|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||
|
Білім беру ұйымның атауы: |
С.Қожанов атындағы №64 мектеп-лицейі |
|
|
Бөлім: |
« Таза, мінсіз асыл сөз» бөлімі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Карымсакова Эльмира Темірғалиқызы |
|
|
Күні: |
16.10.2025ж |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Асанқайғының жерге айтқан сыны» аңызы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
5.3.1.1. Шығармадағы эпизодтар арқылы тарихи құндылығын бағалау; |
|
|
Сабақ мақсаты |
|
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихқа, әдебиетке, әдет-ғұрыптарға құрмет көрсету |
|
|
Ай атауы/Апта дәйексөзі |
Қазан айы – тәуелсіздік және отаншылдық. Отанды сүю – отбасынан басталады! |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
І.Ұйым Дастыру- 3 мин |
Топқа бөлу.«Билеттер» арқылы топқа бөлінеді. Оқушылардың қолдарындағы билет нөмері бойынша топтарға сәйкесінше отырады.Топ атауларын “Пазл” әдісі бойынша анықтайды. Психолгиялық ахуал «Шаттық шеңбер» бір-біріне бір тілек айтып, көңіл-күй сыйлайды. |
Шеңберге тұрып, тілектерін айтады. |
|
|
||||||||||
|
Сабақтың басы-3 мин |
Үй тапсырмасын сұрау «Ашық микрофон» әдісі 1.Асанқайғы деген кім? 2.Асанқайғының Желмаяға мініп қоныс іздеуінің себебі неде? 3.Асанды неліктен Асанқайғы деп атаған? 4.«Жерұйық» сөзінің мағынасы қандай? |
Оқушылар қол көтеріп,сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ бонус карта |
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы
Топтық жұмыс-15мин
Жұптық жұмыс-10 мин
Жеке жұмыс-6 мин |
1-тапсырма.ТЖ(топтық) жұмыс. “Комикс” әдісі. Берілген комикс арқылы Асанқайғының жүріп өткен жерлері бойынша картаға орналастырып, ол жерлердің несімен құнды екенін дәлелдеп,баға береді І топ: Шыңғырлау,Торғай өзені, Есіл өзені ІІ топ: Баянауыл,Нұра бойы,Шідерті өзені
ІІІ
топ: Өлеңті, Терісаққан,
Жиделібайсан Дескриптор Білім алушы
2-тапсырма.ЖЖ (жұптық) жұмыс. “Венн диаграммасы” арқылы бір-біріне қарама қарсы келетін жерлерді салыстырады.
Жетіқоңыр мен Терісаққан Түндік өзені мен Ұзын Ертіс Дескриптор Білім алушы(3 балл)
3-тапсырма.ЖЖ(жеке) жұмыс. “Сәйкестендіру”арқылы оқушылар сұрақтарға жауап береді
Дескриптор Білім алушы
|
Комикспен танысады, картаға белгілеп, баға береді.
Дәптерлеріне “Венн диаграммасын” салып, берілген жерлерді салыстырады.
|
ҚБ “Ақыл” ұпайларымен топтар бірін бірі бағалайды
ҚБ Жұптар бірін-бірі ауызша бағалайды, қосымша мұғалімнің "Ақыл” ұпайларымен бағаланады.
