтарға бөлінеді Өткен тақырыпты қайталау мақсатында оқушылар вордвалл платформасында интерактивті тапсырма орындайды |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» Әр дұрыс жауапқа 1 балл Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
Интерактивті Тақта; Оқулық; Емазе платформасы Интерактивті Тақта; Оқулық; Вордвалл платформасы |
|
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Негізгі бөлім Топтық жұмыс Ендігі кезекте сіздер топтық жұмыс орындайсыздар. Әр топ өзара ынтымақтастықта жұмыс істеп, есептерді шешудің түрлі әдістерін талдап, мысалдарды бірге шешуге мүмкіндік алады Енді жұмысқа кірісуге дайын болыңыздар! Барлық топқа сәттілік тілеймін, бірге жақсы нәтижеге жетіңіздер!
Жұптық жұмыс сіздерге бір-біріңізбен ой бөлісуге, сұрақ қоюға және түсінбеген жерлеріңізді бірге шешуге көмектеседі.Әрқайсыңыз өзара пікір алмасып, есептерді шешу жолдарын талқылап, бір-біріңізге көмектесесіздер. Бұл әдіс сіздерге есептерді шешудің тиімді жолдарын табуға, сондай-ақ өздеріңізге сенімділікті арттыруға мүмкіндік бередіАл енді жұптарыңызды құрып, жұмысқа кірісуге дайын болыңыздар! Баршаңызға сәттілік тілеймін!
Деңгейлік тапсырмалар
Жеке жұмыс функционалдық сауаттылыққа байланысты есеп
|
Оқушылар осы есептерді бірге талқылап, шешімдер табады. Топ мүшелері әрқайсысы өз пікірін білдіріп, әдістерді бірге талдайды. Бірін бірі тексеру Тапсырмаларды бірігіп орындайды, талдайды, қателіктерге кері байланыс береді. Таратпа қағазда жұптық тапсырманы орындайды Әр оқушы серіктесіне есепті қалай шешкенін түсіндіреді. Егер бір жерді дұрыс шешпеген болса, екінші оқушы қателікті көрсетіп, оны қалай түзету керектігін айтады. Әр оқушы өз деңгейіне сай тапсырманы таңдап,шығарады. Әр деңгейдең бір оқушы тақтада орындайды Ұсынылған жұмысты жеке орындайды, өзін өзі бағалайды. |
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! 2 балл Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! 2 балл Бағалау Оқушылар жеке орындап болған соң дайын жауаптар мен дескрипторлар бойынша бағалайды. А деңгейі 1 балл В деңгейі 2 балл С деңгейі 3 балл
Дескриптор құрылымы:
1 балл
|
Тақта; Слайд; Таратпа қағаз Тақта; Слайд; Таратпа қағаз |
|
|
|
Бекіту тапсырмаларын орындату
|
Интерактивті тапсырманы орындайды |
|
Интерактивті тақта |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. Рефлексия.
Үй тапсырмасын беремін |
Сабақты қорытындылау: Өтілген мақсат бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылаймын. 1.Сабақтың мақсаты қандай болды? 2.Сабақтың мақсатына жету үшін нені білу керек? 3.Нені түсінбедіңдер? Сабақ соңында оқушылардан рефлексия алу: |
Сабақтағы белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйеде бағаланады.
|
Бағалау парақтары; оқулық; |
|
Қосымша




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Арифметикалық прогрессия 9-сынып ашық сабақ
Арифметикалық прогрессия 9-сынып ашық сабақ
|
Бөлім: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып:9 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Арифметикалық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.3.5 арифметикалық прогрессиялардың мүшелерінің қосындысын есептеу формулаларын, сипаттамалық қасиетін білу және қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Арифметикалық прогрессияның алғашқы n мүшесінің қосындысын табуға есептер шығарады. |
||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу Ұлттық құндылықтар |
||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин Сабақтың басы 10 минут |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларды түгелдеу; Сабақ мақсатымен танысу .
