Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ
Ас – адамның арқауы. Дыбыстар мен әріптер
Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
29 Маусым 2021
195
0 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Мұғалімнің атыжөні:
Пән/Сынып:
Күні
Тарау немесе бөлім
атауы:
Сабақтың
тақырыбы:№151
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту
мақсаты
Амирханова Н.У
Мектепалды даярлық тобы
Тағам және сусын
Ас – адамның арқауы. Дыбыстар мен әріптер
1.1.3.1 мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау
1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке
дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау
сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар)
ажырату және дұрыс дыбыстайды
мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндай алады.
тақырыпқа байланысты керекті суреттер қолдана отырып, жай сөйлемдер мен
мәтін құрастырады және жазады.
Саралап оқыту тапсырмалары
Ұжымдық жұмыс
Жеке жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну
орындауы
арқылы үйрету
Оқу мақсаты:
Уақыты
Кезеңдері
3минут
Басы
Педагогтың әрекеті
Мына аспан астында
Жақсы дос көп табылар
Мен де соның бірімін,
Сыйлығымды ал!
Сурет бөліктерін таңдап, пазл
құрастырады
Оқу мақсатын жариялау үшін
«Сұрақтар тізбегі» арқылы
сұрақтар қойылады
-Бұл суреттердегі заттардың
атын атайық. Олардың ортақ
тақырыбы
қандай
болуы
мүмкін.
–
Олай
болса,
бүгінгі
сабағымызда «Тағам және
сусын» бөлімін бастаймыз.
- Тағам не үшін қажет?
- Ас, тағам туралы қандай
мақал-мәтелдер білесіңдер?
Олай болса, бізге Мерей мен
Әлидің диалогін кімдер рөлге
бөліп оқып береді?-
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Мадақтау
Оқушылар сабақ
тақырыбымен,
мақсатымен
танысады.
Ресурстар
Ұлттық
тағамдар,
ыстық
тағамдар,
десерт,
сусындар
суреттері
пазл
бөліктері
не
бөлінген
30
минут
Ортасы
(Ұ) 1 – тапсырма
Оқулықтың 3-бетіндегі
тапсырма:
Мәтінді
мұқият
оқы,
сұрақтарға жауап бер.
- Мәтін кейіпкерлері дұрыс
тамақтанды ма?
- Қалай ойлайсыңдар,
тамақтан адам денсаулығына
зиян келе ме?
-Тамақ, сусын, кәмпит
сөздерінде неше дыбыс, неше
әріп бар?
Саралау «Тапсырма» тәсілі
арқылы жүзеге асады.
Кейбір оқушыларға:
-Әсетке қандай кеңес берер
едің?
(Ұ) Оқулықтың 4-5беттеріндегі 2-3
жаттығулармен ауызша
жұмыс.
- Суретке қарап, олардың
қандай дыбыс шығаратынын
сұрау.
3-жаттығудағы
мәтінді
оқыту.
- Әли мен Мерейдің диалогін
рөлге бөліп оқыту.
- Жаңа ақпаратты меңгерту.
Дескриптор
-Сұраққа жауап
береді.
-Сөздердегі
дыбыс пен әріп
санын анықтайды.
Барлық
сөз
дыбыстардан
тұрады, оларды
жазуда
әріппен
белгілейміз.
Сергіту сәтінде
(Д) 2 - тапсырма дәптермен
жұмыс.
4-жаттығу.
Сурет бойынша әңгіме құрап
жазыңдар.
.
Саралау «Қарқын» тәсілі
арқылы жүргізіледі.
Қарқынды оқушыға:
-Сол оқиғаға байланысты өз
пікіріңді айтып көр.
Қарқыны баяу оқушыға
қолдау көрсету, үйрету.
«Қызыл-гүлім-ай»
әніне сәйкес
қимыл жасап
билейді.
Дескриптор:
-Сурет бойынша
әңгіме құрап
жазады
ҚБ:
«Жұлдызша»
әдісі.
Үлкен –
Мәтінді
буындап, тұтас
оқып,
сөздердегі
дыбыс пен әріп
санын анықтай
алса;
ОрташаСөздерді,
мәтінді
буындап, тұтас
оқып,
сөздердегі
дыбыс пен әріп
санын
анықтауда
көмек қажет
етсе;
Кіші- Сөздерді,
мәтінді
буындап, тұтас
оқи алмаса,
сөздердегі
дыбыс пен әріп
санын анықтай
алмаса.
