|
Бөлім: |
Тәуелсіздік – қасиет тұнған ұлы ұғым |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні |
|
|
Сыныбы: |
6 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Асқар Алтай «Прописка» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.2.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру; |
|
Сабақ мақсаты |
- әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені тақырып пен идея арқылы түсіндіреді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: Психол-қ ахуал қалыптастыру
Сиқырлы қобдиша»
жаттығуы. Үй тапсырмасын сұрау Ойқозғау
Өткен тақырыпты пысықтау |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Қызығушылықты ояту
Нұсқау: Қатысушылар
шеңбер құра отырады. Ортада сиқырлы қобдиша тұрады. Сыйлықтар –
қағазға жазылған адамгершілік
қасиеттер.
Топқa бөлу Aқылды, қaйpaтты, жүpeктi бeйнeлeйтiн cуpeттepмeн 3 топқa бөлiнeдi: «Талап», «Еңбек», «Ғылым» «Бес қадам» әдісі Оқушылар әңгіме мазмұны юойынша тірек сөздер айтып жарысады.
|
Т
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
||||||||
|
Жаңа білім
|
Анықтама бұрышы |
Шығарманың идеясы – шығарманы жазщған автордың айтайын деген негізгі ойы. Шығарманың тақырыбы – көркем шығармаға негіз, арқау болған өмір құбылыстарының түйіні. |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы . |
Берілетін тапсырмалар: 2-тапсырма Топтық жұмыс |
Берілген үзінділер арқылы көтерілген мәселелерді анықтаңдар.
|
ҚБ: «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы бағалау.
Дескриптор: Үзінділер арқылы көтерілген мәселені анықтайды |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
||||||||
|
Сабақтың соңы Бекіту |
Кестемен жұмыс Жұптық жұмыс |
Көтерілген мәселе арқылы шығарма идеясын анықтаңыз
|
Дескриптор: Шығармадағы идея мен қоғамдық-әдеуметтік мәселені анықтйды
ҚБ Теңгелер арқылы бағалау |
|
||||||||
|
|
Үлгерімі төмен оқушымен жұмыс Дарынды оқушымен жұмыс
|
Архат бейнесіне байланысты сұрақтар құрастыр.
ПОПС формуласы арқылы әңгіме идеясын түйіндеп жаз. Бірінші сөйлем «Менің ойымша,... ». Екінші сөйлем «Себебі, мен оны былай түсіндіремін… ». Үшінші сөйлем «Оны мен мына факт, мысалдармен дәлелдей аламын… ». Соңғы сөйлем «Осыған байланысты мынадай қорытынды шешімге келдім». |
|
|
||||||||
|
Үй тапсырмасы |
|
«Тәуелсіздік, тәтті үмітім едің сен...» тақырыбында әдеби эссе жазыңдар |
|
|
||||||||
|
Рефлексия |
«Бес саусақ» |
Балалар қағазға өздерінің қолының контурын сызып шығып, әр саусағына сабақ бойынша алған әсерлерін жазады
|
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Асқар Алтай "Прописка" әңгімесі. Сабақ жоспары. ҚМЖ 6-сынып
Асқар Алтай "Прописка" әңгімесі. Сабақ жоспары. ҚМЖ 6-сынып
|
Бөлім: |
Тәуелсіздік – қасиет тұнған ұлы ұғым |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні |
|
|
Сыныбы: |
6 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Асқар Алтай «Прописка» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.2.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру; |
|
Сабақ мақсаты |
- әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені тақырып пен идея арқылы түсіндіреді |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: Психол-қ ахуал қалыптастыру
Сиқырлы қобдиша»
жаттығуы. Үй тапсырмасын сұрау Ойқозғау
Өткен тақырыпты пысықтау |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Қызығушылықты ояту
Нұсқау: Қатысушылар
шеңбер құра отырады. Ортада сиқырлы қобдиша тұрады. Сыйлықтар –
қағазға жазылған адамгершілік
қасиеттер.
Топқa бөлу Aқылды, қaйpaтты, жүpeктi бeйнeлeйтiн cуpeттepмeн 3 топқa бөлiнeдi: «Талап», «Еңбек», «Ғылым» «Бес қадам» әдісі Оқушылар әңгіме мазмұны юойынша тірек сөздер айтып жарысады.
|
Т
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
||||||||
|
Жаңа білім
|
Анықтама бұрышы |
Шығарманың идеясы – шығарманы жазщған автордың айтайын деген негізгі ойы. Шығарманың тақырыбы – көркем шығармаға негіз, арқау болған өмір құбылыстарының түйіні. |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы . |
Берілетін тапсырмалар: 2-тапсырма Топтық жұмыс |
Берілген үзінділер арқылы көтерілген мәселелерді анықтаңдар.
|
ҚБ: «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы бағалау.
Дескриптор: Үзінділер арқылы көтерілген мәселені анықтайды |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
||||||||
|
Сабақтың соңы Бекіту |
Кестемен жұмыс Жұптық жұмыс |
Көтерілген мәселе арқылы шығарма идеясын анықтаңыз
|
Дескриптор: Шығармадағы идея мен қоғамдық-әдеуметтік мәселені анықтйды
ҚБ Теңгелер арқылы бағалау |
|
||||||||
|
|
Үлгерімі төмен оқушымен жұмыс Дарынды оқушымен жұмыс
|
Архат бейнесіне байланысты сұрақтар құрастыр.
ПОПС формуласы арқылы әңгіме идеясын түйіндеп жаз. Бірінші сөйлем «Менің ойымша,... ». Екінші сөйлем «Себебі, мен оны былай түсіндіремін… ». Үшінші сөйлем «Оны мен мына факт, мысалдармен дәлелдей аламын… ». Соңғы сөйлем «Осыған байланысты мынадай қорытынды шешімге келдім». |
|
|
||||||||
|
Үй тапсырмасы |
|
«Тәуелсіздік, тәтті үмітім едің сен...» тақырыбында әдеби эссе жазыңдар |
|
|
||||||||
|
Рефлексия |
«Бес саусақ» |
Балалар қағазға өздерінің қолының контурын сызып шығып, әр саусағына сабақ бойынша алған әсерлерін жазады
|
|
|

шағым қалдыра аласыз
иімділігі:















