|
Бекітемін: С.Жүсіпова |
Уақыты: 9.03.23 ж Сыныбы: 11 «А» |
Кабинет: 102 |
Тәрбиеші: Г.Омарова |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
" Арман мақсаттарымыздың суретшісі" |
||||
|
Мақсаты: |
Оқушылардың мақсаттары жайында білу, жақсы ниетпен армандай білуіне және оған қол жеткізуге ұмтылуына ықпал ету,өмірге деген көзқарасын дамыту. |
||||
|
Күтілетін нәтижелер: |
Өзінің қабілетін , бейімін тани білуге, мамандыққа сай қызығушылығын бағыттауға үйрету,таңдаған мамадықтарына бағыт беру. |
||||
|
Керекті жабдықтар:
|
- А -4 форматында таза қағаздар; слайдтар, көрнекіліктер - командаларға үлестірме тапсырмалар; - маркерлер; Іскерлік ойынға қатысушылар: -психолог маманы -Қатысушылар / оқушылар / |
||||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Тренинг,топтық жұмыс: ой бөлісу. |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Тәрбиеші әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||
|
Кіріспе (5мин)
|
Сергіту сәті
Ғұлама ғалым Аль-Фараби:« Адам мақсатына өзін-өзі жетілдіру арқылы жетеді және адамның басына қонған бақтың тұрақты болуы жақсы мінез-құлыққа байланысты »-деп ой түйіндеген екен.Адам жанына ең қажеті - өмірінің мәнді болуы, мақсат та сол үшін қажет. Мақсаттар өмірімнің қиын кезеңдерін неғұрлым жеңіл, жеңіл кезеңдерін одан да жарқын етеді. Ол өміріме мән мен мағына береді. |
Оқушылар қорапшаны бір біріне кезектесіп лақтыра отырып жауап береді.
|
|||
|
Негізгі бөлім (25мин)
|
« Екі қолды жұмысқа жұмылдыру »
Оқушылар екі қолына да қаламсап алып, бір мезгілде екі қолымен мынадай әрекеттерді атқарады:
2.оң қолымен бес шеңбер, ал сол қолымен бес үш ү б бұрыш салады. |
Оқушыларға салғандары мен жазғандарының олқы шыққандығы назар аудармауларын ескерту керек. Мұнда ең бастысы – жазудың өзі, сол себепті де тоқтамай, әрекеттене беру керек.
Оқушылардың мамандықтар туралы білімін кеңейте отырып , еңбек ету арқылы өз мақсатына жетуге болатындығын ұғындыру. |
|||
|
Қорытынды (5мин)
|
« Ой жалғау »Мәтін Менің арманым. Менің алға қойған арман-мақсаттарым жетерлік. Мен армандаудан еш жалыққан емеспін. Армансыз адам қанатсыз құспен тең, армандау тегін. Сондықтан да армандар шексіз болуы қажет. Мен армандарымның орындалуын, отбасымның амандығын, бақытты болуымызды тілеймін. Тек армандарымызға шын сене білуіміз қажет. |
Тәрбиеші мәтінді жартылай оқиды,ары қарай 1-топқа - көңілді, 2-топқа – қызықты жалғастырып аяқтауға тапсырма беріледі. Жұмыс аяқталған кезде топ мүшелері белгі береді. Спикер шығып оқиды.