ҚБ:
«Смайлик»
әдісі
Тамаша әңгіме құрап,
сөйлемдерді
қатесіз жаза
алса;
Жақсы әңгіме құрап,
сөйлемдерді
жазуда елеусіз
қателіктер
болса;
Қалыпты әңгіме құрауда,
сөйлемдерді
жазуда өрескел
қателер болса.
https://ww
w.youtube.
com/watch
?v=xgGzS03ZNU
5 минут
бекіту
Кестені толтыр.
Таңғы
ас
2минут
Кері
байланыс
Түскі ас
Кестені толтыруда
пайдалы ас
түрлерін атай алады
Кешкі
ас
-Жарайсыздар, балалар, бүгінгі
сабақта керемет жетістіктерге
жете алдыңыздар!
Барлықтарыңызға үлкен алғыс
білдіре отырып, бүгінгі сабақты
аяқтаймыз.
Бүгінгі сабақта не
білгенін,
үйренгенін,
түсінгені туралы
бөліседі.
Мадақтау
сөздер
Мұғалімнің аты-жөні:
Пән/Сынып:
Күні
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
Жаратылыстану 1 сынып
Тағам және сусындар
Сабақтың тақырыбы
Табиғи жарық көздері дегеніміз не?
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаты
Сабақ мақсаты:
1.5.2.2 жарықтың табиғи және жасанды көздерін ажырату
1.1.2.1 қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізу
жарықтың не екенін әңгімелей алады.
Саралап оқыту тапсырмалары
Ұжымдық жұмыс
Жеке жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы орындауы
үйрету
Уақыт Кезеңде
Педагогтың әрекеті
Оқушының
Бағалау
Ресурстар
ы
рі
әрекеті
Басы
Ынтымақтастық ахуал
оқулық
3мину
қалыптастыру.
Оқушылар
т
Сабақ мақсатын жариялау үшін
сабақ
Мадақтау
«Миға шабуыл» әдісі
тақырыбымен,
қолданылады.
мақсатымен
-Қолымыздағы суретттерден ортақ
танысады.
белгіні табайық.
-Күн, Ай, жұлдыз туралы не айта
аласыңдар?
-Олар қайда орналасқан?
-Жарқырауық қоңыздардың
бұлармен не байланысы бар деп
ойлайсыңдар?
-Ендеше,
бүгінгі
сабақтағы
мақсатымыз не туралы?
25
минут
Ортасы
1-тапсырма «Табиғатқа саяхат»
әдісі
қолданылады.
Оқулықтың 72-бетіндегі суреттерге
қарап, табиғатты сипаттаңдар.
-Жұмбақты шешіңдер.
Күн сайын таң ата терезеден кіреді,
Жаңа күн туғанын содан-ақ біледі.
Бұл не?
-Жарық туралы не айта аласыңдар?
Саралау тәсілі: Диалог және
қолдау көрсету.
Кейбір оқушыға:
- Не себепті Жердегі тіршілік үшін
жарық көздері керек?
Сергіту сәтінде жаттығулар
жасалады.
Күннен неге түсiп тұр сонша
жарық,
Сегiз минут шерiкте жерге барып?
Әншейiн құр жарқырап тұрып
алмай,
Жылылық нұрмен бiрге жүр
қозғалып.
2-тапсырма «Жас зерттеушілер»
әдісі арқылы іске асырылады.
Бейнежезбаны тамашалап,
оқулықтың 73-бетіндегі мәтінді
оқыңдар. Есте сақта! Сұраққа жауап
бер.
- Күн жарығы не үшін керек?
Дескриптор:
1.Табиғатқа
сипаттама
береді.
2. Жұмбақты
шешеді.
3. Жарық
туралы болжап
әңгімелейді.
1-т ҚБ:
«Үшбұрыш»
әдісі арқылы
алынады
Оқулық
.
Дескриптор:
- Күн жарығы
не үшін
керектігін
болжап
әңгімелейді.
ҚБ:
«Жұлдызшала
р» әдісімен
алынады.
