|
Мектеп:Ыбырай Алтынсарин атындағы мектеп-лицейі |
||||||
|
Сабақ: Аспаб |
||||||
|
КҮНІ:22.04.21 |
Машықкердің есімі: Тазабекова Арайлым |
|||||
|
СЫНЫП:4 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
Оқушылардың музыкалық мәдениетін қалыптастыру, музыка арқылы рухани бай, адамгершілігі мол шығармашыл тұлғаны қалыптастыру |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Ұлттық аспаптардың барлығын ажырата алады. |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Күйлердің орындалу заңдылықтарын біледі. |
||||||
|
Кейбір оқушылар: Түрлі аспаптарды ойнай алады |
||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Оқушылардың музыкалық сауаттылық білімдерін жетілдіру; |
|||||
|
|
||||||
|
|
||||||
|
|
||||||
|
|
||||||
|
|
||||||
|
Алдыңғы оқу |
Өткенді пысықтау |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
|
||||
|
Жаңа тақырып Басы |
АСПАПТАР ӘЛЕМІ1-тапсырма. Ойтолғау.
Жұмыр-ҚылышМахамбет Өтемісұлының күйі
Өзіңе таныс ақын Махамбет Өтемісұлының
«Жұмыр-Қылыш» күйін түрлі жанрлық орындауда тыңда (дәстүрлі,
классикалық, эстрадалық). |
|
||||
|
|
түсір.
• Берілген бейнебаяндарда күй әуені қай
нұсқада толық орындалды? 2-тапсырма. Күй тыңдау. КөрұғлыДәулеткерейдің күйі
Электронды музыкалық асп аптардың
жетілуіне байланысты ұлттық аспаптарымыздың бірі – домбыра да заман
ағымына қарай өзгерді. Бейнебаяннан «Алдаспан» рок тобының
орындауында Дәулеткерейдің «Көрұғлы» күйін тыңда. Күй саған
3-сыныптан таныс. 3-тапсырма. Ән тыңдау және талқылау. Мен қазақпынӨлеңі мен әнін жазған: Е. ҚұдайбергеновМен қазақпын, тәуелсіз еркін елім,
Бес ғасырдан асқандай жаңғырып,
Қайырмасы: Бұл кім десең, мен қазақпын,
Әнші Ерболат Құдайбергеннің, Димаш
Құдайбергеннің, «Алаш» тобының орындауында «Мен қазақпын» әнін
тыңда. 4-тапсырма. Әнді үйрену, орындау. Өзің таңдаған өлең жолдары мен қайырмасын үйрен. 5-тапсырма. Бағалау.
|
|
||||
|
|
|
|
||||
|
Қосымша ақпарат: |
||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және қорғау ережелері АКТ –мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||
|
Мысалдарды шешеді Есептер шығарады |
|
АКТ |
||||
|
Рефлексия Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жосапрыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз? |
|||||
|
|
||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2 |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Аспаптар əлемі
Аспаптар əлемі
|
Мектеп:Ыбырай Алтынсарин атындағы мектеп-лицейі |
||||||
|
Сабақ: Аспаб |
||||||
|
КҮНІ:22.04.21 |
Машықкердің есімі: Тазабекова Арайлым |
|||||
|
СЫНЫП:4 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
Оқушылардың музыкалық мәдениетін қалыптастыру, музыка арқылы рухани бай, адамгершілігі мол шығармашыл тұлғаны қалыптастыру |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Ұлттық аспаптардың барлығын ажырата алады. |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Күйлердің орындалу заңдылықтарын біледі. |
||||||
|
Кейбір оқушылар: Түрлі аспаптарды ойнай алады |
||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Оқушылардың музыкалық сауаттылық білімдерін жетілдіру; |
|||||
|
|
||||||
|
|
||||||
|
|
||||||
|
|
||||||
|
|
||||||
|
Алдыңғы оқу |
Өткенді пысықтау |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
|
||||
|
Жаңа тақырып Басы |
АСПАПТАР ӘЛЕМІ1-тапсырма. Ойтолғау.
Жұмыр-ҚылышМахамбет Өтемісұлының күйі
Өзіңе таныс ақын Махамбет Өтемісұлының
«Жұмыр-Қылыш» күйін түрлі жанрлық орындауда тыңда (дәстүрлі,
классикалық, эстрадалық). |
|
||||
|
|
түсір.
• Берілген бейнебаяндарда күй әуені қай
нұсқада толық орындалды? 2-тапсырма. Күй тыңдау. КөрұғлыДәулеткерейдің күйі
Электронды музыкалық асп аптардың
жетілуіне байланысты ұлттық аспаптарымыздың бірі – домбыра да заман
ағымына қарай өзгерді. Бейнебаяннан «Алдаспан» рок тобының
орындауында Дәулеткерейдің «Көрұғлы» күйін тыңда. Күй саған
3-сыныптан таныс. 3-тапсырма. Ән тыңдау және талқылау. Мен қазақпынӨлеңі мен әнін жазған: Е. ҚұдайбергеновМен қазақпын, тәуелсіз еркін елім,
Бес ғасырдан асқандай жаңғырып,
Қайырмасы: Бұл кім десең, мен қазақпын,
Әнші Ерболат Құдайбергеннің, Димаш
Құдайбергеннің, «Алаш» тобының орындауында «Мен қазақпын» әнін
тыңда. 4-тапсырма. Әнді үйрену, орындау. Өзің таңдаған өлең жолдары мен қайырмасын үйрен. 5-тапсырма. Бағалау.
|
|
||||
|
|
|
|
||||
|
Қосымша ақпарат: |
||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және қорғау ережелері АКТ –мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||
|
Мысалдарды шешеді Есептер шығарады |
|
АКТ |
||||
|
Рефлексия Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жосапрыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз? |
|||||
|
|
||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2 |
||||||
шағым қалдыра аласыз
















