|
Білім беру ұйымының атауы |
Әсет Бейсеуов КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
3С бөлім – Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жамауова Т.Ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
17.02.2025ж |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санды және әріпті өрнектер |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.1санды және әріпті өрнектерді (көбейтінді, бөлінді)/теңдіктер мен теңсіздіктерді ажырату, құрастыру, жазу және оқу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды және әріпті өрнектерді ажыратады, теңдік пен теңсіздіктерді құрастырады, оқиды, жазады. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 4 минут Сабақтың ортасы 8 минут 7 минут 4 минут 7 минут 2 минут 4 минут 5 минут Сабақтың соңы 4 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Топ басшы шығып, ұран айтады.Оқушылардың мотивациясы сынып ретінде. -Біз ақылдымыз ба? -Біз бақыттымыз ба? -Онда.........алға, алға, алға! Миға шабуыл. Біздің сыныпта неше ұл? Неше қыз бар ? 9 =9теңдік Енді ұлдар мен қыздарды қосып жазайық 9+9 7 жастағы оқушылар нешеу, 8 жастағы оқушыларбар Теңдік , теңсіздік, әріпті өрнек, санды өрнек Сабақтың тақырыбын шығару. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Жаңа сабақты тақтада
түсіндіру №1 кезең Оқушыларға екі нұсқада үш деңгейлі тапсырма беріледі. 1-тапсырма
5+30 формуласы арқылы орындату. Оқушыларға берілген уақыт аяқталған соң, «Қолдағы қаламсап- бұл қателік» бұйрығы беріледі. Тақтаға дұрыс жауап көрсетіліп, оқушылардың жауаптары тексеріледі. ЖЗЕТ есебі бойынша сұралады: 1) Жылдамдық - жай орындайтын окушылар сыныптың дағдысы мен біліктілігінің денгейін корсетеді. 2) Зейін - зейні темен балалар - сыныптын ұйымдасу деңгейін керсетеді. 3) Есеп - есеп қателері базалық блім денгейін керсетеді. 4) Тақырып - қателерді іздеу және көрсеткен такырып бойынша менгерілмеген білімдерді анықтау.
Оқушылардың жіберген қателерін анықтау қайта және түсіндіру.
Зейін қою үшін “Үш шапалақ” әдісі
№2-тапсырма
5+30 формуласы бойынша тапсырма орындау «Қолдағы қаламсап- бұл қателік» бұйрығы беріледі. Кесте бойынша сұралады: 1) Жылдамдық - жай орындайтын окушылар сыныптың дағдысы мен біліктілігінің денгейін корсетеді. 2) Зейін - зейні темен балалар - сыныптын ұйымдасу деңгейін керсетеді. 3) Есеп - есеп қателері базалық блім денгейін керсетеді. 4) Тақырып - қателерді іздеу және көрсеткен такырып бойынша
Оқушылардың жіберген қателерін анықтау, және түсіндіру
Зейін аудару мақсатында “Шапалақ” әдісі
3-тапсырма Берілген сандардан 2 санды өрнек, 2 әріпті өрнек, 2 теңдік, 2 теңсіздік құрап жазу.
5+30 форуласы арқылы орындату
Сабақты бекіту тапсырмасы «Кім жылдам?» 4-тапсырма
5+30 формуласы бойыншка орындау.
Бағалау ООМ бойынша
«Көңіл күй» әдісі
Үй тапсырмасы №8-тапсырма
|
Барлық оқушылар ұран айтады.
Сұрақтарға жауап береді Теңдіктер мен теңсіздіктер құрастырады
Жаңа тақырыпты түсініп,тыңдайды. Мысалдарды талқылайды Мұғалімге тақырып бойынша сұрақтар қояды
Тапсырманы орындайды. Үш есепті де дұрыс шығарған оқушылар есік алдында күтеді.