Саралаудың «Диалог және қолдау
көрсету» тәсілі көрінеді.
Кейбір оқушыларға:
-Адам өміріне жарықтың әсері
туралы әңгімеле.
Көмек қажет ететін оқушыларға
қолдау көрсетіледі.
5
минут
бекіту
2мину
т
Кері
байланы
с
Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс.
Тапсырмалард
ы орындайды
-Жарайсыздар, балалар, бүгінгі
сабақта керемет жетістіктерге
жете алдыңыздар!
Барлықтарыңызға үлкен алғыс
білдіре отырып, бүгінгі сабақты
аяқтаймыз.
Бүгінгі сабақта
не білгенін,
үйренгенін,
түсінгені
туралы
бөліседі.
Мадақтау
сөздер
Жұмыс
дәптері
Педагогтің аты-жөні:
Пән/Сынып:
Күні:
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
Сабақтың
тақырыбы:№
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаты
Сабақ мақсаты:
Математика 1 сынып
Тағам және сусын.Дені саудың – жаны сау
Ақша .Теңге.
1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындарымен түрлі операцияларды
орындау
: монетаның не екенін біледі және түрлерін ажырата алады.
Саралап оқыту тапсырмалары
Ұжымдық жұмыс
Жеке жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну
арқылы үйрету
Уақыт Кезеңде
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
ы
рі
Басы 1. Ынтымақтастық
Ақшалар,
3минут
атмосферасын және жағымды
теңге,
25
минут
Ортасы
психологиялық ахуал тудыру.
«Таңдау»әдісімен «Ақша»,
«Теңге», «Монета» топтарына
бөлінеді. «Сұрақтар тізбесі»
әдісі арқылы сабақ мақсаты
жарияланады.
- Топ атаулары туралы не
айта аласыңдар?
- Ақша не үшін керек?
- Теңге деген қай ұлттың
ақшасы?
- Монета деген неден
жасалған? Оның қағаз
ақшадан айырмашылығы
неде?
- Ендеше бүгінгі сабағымыз
не туралы болады деп
ойлайсыңдар?
(Т) 1- тапсырма
«Салыстыр» әдісі арқылы
жүреді.
Оқулықтың 78-бетіндегі
тапсырмамен жұмыс.
- Монеталарға қара. Оларды
салыстыр. Құны ең төмен
монетаны табыңдар. Құны ең
жоғары монетаны табыңдар.
- Қатар тұрған монеталарға
қара. Оларды салыстыр. Сен
не байқадыңдар?
монета
суреттері
Оқушылар сабақ
тақырыбымен,
мақсатымен
танысады.
Мадақтау
Дескриптор:
- Құны ең төмен
монетаны табады.
- Құны ең жоғары
монетаны табады.
- Қатар тұрған
монеталарды
салыстырады.
Саралау
тәсілі«Тапсырма
» арқылы іске
асады.
Кейбір оқушыға
ҚБ:
«Қарындашт
ар» әдісі
арқылы
бағалайды.
Жасыл -Құны
ең төмен/ең
жоғары
монетаны
өздігінен
тауып,
салыстыра
алса;
Оқулық,
Жұмыс
дәптері
(Ж) 2- тапсырма
«Шығарып көр» әдісі
арқылы жүреді.
Оқулықтың 79-бетіндегі
тапсырмалармен жұмыс.
Сурет бойынша мысалдар
құрастырыңдар. Оларды
шығарыңдар.
А) 2тг+3тг+1тг=6 тг
ә) 3тг+1тг+4тг=8 тг
Б) 4тг+1тг+1тг=6 тг
в) 2тг+3тг+2тг=7 тг
Сергіту сәті сәйкес
қимылдармен жасалады.
Кітап оқып өзіміз,
Талды әбден көзіміз.
Әуенімен әндердің
Әдемі қимыл жасаймыз.
.
.
5
минут
бекіту
(Д) 3- тапсырма тақтамен
және дәптермен жұмыс.
Баланың ойлау қабілеттерін,
логикалық ойлауын дамыту
үшін тапсырмалар беру:
-жұмыс дәптердегі
тапсырманы мұқият
орындауға үйрету;
– Өрнектердің мәнін табу,
салыстыру.