ҚБ Мұғалімнің"Ақыл” ұпайларымен бағаланады. С, А, Д, В
|
https://heyzine.com/flip-book/b6064285f6.html Карта, комикстік үзінділер
Оқу құралдары дәптер,қалам |
||||||||||
|
Сабақтың соңы-2 |
“Білім керуені” әдісі арқылы оқушылар кезекпен тақтаға шығып сабаққа кері байланыс береді
|
|
|
|||||||||||
|
Мұғалімнің қорытынды сөзі, бағалауы. |
||||||||||||||
|
Үйге тапсырма. |
«Әркімнің туған жері -Жерұйық» эссе жазу |
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Асанқайғының жерге айтқан сыны
Асанқайғының жерге айтқан сыны
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||
|
Білім беру ұйымның атауы: |
С.Қожанов атындағы №64 мектеп-лицейі |
|
|
Бөлім: |
« Таза, мінсіз асыл сөз» бөлімі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Карымсакова Эльмира Темірғалиқызы |
|
|
Күні: |
16.10.2025ж |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Асанқайғының жерге айтқан сыны» аңызы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
5.3.1.1. Шығармадағы эпизодтар арқылы тарихи құндылығын бағалау; |
|
|
Сабақ мақсаты |
|
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихқа, әдебиетке, әдет-ғұрыптарға құрмет көрсету |
|
|
Ай атауы/Апта дәйексөзі |
Қазан айы – тәуелсіздік және отаншылдық. Отанды сүю – отбасынан басталады! |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
І.Ұйым Дастыру- 3 мин |
Топқа бөлу.«Билеттер» арқылы топқа бөлінеді. Оқушылардың қолдарындағы билет нөмері бойынша топтарға сәйкесінше отырады.Топ атауларын “Пазл” әдісі бойынша анықтайды. Психолгиялық ахуал «Шаттық шеңбер» бір-біріне бір тілек айтып, көңіл-күй сыйлайды. |
Шеңберге тұрып, тілектерін айтады. |
|
|
||||||||||
|
Сабақтың басы-3 мин |
Үй тапсырмасын сұрау «Ашық микрофон» әдісі 1.Асанқайғы деген кім? 2.Асанқайғының Желмаяға мініп қоныс іздеуінің себебі неде? 3.Асанды неліктен Асанқайғы деп атаған? 4.«Жерұйық» сөзінің мағынасы қандай? |
Оқушылар қол көтеріп,сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ бонус карта |
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы
Топтық жұмыс-15мин
Жұптық жұмыс-10 мин
Жеке жұмыс-6 мин |
1-тапсырма.ТЖ(топтық) жұмыс. “Комикс” әдісі. Берілген комикс арқылы Асанқайғының жүріп өткен жерлері бойынша картаға орналастырып, ол жерлердің несімен құнды екенін дәлелдеп,баға береді І топ: Шыңғырлау,Торғай өзені, Есіл өзені ІІ топ: Баянауыл,Нұра бойы,Шідерті өзені
ІІІ
топ: Өлеңті, Терісаққан,
Жиделібайсан Дескриптор Білім алушы
2-тапсырма.ЖЖ (жұптық) жұмыс. “Венн диаграммасы” арқылы бір-біріне қарама қарсы келетін жерлерді салыстырады.
Жетіқоңыр мен Терісаққан Түндік өзені мен Ұзын Ертіс Дескриптор Білім алушы(3 балл)
3-тапсырма.ЖЖ(жеке) жұмыс. “Сәйкестендіру”арқылы оқушылар сұрақтарға жауап береді
Дескриптор Білім алушы
|
Комикспен танысады, картаға белгілеп, баға береді.
Дәптерлеріне “Венн диаграммасын” салып, берілген жерлерді салыстырады.
|
ҚБ “Ақыл” ұпайларымен топтар бірін бірі бағалайды
ҚБ Жұптар бірін-бірі ауызша бағалайды, қосымша мұғалімнің "Ақыл” ұпайларымен бағаланады.
ҚБ Мұғалімнің"Ақыл” ұпайларымен бағаланады. С, А, Д, В
|
https://heyzine.com/flip-book/b6064285f6.html Карта, комикстік үзінділер
Оқу құралдары дәптер,қалам |
||||||||||
|
Сабақтың соңы-2 |
“Білім керуені” әдісі арқылы оқушылар кезекпен тақтаға шығып сабаққа кері байланыс береді
|
|
|
|||||||||||
|
Мұғалімнің қорытынды сөзі, бағалауы. |
||||||||||||||
|
Үйге тапсырма. |
«Әркімнің туған жері -Жерұйық» эссе жазу |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