Оқушылар өз жауаптарын тексереді
Қателермен жұмыс жасайды
Тақырыпты қайта талқылайды
Есепті шығарады
Тексереді
Қателермен жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Платформада тапсырманы орындайды
Кері байланыс жасайды
Үй тапсырмасын жазып алады
|
ҚБ: Қолдау көрсету, мадақтау
Дескриптор: теңдіктерді табады1б белгісіз санды анықтап, құрастырады 1б теңсіздіктерді табады1б белгісіз санды анықтап, құрастырады 1б әріпті өрнектерді табады, құрастырады1б
ООМ бойынша бағалау
ҚБ: Қолдау көрсету, ынталандыру
Дексриптор: Санды өрнек құрастырады 1б Әріпті өрнек құрастырады 1б
ҚБ: Қолдау көрсету, ынталандыру
Дексриптор: Берілген сандар мен әріптерден теңдік, теңсіздік, өрнек құрастырады 3б
Дескриптор: Қосындыны ажыратады 1б Айырманы ажыратады 1б Әріпті өрнекті ажыратады 1б
|
Слайд №1
Слайд №2-3
Слайд №4-5
Слайд №7-8
Слайд №10-11
https://wordwall.net/ru/resource/26386393/санды-және-әріпті-өрнек-туралы-біліміңді-тексер
ООМ
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Әріпті өрнектер
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әсет Бейсеуов КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
3С бөлім – Санды және әріпті өрнектер. Теңдеулер. Есептер |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жамауова Т.Ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
17.02.2025ж |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санды және әріпті өрнектер |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.1санды және әріпті өрнектерді (көбейтінді, бөлінді)/теңдіктер мен теңсіздіктерді ажырату, құрастыру, жазу және оқу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды және әріпті өрнектерді ажыратады, теңдік пен теңсіздіктерді құрастырады, оқиды, жазады. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 4 минут Сабақтың ортасы 8 минут 7 минут 4 минут 7 минут 2 минут 4 минут 5 минут Сабақтың соңы 4 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Топ басшы шығып, ұран айтады.Оқушылардың мотивациясы сынып ретінде. -Біз ақылдымыз ба? -Біз бақыттымыз ба? -Онда.........алға, алға, алға! Миға шабуыл. Біздің сыныпта неше ұл? Неше қыз бар ? 9 =9теңдік Енді ұлдар мен қыздарды қосып жазайық 9+9 7 жастағы оқушылар нешеу, 8 жастағы оқушыларбар Теңдік , теңсіздік, әріпті өрнек, санды өрнек Сабақтың тақырыбын шығару. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Жаңа сабақты тақтада
түсіндіру №1 кезең Оқушыларға екі нұсқада үш деңгейлі тапсырма беріледі. 1-тапсырма
5+30 формуласы арқылы орындату. Оқушыларға берілген уақыт аяқталған соң, «Қолдағы қаламсап- бұл қателік» бұйрығы беріледі. Тақтаға дұрыс жауап көрсетіліп, оқушылардың жауаптары тексеріледі. ЖЗЕТ есебі бойынша сұралады: 1) Жылдамдық - жай орындайтын окушылар сыныптың дағдысы мен біліктілігінің денгейін корсетеді. 2) Зейін - зейні темен балалар - сыныптын ұйымдасу деңгейін керсетеді. 3) Есеп - есеп қателері базалық блім денгейін керсетеді. 4) Тақырып - қателерді іздеу және көрсеткен такырып бойынша менгерілмеген білімдерді анықтау.
Оқушылардың жіберген қателерін анықтау қайта және түсіндіру.
Зейін қою үшін “Үш шапалақ” әдісі
№2-тапсырма
5+30 формуласы бойынша тапсырма орындау «Қолдағы қаламсап- бұл қателік» бұйрығы беріледі. Кесте бойынша сұралады: 1) Жылдамдық - жай орындайтын окушылар сыныптың дағдысы мен біліктілігінің денгейін корсетеді. 2) Зейін - зейні темен балалар - сыныптын ұйымдасу деңгейін керсетеді. 3) Есеп - есеп қателері базалық блім денгейін керсетеді. 4) Тақырып - қателерді іздеу және көрсеткен такырып бойынша
Оқушылардың жіберген қателерін анықтау, және түсіндіру
Зейін аудару мақсатында “Шапалақ” әдісі
3-тапсырма Берілген сандардан 2 санды өрнек, 2 әріпті өрнек, 2 теңдік, 2 теңсіздік құрап жазу.
5+30 форуласы арқылы орындату
Сабақты бекіту тапсырмасы «Кім жылдам?» 4-тапсырма
5+30 формуласы бойыншка орындау.
Бағалау ООМ бойынша
«Көңіл күй» әдісі
Үй тапсырмасы №8-тапсырма
|
Барлық оқушылар ұран айтады.
Сұрақтарға жауап береді Теңдіктер мен теңсіздіктер құрастырады
Жаңа тақырыпты түсініп,тыңдайды. Мысалдарды талқылайды Мұғалімге тақырып бойынша сұрақтар қояды
Тапсырманы орындайды. Үш есепті де дұрыс шығарған оқушылар есік алдында күтеді.
Оқушылар өз жауаптарын тексереді
Қателермен жұмыс жасайды
Тақырыпты қайта талқылайды
Есепті шығарады
Тексереді
Қателермен жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Платформада тапсырманы орындайды
Кері байланыс жасайды
Үй тапсырмасын жазып алады
|
ҚБ: Қолдау көрсету, мадақтау
Дескриптор: теңдіктерді табады1б белгісіз санды анықтап, құрастырады 1б теңсіздіктерді табады1б белгісіз санды анықтап, құрастырады 1б әріпті өрнектерді табады, құрастырады1б
ООМ бойынша бағалау
ҚБ: Қолдау көрсету, ынталандыру
Дексриптор: Санды өрнек құрастырады 1б Әріпті өрнек құрастырады 1б
ҚБ: Қолдау көрсету, ынталандыру
Дексриптор: Берілген сандар мен әріптерден теңдік, теңсіздік, өрнек құрастырады 3б
Дескриптор: Қосындыны ажыратады 1б Айырманы ажыратады 1б Әріпті өрнекті ажыратады 1б
|
Слайд №1
Слайд №2-3
Слайд №4-5
Слайд №7-8
Слайд №10-11
https://wordwall.net/ru/resource/26386393/санды-және-әріпті-өрнек-туралы-біліміңді-тексер
ООМ
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