қосымша сұрақтар
беріледі.
- Құны ең
төмен/ең жоғары
монетаны қалай
таптың?
Дескриптор:
- Сурет бойынша
мысалдар
құрастырады.
-Мысалдарды
шығарады.
Саралау
тәсілі«Дереккөз»
арқылы іске
асады.
Кейбір оқушыға
қосымша сұрақтар
беріледі.
- Теңге туралы
мәліметті
сыныптастарыңа
таныстыр.
Дескриптор:
тапсырмаларды
орындайды.
Саралау тәсілі
«Қарқын»
арқылы
жүргізіледі.
Қарқынды
оқушыға:
қосымша
Қызыл Құны ең
төмен/ең
жоғары
монетаны
тауып,
салыстыруда
көмек қажет
етсе;
Көк- Құны ең
төмен/ең
жоғары
монетаны
табуда,
салыстыруда
қиналса.
ҚБ:
«Жұлдызшал
ар» әдісі
арқылы
бағалайды.
Үлкен мысалдар
құрастырып,
оларды
шығара алса;
Орта мысалдар
құрастырып,
оларды
шығаруда
көмек қажет
етсе;
Кішімысалдар
құрастыра
алмаса,
оларды
шығара
алмаса.
Жұлдызша
лар суреті
оқулық
Бас бармақ
Жұмыс
дәптері
жалауша
суреті
Жұмыс
ҚБ
«Шаршылар» дәптері
әдісі
Жасыл тапсырманы
дұрыс
орындай алса;
Сары тапсырманы
орындауда
тапсырмалар жазу.
Қарқыны баяу
оқушыға қолдау
көрсетіледі
2минут
Кері
байланы
с
Кері байланыс «Жетістік
баспалдағы» әдісі арқылы
алынады.
-Бүгінгі сабақтан не
үйрендіңдер?
-Сабақтың қай тұсы қызықты
болды?
Үй тапсырмасы:79-беттегі
«Орындап көр» тапсырмасы.
қателіктер
болса.
Қызыл тапсырманы
орындауда
қиналса
Пән/Сынып:
Күні
Тарау немесе бөлім
атауы:
Сабақтың
тақырыбы:№151
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту
мақсаты
Амирханова Н.У
Мектепалды даярлық тобы
Тағам және сусын
Ас – адамның арқауы. Дыбыстар мен әріптер
1.1.3.1 мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау
1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке
дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау
сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар)
ажырату және дұрыс дыбыстайды
мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндай алады.
тақырыпқа байланысты керекті суреттер қолдана отырып, жай сөйлемдер мен
мәтін құрастырады және жазады.
Саралап оқыту тапсырмалары
Ұжымдық жұмыс
Жеке жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну
орындауы
арқылы үйрету
Оқу мақсаты:
Уақыты
Кезеңдері
3минут
Басы
Педагогтың әрекеті
Мына аспан астында
Жақсы дос көп табылар
Мен де соның бірімін,
Сыйлығымды ал!
Сурет бөліктерін таңдап, пазл
құрастырады
Оқу мақсатын жариялау үшін
«Сұрақтар тізбегі» арқылы
сұрақтар қойылады
-Бұл суреттердегі заттардың
атын атайық. Олардың ортақ
тақырыбы
қандай
болуы
мүмкін.
–
Олай
болса,
бүгінгі
сабағымызда «Тағам және
сусын» бөлімін бастаймыз.
- Тағам не үшін қажет?
- Ас, тағам туралы қандай
мақал-мәтелдер білесіңдер?
Олай болса, бізге Мерей мен
Әлидің диалогін кімдер рөлге
бөліп оқып береді?-
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Мадақтау
Оқушылар сабақ
тақырыбымен,
мақсатымен
танысады.
Ресурстар
Ұлттық
тағамдар,
ыстық
тағамдар,
десерт,
сусындар
суреттері
пазл
бөліктері
не
бөлінген
30
минут
Ортасы
(Ұ) 1 – тапсырма
Оқулықтың 3-бетіндегі
тапсырма:
Мәтінді
мұқият
оқы,
сұрақтарға жауап бер.
- Мәтін кейіпкерлері дұрыс
тамақтанды ма?
