Қысқа мерзімді сабақ жоспарының тақырыбы
Астана-бейбітшілік қаласы
|
Бөлім: |
Астана – мәдениет пен өнер ордасы. Лексика |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Мухсинова А.М. |
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: қатыспағандар саны: |
|
Күні |
13.11.2024 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Астана-бейбітшілік қаласы |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
6.4.3.1. Тақырыпқа байланысты неологизм, термин, кәсіби сөздерді сөйлем ішінде қолдану және ажырата білу. 6.3.6.1 мәтіндегі орфографиялық және пунктуациялық қателерді сөздіктерге, емле ережелеріне сүйеніп, түзету, редакциялау |
|
Сабақ мақсаттары: |
-неологизм, кәсіби, термин сөздерді біледі; -мәтіндегі қателерді емле ережелеріне сүйеніп, түзету, редакциялау. |
|
Бағалау критерийлері |
-мәтінді оқиды, түсінеді; - тақырыпқа байланысты неологизм, термин, кәсіби сөздерді сөйлем ішінде қолданады және ажыратады. |
|
Құндылықтар |
Адалдық, әділдік, мейірімділік, ар-ұят пен қамқорлық және басқа да адамдық қасиеттерді дамыту |
Сабақтың жүргізілу барысы
|
Уақыты (мин.) |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
Сәлемдесу Оқушыларды түгелдеу Сабаққа психологиялық дайындық «Бес қадам» әдісі арқылы «Бәйтерек» монументі туралы 5 мәлімет айтады. |
Оқушылар хормен: Мейірімді жүрекпен, Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық. Оқушылар «Бәйтерек» туралы мәліметтерді айтады Ықтимал жауаптар: 1.Бәйтерек-архитектуралық құрылыс; 2.Есіл өзенінің сол жағасында орнаасқан; 3.Биіктігі 97 метр;. Бұл шаһар алып шардың биікке көтерілуі бойынша әлемдік рекордқа ие. 4. Бұл нысан 3 бөліктен тұрады; 5. Ең жоғары жағында «Аялы алақан» композияциясы орналасқан. |
Жарайсыңдар, балалар! Дескриптор: -Бәйтерек туралы құнды 5 мәлімет айтады. (2 б) |
«Бес қадам» парақтары |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Сабақтың тақырыбы, мақсаты айтылады. Оқылым алды тапсырма 1-тапсырма ЖЖ Мәтіндерде кездестіремін деп ойлайтын бес сөзді жаз Оқылым тапсырмасы. 3-тапсырма (жұптық жұмыс) «Сөздік гол» әдісі бойынша Мәтіндердегі негізгі ойды білдіретін тірек сөздерді графикалық органайзерге түсіріңдер. |
Оқушылар сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Оқушылар мәтінде кездеседі деген бес сөз жазады. Мысалы: Елорда, Астана, ғимараттар, ұлт өкілдері, ынтымақ, бейбітшілік. Оқушылар мәтін бөліктері бойынша тізбектей оқиды. Оқушылар тапсырмаларды графиктік органайзерге түсіреді. |
-мәтінде кезедесуі мүмкін деген 5 сөз жазады 2 б Ауызша мадақтау. Дескриптор: мәтіндегі тірек сөздерді графикалық органайзерге түсіреді; ҚБ. «Бағдаршам» арқылы бағалау (2б) |
Оқулық 63-64 бет Графикалық органиайзер |
|||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
5-тапсырма «Астана» мәтінін емле ережелерін ескере отырып, көшіріп жазыңдар. "Астана" Астана ұл...тық байл...қ. Ол жалпым...зға ортақ табыс. Елорда халықты тұтас...ыруға бірікті...уге қызмет е...уі ти...с. "Астана" Астана .............байлық. Ол жалпымызға ...........табыс. Елорда .............тұтастыруға біріктіруге ...........етуі тиіс. "Астана" Астана .............байлық. Ол жалпымызға ...........табыс. Елорда халықты.............. біріктіруге ...........етуі тиіс |
Оқушылар орфографиялық, пунктуациялық қателерді тауып, түзетеді, көшіріп жазады. |
Дескриптор: -емле ережелеріне сүйенеді; - мәтінді түзетеді; - көшіріп жазады, өз ойымен аяқтайды |
Тапсырма тақтада көрсетіледі немее қағазға шығарылады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы: |
«Көңілді смаиликтер» әдісі арқылы сабақты |
Оқушылар смаиликтерді көтереді |
Жарайсың-дар! |
3 суреті бар смаиликтер |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
Үйге тапсырма: 3, 5-тапсырмалар. Ережені түсініп оқып жаттау. Оқулық, 62 бет.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Астана - бейбітшілік қаласы
Астана - бейбітшілік қаласы