|
|||
«Бекітемін»
Е.Әуелбеков атындағы
№4 облыстық мамандандырылған
мектеп-лицей-интернатының
директордың тәрбие ісі жөніндегі
орынбасары: С.Жүсіпова
«____»_____2023 ж
АРМАН МАҚСАТТАРЫМЫЗДЫҢ СУРЕТШІСІ
АШЫҚ ТӘРБИЕ САҒАТЫ
Сыныбы: 11"А"
Жауапты: Г.Омарова
2022 - 2023 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Арман мақсатымыздың суретшісі
Арман мақсатымыздың суретшісі
|
Бекітемін: С.Жүсіпова |
Уақыты: 9.03.23 ж Сыныбы: 11 «А» |
Кабинет: 102 |
Тәрбиеші: Г.Омарова |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
" Арман мақсаттарымыздың суретшісі" |
||||
|
Мақсаты: |
Оқушылардың мақсаттары жайында білу, жақсы ниетпен армандай білуіне және оған қол жеткізуге ұмтылуына ықпал ету,өмірге деген көзқарасын дамыту. |
||||
|
Күтілетін нәтижелер: |
Өзінің қабілетін , бейімін тани білуге, мамандыққа сай қызығушылығын бағыттауға үйрету,таңдаған мамадықтарына бағыт беру. |
||||
|
Керекті жабдықтар:
|
- А -4 форматында таза қағаздар; слайдтар, көрнекіліктер - командаларға үлестірме тапсырмалар; - маркерлер; Іскерлік ойынға қатысушылар: -психолог маманы -Қатысушылар / оқушылар / |
||||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Тренинг,топтық жұмыс: ой бөлісу. |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақ кезеңдері |
Тәрбиеші әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||
|
Кіріспе (5мин)
|
Сергіту сәті
Ғұлама ғалым Аль-Фараби:« Адам мақсатына өзін-өзі жетілдіру арқылы жетеді және адамның басына қонған бақтың тұрақты болуы жақсы мінез-құлыққа байланысты »-деп ой түйіндеген екен.Адам жанына ең қажеті - өмірінің мәнді болуы, мақсат та сол үшін қажет. Мақсаттар өмірімнің қиын кезеңдерін неғұрлым жеңіл, жеңіл кезеңдерін одан да жарқын етеді. Ол өміріме мән мен мағына береді. |
Оқушылар қорапшаны бір біріне кезектесіп лақтыра отырып жауап береді.
|
|||
|
Негізгі бөлім (25мин)
|
« Екі қолды жұмысқа жұмылдыру »
Оқушылар екі қолына да қаламсап алып, бір мезгілде екі қолымен мынадай әрекеттерді атқарады:
2.оң қолымен бес шеңбер, ал сол қолымен бес үш ү б бұрыш салады. |
Оқушыларға салғандары мен жазғандарының олқы шыққандығы назар аудармауларын ескерту керек. Мұнда ең бастысы – жазудың өзі, сол себепті де тоқтамай, әрекеттене беру керек.
Оқушылардың мамандықтар туралы білімін кеңейте отырып , еңбек ету арқылы өз мақсатына жетуге болатындығын ұғындыру. |
|||
|
Қорытынды (5мин)
|
« Ой жалғау »Мәтін Менің арманым. Менің алға қойған арман-мақсаттарым жетерлік. Мен армандаудан еш жалыққан емеспін. Армансыз адам қанатсыз құспен тең, армандау тегін. Сондықтан да армандар шексіз болуы қажет. Мен армандарымның орындалуын, отбасымның амандығын, бақытты болуымызды тілеймін. Тек армандарымызға шын сене білуіміз қажет. |
Тәрбиеші мәтінді жартылай оқиды,ары қарай 1-топқа - көңілді, 2-топқа – қызықты жалғастырып аяқтауға тапсырма беріледі. Жұмыс аяқталған кезде топ мүшелері белгі береді. Спикер шығып оқиды.
|
|||
«Бекітемін»
Е.Әуелбеков атындағы
№4 облыстық мамандандырылған
мектеп-лицей-интернатының
директордың тәрбие ісі жөніндегі
орынбасары: С.Жүсіпова
«____»_____2023 ж
АРМАН МАҚСАТТАРЫМЫЗДЫҢ СУРЕТШІСІ
АШЫҚ ТӘРБИЕ САҒАТЫ
Сыныбы: 11"А"
Жауапты: Г.Омарова
2022 - 2023 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз
