Оқушылар оюдың суретін таңдап топқа бөлінеді
Математика тарихынан
Оқушыларға тапсырма 1 ден 100 ге дейінгі натурал сандардын қосындысын есептеңіз |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, жасанды интеллект арқылы жасалған видеоны қарайды Оқушылар суретті таңдайды,топтарға бөлінеді Өткен тақырыпты қайталау мақсатында оқушылар вордвалл платформасында интерактивті тапсырма орындайды |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» Әр дұрыс жауапқа 1 балл Әр дұрыс жауапқа 1 балл |
Интерактивті Тақта; Оқулық; Емазе платформасы Интерактивті Тақта; Оқулық; Вордвалл платформасы |
|
|
Сабақтың ортасы 25минут |
Негізгі бөлім Топтық жұмыс Ендігі кезекте сіздер топтық жұмыс орындайсыздар. Әр топ өзара ынтымақтастықта жұмыс істеп, есептерді шешудің түрлі әдістерін талдап, мысалдарды бірге шешуге мүмкіндік алады Енді жұмысқа кірісуге дайын болыңыздар! Барлық топқа сәттілік тілеймін, бірге жақсы нәтижеге жетіңіздер!
Жұптық жұмыс сіздерге бір-біріңізбен ой бөлісуге, сұрақ қоюға және түсінбеген жерлеріңізді бірге шешуге көмектеседі.Әрқайсыңыз өзара пікір алмасып, есептерді шешу жолдарын талқылап, бір-біріңізге көмектесесіздер. Бұл әдіс сіздерге есептерді шешудің тиімді жолдарын табуға, сондай-ақ өздеріңізге сенімділікті арттыруға мүмкіндік бередіАл енді жұптарыңызды құрып, жұмысқа кірісуге дайын болыңыздар! Баршаңызға сәттілік тілеймін!
Деңгейлік тапсырмалар
Жеке жұмыс функционалдық сауаттылыққа байланысты есеп
|
Оқушылар осы есептерді бірге талқылап, шешімдер табады. Топ мүшелері әрқайсысы өз пікірін білдіріп, әдістерді бірге талдайды. Бірін бірі тексеру Тапсырмаларды бірігіп орындайды, талдайды, қателіктерге кері байланыс береді. Таратпа қағазда жұптық тапсырманы орындайды Әр оқушы серіктесіне есепті қалай шешкенін түсіндіреді. Егер бір жерді дұрыс шешпеген болса, екінші оқушы қателікті көрсетіп, оны қалай түзету керектігін айтады. Әр оқушы өз деңгейіне сай тапсырманы таңдап,шығарады. Әр деңгейдең бір оқушы тақтада орындайды Ұсынылған жұмысты жеке орындайды, өзін өзі бағалайды. |
Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! 2 балл Мактау мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Жақсы! Керемет! 2 балл Бағалау Оқушылар жеке орындап болған соң дайын жауаптар мен дескрипторлар бойынша бағалайды. А деңгейі 1 балл В деңгейі 2 балл С деңгейі 3 балл
Дескриптор құрылымы:
1 балл
|
Тақта; Слайд; Таратпа қағаз Тақта; Слайд; Таратпа қағаз |
|
|
|
Бекіту тапсырмаларын орындату
|
Интерактивті тапсырманы орындайды |
|
Интерактивті тақта |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. Рефлексия.
Үй тапсырмасын беремін |
Сабақты қорытындылау: Өтілген мақсат бойынша сұрақтар қою арқылы сабақты қорытындылаймын. 1.Сабақтың мақсаты қандай болды? 2.Сабақтың мақсатына жету үшін нені білу керек? 3.Нені түсінбедіңдер? Сабақ соңында оқушылардан рефлексия алу: |
Сабақтағы белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйеде бағаланады.
|
Бағалау парақтары; оқулық; |
|
Қосымша




шағым қалдыра аласыз

