- Қалай ойлайсыңдар,
тамақтан адам денсаулығына
зиян келе ме?
-Тамақ, сусын, кәмпит
сөздерінде неше дыбыс, неше
әріп бар?
Саралау «Тапсырма» тәсілі
арқылы жүзеге асады.
Кейбір оқушыларға:
-Әсетке қандай кеңес берер
едің?
(Ұ) Оқулықтың 4-5беттеріндегі 2-3
жаттығулармен ауызша
жұмыс.
- Суретке қарап, олардың
қандай дыбыс шығаратынын
сұрау.
3-жаттығудағы
мәтінді
оқыту.
- Әли мен Мерейдің диалогін
рөлге бөліп оқыту.
- Жаңа ақпаратты меңгерту.
Дескриптор
-Сұраққа жауап
береді.
-Сөздердегі
дыбыс пен әріп
санын анықтайды.
Барлық
сөз
дыбыстардан
тұрады, оларды
жазуда
әріппен
белгілейміз.
Сергіту сәтінде
(Д) 2 - тапсырма дәптермен
жұмыс.
4-жаттығу.
Сурет бойынша әңгіме құрап
жазыңдар.
.
Саралау «Қарқын» тәсілі
арқылы жүргізіледі.
Қарқынды оқушыға:
-Сол оқиғаға байланысты өз
пікіріңді айтып көр.
Қарқыны баяу оқушыға
қолдау көрсету, үйрету.
«Қызыл-гүлім-ай»
әніне сәйкес
қимыл жасап
билейді.
Дескриптор:
-Сурет бойынша
әңгіме құрап
жазады
ҚБ:
«Жұлдызша»
әдісі.
Үлкен –
Мәтінді
буындап, тұтас
оқып,
сөздердегі
дыбыс пен әріп
санын анықтай
алса;
ОрташаСөздерді,
мәтінді
буындап, тұтас
оқып,
сөздердегі
дыбыс пен әріп
санын
анықтауда
көмек қажет
етсе;
Кіші- Сөздерді,
мәтінді
буындап, тұтас
оқи алмаса,
сөздердегі
дыбыс пен әріп
санын анықтай
алмаса.
ҚБ:
«Смайлик»
әдісі
Тамаша әңгіме құрап,
сөйлемдерді
қатесіз жаза
алса;
Жақсы әңгіме құрап,
сөйлемдерді
жазуда елеусіз
қателіктер
болса;
Қалыпты әңгіме құрауда,
сөйлемдерді
жазуда өрескел
қателер болса.
https://ww
w.youtube.
com/watch
?v=xgGzS03ZNU
5 минут
бекіту
Кестені толтыр.
Таңғы
ас
2минут
Кері
байланыс
Түскі ас
Кестені толтыруда
пайдалы ас
түрлерін атай алады
Кешкі
ас
-Жарайсыздар, балалар, бүгінгі
сабақта керемет жетістіктерге
жете алдыңыздар!
Барлықтарыңызға үлкен алғыс
білдіре отырып, бүгінгі сабақты
аяқтаймыз.
Бүгінгі сабақта не
білгенін,
үйренгенін,
түсінгені туралы
бөліседі.
Мадақтау
сөздер
Мұғалімнің аты-жөні:
Пән/Сынып:
Күні
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
Жаратылыстану 1 сынып
Тағам және сусындар
Сабақтың тақырыбы
Табиғи жарық көздері дегеніміз не?
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаты
Сабақ мақсаты:
1.5.2.2 жарықтың табиғи және жасанды көздерін ажырату
1.1.2.1 қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізу
жарықтың не екенін әңгімелей алады.
Саралап оқыту тапсырмалары
Ұжымдық жұмыс
Жеке жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы орындауы
үйрету
Уақыт Кезеңде
Педагогтың әрекеті
Оқушының
Бағалау
Ресурстар
ы
рі
әрекеті
Басы
Ынтымақтастық ахуал
оқулық
3мину
қалыптастыру.
Оқушылар
т
Сабақ мақсатын жариялау үшін
сабақ
Мадақтау
«Миға шабуыл» әдісі
тақырыбымен,
қолданылады.
мақсатымен
-Қолымыздағы суретттерден ортақ
танысады.
