«Прописка». Шығарманың көркемдік әлемі
|
Бөлім |
«Тәуелсіз-дік - қасиет тұнған ұлы ұғым» |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні |
13. 04.2022ж. |
|
Сынып |
6 |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Прописка». Шығарманың көркемдік әлемі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.3.1 шығармадағы кейіпкерлер қарым-қатынасын отбасылық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; |
|
Сабақ мақсаты |
шығармадағы кейіпкерлер қарым-қатынасын отбасылық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазады; |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі Сабақ тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру, бағалау критерийлерін талқылау |
Сұрақтарға жауап береді |
ФБ |
Слайд оқулық |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану кезеңі 1-тапсырма Кестені толтыр.
2- тапсырма Кейіпкерге арналған кестені толтыр Кейіпкердің есімі Кейіпкерді суреттейтін 3 сөз Кейіпкердің жақсы көретін үш нәрсесі Кейіпкердің қандай жетістіктері бар? Кейіпкердің қорқатын 2 нәрсесі Кейіпкердің өмірдегі мақсаты Кейіпкердің басынан өткізген 2 нәрсесі Кейіпкердің басынан өткізгісі келетін 2 нәрсесі Кейіпкердің мекен-жайы
Кейіпкердің тегі 3- тапсырма «Кейіпкер орындығы»тәсілі бойынша сыныптан бас кейіпкер рөлін атқару үшіноқушы таңдалады. Сынып бөлмесінің ортасына кейіпкерге оқушылар әңгіме желісі немесе өзі толғандырған мәселе бойынша сұрақтар қояды. Бұл тапсырманы жүзеге асырмастан бұрын оқушыларға арнайы уақыт беріліп, дәптерлеріне сұрақтарын жазады. Кейіпкерге қойылатын сұрақтарды бірнеше бағытта дамытуға болады:
3-тапсырма. «Архат - намысшыл жігіт» тақырыбында 30-40 сөз көлемінде әдеби эссе жазыңыз |
Мәтінді оқиды, тапсырмаларды орындайды |
ФБ |
Слайд, оқулық, критерийлер мен дескрипторлар жазылған парақтар
|
||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. Оқушылар “Төрт сөйлем әдісі” арқылы тақырыпқа байланысты қорытынды жасайды Пікір------------------------------- Дәлел--------------------------------- Мысал---------------------------------- Қорытынды---------------------------
|
Кері байланыс |
ФБ |
Кесте |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Асқар Алтай "Прописка"
Асқар Алтай "Прописка"
«Прописка». Шығарманың көркемдік әлемі
|
Бөлім |
«Тәуелсіз-дік - қасиет тұнған ұлы ұғым» |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні |
13. 04.2022ж. |
|
Сынып |
6 |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Прописка». Шығарманың көркемдік әлемі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.3.1 шығармадағы кейіпкерлер қарым-қатынасын отбасылық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазу; |
|
Сабақ мақсаты |
шығармадағы кейіпкерлер қарым-қатынасын отбасылық құндылық тұрғысынан талдап, әдеби эссе жазады; |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі Сабақ тақырыбымен, мақсаттарымен таныстыру, бағалау критерийлерін талқылау |
Сұрақтарға жауап береді |
ФБ |
Слайд оқулық |
||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану кезеңі 1-тапсырма Кестені толтыр.
2- тапсырма Кейіпкерге арналған кестені толтыр Кейіпкердің есімі Кейіпкерді суреттейтін 3 сөз Кейіпкердің жақсы көретін үш нәрсесі Кейіпкердің қандай жетістіктері бар? Кейіпкердің қорқатын 2 нәрсесі Кейіпкердің өмірдегі мақсаты Кейіпкердің басынан өткізген 2 нәрсесі Кейіпкердің басынан өткізгісі келетін 2 нәрсесі Кейіпкердің мекен-жайы
Кейіпкердің тегі 3- тапсырма «Кейіпкер орындығы»тәсілі бойынша сыныптан бас кейіпкер рөлін атқару үшіноқушы таңдалады. Сынып бөлмесінің ортасына кейіпкерге оқушылар әңгіме желісі немесе өзі толғандырған мәселе бойынша сұрақтар қояды. Бұл тапсырманы жүзеге асырмастан бұрын оқушыларға арнайы уақыт беріліп, дәптерлеріне сұрақтарын жазады. Кейіпкерге қойылатын сұрақтарды бірнеше бағытта дамытуға болады:
3-тапсырма. «Архат - намысшыл жігіт» тақырыбында 30-40 сөз көлемінде әдеби эссе жазыңыз |
Мәтінді оқиды, тапсырмаларды орындайды |
ФБ |
Слайд, оқулық, критерийлер мен дескрипторлар жазылған парақтар
|
||||
|
Сабақтың соңы
|
Кері байланыс. Оқушылар “Төрт сөйлем әдісі” арқылы тақырыпқа байланысты қорытынды жасайды Пікір------------------------------- Дәлел--------------------------------- Мысал---------------------------------- Қорытынды---------------------------
|
Кері байланыс |
ФБ |
Кесте |
шағым қалдыра аласыз