Қысқа мерзімді сабақ жоспарының тақырыбы
Астана-бейбітшілік қаласы
|
Бөлім: |
Астана – мәдениет пен өнер ордасы. Лексика |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Мухсинова А.М. |
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: қатыспағандар саны: |
|
Күні |
13.11.2024 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Астана-бейбітшілік қаласы |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
6.4.3.1. Тақырыпқа байланысты неологизм, термин, кәсіби сөздерді сөйлем ішінде қолдану және ажырата білу. 6.3.6.1 мәтіндегі орфографиялық және пунктуациялық қателерді сөздіктерге, емле ережелеріне сүйеніп, түзету, редакциялау |
|
Сабақ мақсаттары: |
-неологизм, кәсіби, термин сөздерді біледі; -мәтіндегі қателерді емле ережелеріне сүйеніп, түзету, редакциялау. |
|
Бағалау критерийлері |
-мәтінді оқиды, түсінеді; - тақырыпқа байланысты неологизм, термин, кәсіби сөздерді сөйлем ішінде қолданады және ажыратады. |
|
Құндылықтар |
Адалдық, әділдік, мейірімділік, ар-ұят пен қамқорлық және басқа да адамдық қасиеттерді дамыту |
Сабақтың жүргізілу барысы
|
Уақыты (мин.) |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут
Өткен тақырыпқа шолу жасау |
Сәлемдесу Оқушыларды түгелдеу Сабаққа психологиялық дайындық «Бес қадам» әдісі арқылы «Бәйтерек» монументі туралы 5 мәлімет айтады. |
Оқушылар хормен: Мейірімді жүрекпен, Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық, Бір жадырап қалайық. Оқушылар «Бәйтерек» туралы мәліметтерді айтады Ықтимал жауаптар: 1.Бәйтерек-архитектуралық құрылыс; 2.Есіл өзенінің сол жағасында орнаасқан; 3.Биіктігі 97 метр;. Бұл шаһар алып шардың биікке көтерілуі бойынша әлемдік рекордқа ие. 4. Бұл нысан 3 бөліктен тұрады; 5. Ең жоғары жағында «Аялы алақан» композияциясы орналасқан. |
Жарайсыңдар, балалар! Дескриптор: -Бәйтерек туралы құнды 5 мәлімет айтады. (2 б) |
«Бес қадам» парақтары |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25 минут |
Сабақтың тақырыбы, мақсаты айтылады. Оқылым алды тапсырма 1-тапсырма ЖЖ Мәтіндерде кездестіремін деп ойлайтын бес сөзді жаз Оқылым тапсырмасы. 3-тапсырма (жұптық жұмыс) «Сөздік гол» әдісі бойынша Мәтіндердегі негізгі ойды білдіретін тірек сөздерді графикалық органайзерге түсіріңдер. |
Оқушылар сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Оқушылар мәтінде кездеседі деген бес сөз жазады. Мысалы: Елорда, Астана, ғимараттар, ұлт өкілдері, ынтымақ, бейбітшілік. Оқушылар мәтін бөліктері бойынша тізбектей оқиды. Оқушылар тапсырмаларды графиктік органайзерге түсіреді. |
-мәтінде кезедесуі мүмкін деген 5 сөз жазады 2 б Ауызша мадақтау. Дескриптор: мәтіндегі тірек сөздерді графикалық органайзерге түсіреді; ҚБ. «Бағдаршам» арқылы бағалау (2б) |
Оқулық 63-64 бет Графикалық органиайзер |
|||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
5-тапсырма «Астана» мәтінін емле ережелерін ескере отырып, көшіріп жазыңдар. "Астана" Астана ұл...тық байл...қ. Ол жалпым...зға ортақ табыс. Елорда халықты тұтас...ыруға бірікті...уге қызмет е...уі ти...с. "Астана" Астана .............байлық. Ол жалпымызға ...........табыс. Елорда .............тұтастыруға біріктіруге ...........етуі тиіс. "Астана" Астана .............байлық. Ол жалпымызға ...........табыс. Елорда халықты.............. біріктіруге ...........етуі тиіс |
Оқушылар орфографиялық, пунктуациялық қателерді тауып, түзетеді, көшіріп жазады. |
Дескриптор: -емле ережелеріне сүйенеді; - мәтінді түзетеді; - көшіріп жазады, өз ойымен аяқтайды |
Тапсырма тақтада көрсетіледі немее қағазға шығарылады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы: |
«Көңілді смаиликтер» әдісі арқылы сабақты |
Оқушылар смаиликтерді көтереді |
Жарайсың-дар! |
3 суреті бар смаиликтер |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
Үйге тапсырма: 3, 5-тапсырмалар. Ережені түсініп оқып жаттау. Оқулық, 62 бет.
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