белгіні табайық.
-Күн, Ай, жұлдыз туралы не айта
аласыңдар?
-Олар қайда орналасқан?
-Жарқырауық қоңыздардың
бұлармен не байланысы бар деп
ойлайсыңдар?
-Ендеше,
бүгінгі
сабақтағы
мақсатымыз не туралы?
25
минут
Ортасы
1-тапсырма «Табиғатқа саяхат»
әдісі
қолданылады.
Оқулықтың 72-бетіндегі суреттерге
қарап, табиғатты сипаттаңдар.
-Жұмбақты шешіңдер.
Күн сайын таң ата терезеден кіреді,
Жаңа күн туғанын содан-ақ біледі.
Бұл не?
-Жарық туралы не айта аласыңдар?
Саралау тәсілі: Диалог және
қолдау көрсету.
Кейбір оқушыға:
- Не себепті Жердегі тіршілік үшін
жарық көздері керек?
Сергіту сәтінде жаттығулар
жасалады.
Күннен неге түсiп тұр сонша
жарық,
Сегiз минут шерiкте жерге барып?
Әншейiн құр жарқырап тұрып
алмай,
Жылылық нұрмен бiрге жүр
қозғалып.
2-тапсырма «Жас зерттеушілер»
әдісі арқылы іске асырылады.
Бейнежезбаны тамашалап,
оқулықтың 73-бетіндегі мәтінді
оқыңдар. Есте сақта! Сұраққа жауап
бер.
- Күн жарығы не үшін керек?
Дескриптор:
1.Табиғатқа
сипаттама
береді.
2. Жұмбақты
шешеді.
3. Жарық
туралы болжап
әңгімелейді.
1-т ҚБ:
«Үшбұрыш»
әдісі арқылы
алынады
Оқулық
.
Дескриптор:
- Күн жарығы
не үшін
керектігін
болжап
әңгімелейді.
ҚБ:
«Жұлдызшала
р» әдісімен
алынады.
Саралаудың «Диалог және қолдау
көрсету» тәсілі көрінеді.
Кейбір оқушыларға:
-Адам өміріне жарықтың әсері
туралы әңгімеле.
Көмек қажет ететін оқушыларға
қолдау көрсетіледі.
5
минут
бекіту
2мину
т
Кері
байланы
с
Д) 3- тапсырма дәптермен жұмыс.
Тапсырмалард
ы орындайды
-Жарайсыздар, балалар, бүгінгі
сабақта керемет жетістіктерге
жете алдыңыздар!
Барлықтарыңызға үлкен алғыс
білдіре отырып, бүгінгі сабақты
аяқтаймыз.
Бүгінгі сабақта
не білгенін,
үйренгенін,
түсінгені
туралы
бөліседі.
Мадақтау
сөздер
Жұмыс
дәптері
Педагогтің аты-жөні:
Пән/Сынып:
Күні:
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
Сабақтың
тақырыбы:№
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаты
Сабақ мақсаты:
Математика 1 сынып
Тағам және сусын.Дені саудың – жаны сау
Ақша .Теңге.
1.1.3.6 1 тг, 2 тг, 5 тг, 10 тг, 20 тг тиындарымен түрлі операцияларды
орындау
: монетаның не екенін біледі және түрлерін ажырата алады.
Саралап оқыту тапсырмалары
Ұжымдық жұмыс
Жеке жұмыс
Жаңа тақырыптың түсіндірілуі
Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы
Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну
арқылы үйрету
Уақыт Кезеңде
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
ы
рі
Басы 1. Ынтымақтастық
Ақшалар,
3минут
атмосферасын және жағымды
теңге,
25
минут
Ортасы
психологиялық ахуал тудыру.
«Таңдау»әдісімен «Ақша»,
«Теңге», «Монета» топтарына
бөлінеді. «Сұрақтар тізбесі»
әдісі арқылы сабақ мақсаты
жарияланады.
- Топ атаулары туралы не
айта аласыңдар?
- Ақша не үшін керек?
- Теңге деген қай ұлттың
ақшасы?
- Монета деген неден
жасалған? Оның қағаз
ақшадан айырмашылығы
неде?
- Ендеше бүгінгі сабағымыз
не туралы болады деп
ойлайсыңдар?
