Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:
|
Бөлімі: |
Дұрыс тамақтану. Морфология |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ас - адамның арқауы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата білу 7.4.4.4 одағай түрлерін ажырата білу, қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалған мәтіннің мазмұынын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата біледі. Одағай түрлерін ажырата білу, қолданады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: «Жылы сөздер» әдісі арқылы оқушылар шаттық шеңберін құрып, бір-біріне жақсы тілек, жылы лебіздерін білдіреді. Осы күнге сәттілік тілейді. Қызығушылықты ояту Оқушыларға тақырыпты болжау үшін иллюстрациялар, фотосуреттер көрсетіледі. Талқылау сұрақтарына жауап береді Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар фотосуреттерге қарап, тақырыпты болжайды. Талқылау сұрақтарына жауап береді.
|
ҚБ: Дескриптор арқылы бағалау
|
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту Жеке жұмыс 1-тапсырма. «Үш қадамды сұрақ» әдісі Мәтінді тыңдап, тақырып қойыңдар. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріңдер
|
Оқушылар мәтінді тыңдап, оған атау қояды. «Үш қадам» әдісі арқылы берілеген қадамдарды орындайды |
ҚБ: Дескриптор арқылы бағалау
|
https://atamuraweb.kz/books/qazaq_tili_7/29.html
|
||||||||||
|
Тлдік бағдар |
|
|||||||||||||
|
|
Жұптық жұмыс 2-тапсырма. Одағайларды қатыстырып, төмендегі тақырыптардың бірін таңдап, диалог құрап жазыңдар.
«Мектеп асқанасындағы түскі ас» «Салауатты тамақтану» «Жеміс-жидектердің пайдасы»
|
Оқушылар одағайларды қатыстырып, диалог құрып жазады
|
ҚБ: Дескриптор арқылы бағалау
|
Атамұра, 2017 7-сынып
|
||||||||||
|
|
3-тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті одағай сөздерді қойып жаз. Одағайларды түрлеріне қарай бөліп жаз 1. ..... , мына тағамның дәмі қандай керемет!. 2. ... тамақ ішер алдында қол жуу керек. 3. ...., бұл бәліш тіпті тәтті екен. 4. Бұл бәліштің дәмін көрші, ...! 5. ..., сорпаны төгіп алдым. 6. ..., әжемнің күлше нандары сондай тәтті! 7. ..., жаңа піскен самсаның қызуын-ай, қолымды күйдіре жаздады. 8. ...., әкем іссапардан базарлық алып келді. 9. ...., бүгін тағы жоспарым іске аспады. 10. ...., әкесінен айнымай қалған екен, сабазың. |
Оқушылар одағайларды көп нүктенің орнына қойып, сөйлемді көшіріп жазады. Түрлеріне қарай бөліп жазады |
ҚБ: Дескриптор арқылы бағалау
|
Презентация, интербелсенді тақта |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Аяқталмаған сөйлем» әдісі Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын білу үшін қолданамын
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі
Бүгін мен ...............білдім............қызықты болды. ................қиын болды .....................тапсырманы мен орындадым...............түсіндім. Мен енді.......................білемін Мен....................сезіндім Мен.............................үйрендім
Үй тапсырмасы: 5-тапсырма |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты мен тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жсайды |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады |
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ас - адамның арқауы. ҚМЖ
Ас - адамның арқауы. ҚМЖ
Қысқамерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы:
|
Бөлімі: |
Дұрыс тамақтану. Морфология |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ас - адамның арқауы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата білу 7.4.4.4 одағай түрлерін ажырата білу, қолдану |
|
Сабақтың мақсаты: |
Тыңдалған мәтіннің мазмұынын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата біледі. Одағай түрлерін ажырата білу, қолданады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: «Жылы сөздер» әдісі арқылы оқушылар шаттық шеңберін құрып, бір-біріне жақсы тілек, жылы лебіздерін білдіреді. Осы күнге сәттілік тілейді. Қызығушылықты ояту Оқушыларға тақырыпты болжау үшін иллюстрациялар, фотосуреттер көрсетіледі. Талқылау сұрақтарына жауап береді Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
Оқушылар назарын сабаққа аудару. Оқушылар жағымды ахуал қалыптастырады. Оқушылар фотосуреттерге қарап, тақырыпты болжайды. Талқылау сұрақтарына жауап береді.
|
ҚБ: Дескриптор арқылы бағалау
|
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту Жеке жұмыс 1-тапсырма. «Үш қадамды сұрақ» әдісі Мәтінді тыңдап, тақырып қойыңдар. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап беріңдер
|
Оқушылар мәтінді тыңдап, оған атау қояды. «Үш қадам» әдісі арқылы берілеген қадамдарды орындайды |
ҚБ: Дескриптор арқылы бағалау
|
https://atamuraweb.kz/books/qazaq_tili_7/29.html
|
||||||||||
|
Тлдік бағдар |
|
|||||||||||||
|
|
Жұптық жұмыс 2-тапсырма. Одағайларды қатыстырып, төмендегі тақырыптардың бірін таңдап, диалог құрап жазыңдар.
«Мектеп асқанасындағы түскі ас» «Салауатты тамақтану» «Жеміс-жидектердің пайдасы»
|
Оқушылар одағайларды қатыстырып, диалог құрып жазады
|
ҚБ: Дескриптор арқылы бағалау
|
Атамұра, 2017 7-сынып
|
||||||||||
|
|
3-тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті одағай сөздерді қойып жаз. Одағайларды түрлеріне қарай бөліп жаз 1. ..... , мына тағамның дәмі қандай керемет!. 2. ... тамақ ішер алдында қол жуу керек. 3. ...., бұл бәліш тіпті тәтті екен. 4. Бұл бәліштің дәмін көрші, ...! 5. ..., сорпаны төгіп алдым. 6. ..., әжемнің күлше нандары сондай тәтті! 7. ..., жаңа піскен самсаның қызуын-ай, қолымды күйдіре жаздады. 8. ...., әкем іссапардан базарлық алып келді. 9. ...., бүгін тағы жоспарым іске аспады. 10. ...., әкесінен айнымай қалған екен, сабазың. |
Оқушылар одағайларды көп нүктенің орнына қойып, сөйлемді көшіріп жазады. Түрлеріне қарай бөліп жазады |
ҚБ: Дескриптор арқылы бағалау
|
Презентация, интербелсенді тақта |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Аяқталмаған сөйлем» әдісі Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын білу үшін қолданамын
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі
Бүгін мен ...............білдім............қызықты болды. ................қиын болды .....................тапсырманы мен орындадым...............түсіндім. Мен енді.......................білемін Мен....................сезіндім Мен.............................үйрендім
Үй тапсырмасы: 5-тапсырма |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты мен тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жсайды |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады |
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