(Т) 1- тапсырма
«Салыстыр» әдісі арқылы
жүреді.
Оқулықтың 78-бетіндегі
тапсырмамен жұмыс.
- Монеталарға қара. Оларды
салыстыр. Құны ең төмен
монетаны табыңдар. Құны ең
жоғары монетаны табыңдар.
- Қатар тұрған монеталарға
қара. Оларды салыстыр. Сен
не байқадыңдар?
монета
суреттері
Оқушылар сабақ
тақырыбымен,
мақсатымен
танысады.
Мадақтау
Дескриптор:
- Құны ең төмен
монетаны табады.
- Құны ең жоғары
монетаны табады.
- Қатар тұрған
монеталарды
салыстырады.
Саралау
тәсілі«Тапсырма
» арқылы іске
асады.
Кейбір оқушыға
ҚБ:
«Қарындашт
ар» әдісі
арқылы
бағалайды.
Жасыл -Құны
ең төмен/ең
жоғары
монетаны
өздігінен
тауып,
салыстыра
алса;
Оқулық,
Жұмыс
дәптері
(Ж) 2- тапсырма
«Шығарып көр» әдісі
арқылы жүреді.
Оқулықтың 79-бетіндегі
тапсырмалармен жұмыс.
Сурет бойынша мысалдар
құрастырыңдар. Оларды
шығарыңдар.
А) 2тг+3тг+1тг=6 тг
ә) 3тг+1тг+4тг=8 тг
Б) 4тг+1тг+1тг=6 тг
в) 2тг+3тг+2тг=7 тг
Сергіту сәті сәйкес
қимылдармен жасалады.
Кітап оқып өзіміз,
Талды әбден көзіміз.
Әуенімен әндердің
Әдемі қимыл жасаймыз.
.
.
5
минут
бекіту
(Д) 3- тапсырма тақтамен
және дәптермен жұмыс.
Баланың ойлау қабілеттерін,
логикалық ойлауын дамыту
үшін тапсырмалар беру:
-жұмыс дәптердегі
тапсырманы мұқият
орындауға үйрету;
– Өрнектердің мәнін табу,
салыстыру.
қосымша сұрақтар
беріледі.
- Құны ең
төмен/ең жоғары
монетаны қалай
таптың?
Дескриптор:
- Сурет бойынша
мысалдар
құрастырады.
-Мысалдарды
шығарады.
Саралау
тәсілі«Дереккөз»
арқылы іске
асады.
Кейбір оқушыға
қосымша сұрақтар
беріледі.
- Теңге туралы
мәліметті
сыныптастарыңа
таныстыр.
Дескриптор:
тапсырмаларды
орындайды.
Саралау тәсілі
«Қарқын»
арқылы
жүргізіледі.
Қарқынды
оқушыға:
қосымша
Қызыл Құны ең
төмен/ең
жоғары
монетаны
тауып,
салыстыруда
көмек қажет
етсе;
Көк- Құны ең
төмен/ең
жоғары
монетаны
табуда,
салыстыруда
қиналса.
ҚБ:
«Жұлдызшал
ар» әдісі
арқылы
бағалайды.
Үлкен мысалдар
құрастырып,
оларды
шығара алса;
Орта мысалдар
құрастырып,
оларды
шығаруда
көмек қажет
етсе;
Кішімысалдар
құрастыра
алмаса,
оларды
шығара
алмаса.
Жұлдызша
лар суреті
оқулық
Бас бармақ
Жұмыс
дәптері
жалауша
суреті
Жұмыс
ҚБ
«Шаршылар» дәптері
әдісі
Жасыл тапсырманы
дұрыс
орындай алса;
Сары тапсырманы
орындауда
тапсырмалар жазу.
Қарқыны баяу
оқушыға қолдау
көрсетіледі
2минут
Кері
байланы
с
Кері байланыс «Жетістік
баспалдағы» әдісі арқылы
алынады.
-Бүгінгі сабақтан не
үйрендіңдер?
-Сабақтың қай тұсы қызықты
болды?
Үй тапсырмасы:79-беттегі
«Орындап көр» тапсырмасы.
қателіктер
болса.
Қызыл тапсырманы
орындауда
қиналса
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)