-
-
-
-

Қазақ тілі және әдебиет пәнінің екінші санатты оқытушысы А.С.Байзақ
-
-
-
Сабақтың тақырыбы: Астана- бас қала. Көмекші сөздер
Сабақтың мақсаты: Студенттердің білім деңгейін көтеру, сөздерді өзара байланыстырып, ойды жүйелеп айту дағдысын қалыптастыру.
Білімділік: Астана туралы білімдері мен түсініктерін кеңейту, көмекші сөздерді практикалық жолмен меңгерту.
Дамытушылық: Алған білімдерін толықтырып, сөйлеу тілін дамыту.
Тәрбиелік: Отанға деген сүйіспеншілік рухында, қаламызды сүюге, бір- біріне көмек беруге тәрбиелеу.
Сабақтың
түрі: Аралас
сабақ
Сабақтың
әдісі: АКТ, сұрақ —
жауап, ой — қозғау
Пәнаралық
байланыс:
орыс тілі,
тарих
Сабақтың
көрнекілігі:
интерактивті
тақта, сын тұрғысынан ойлау, үлестірмелі
қағаздар,
ЭО,
презентация, бәйтерек макеті,
мәтін.
Сабақтың
барысы:
І.
Ұйымдастыру кезеңі:
Топтар бір- біріне тілек тілейді.
ІІ. Үй тапсырмасы: Қазақ халқының ұлттық тағамдары.
1 топ. Сүт тағамдары, қымыз бен шұбаттың пайдасы туралы айту.
2 топ. Ет тағамдары, ет асу жолын ретімен айту.
3 топ. Нан тағамдары, венн диаграммасын толтыру.
Көңіл күй кезеңі. Көңіл күйлеріңізді көтеру үшін бейнебаянды тамашалайық!
ІІІ. Жаңа сабақ.
Бүгінгі сабағымыз әсем қала, бейбітшілік қаласы Астанаға арналады.
а) Сабақтың мақсатын түсіндіру.
ә) Студенттерді суреттер тандау арқылы топқа бөлу.
-1 топ: «Оң жағалау» 2 топ: «Сол жағалау»
- Астананың
символы Бәйтеректің шамын
жағу.
б) ЭО тыңдау, түртіп алу тәсілі, бейнебаян
бойынша
сұрақтар.
в) Жаңа сөздермен жұмыс, мағанасын түсіндіру.
ІV. Сергіту сәті. «Астана» әні. Сөзі: Е. Шаймерденов, әні: М. Омаров
V. Дәптермен жұмыс. 1 топ. «Оң жағалау». Сөйлемдерден көмекші сөздерді тауып, орыс тіліне аудару.
Парламент үйі қаланың ортасында тұр. Көшенің бойында ағаштар отырғызылған. Әуежай қаланың сыртында орналасқан. Мактептің қасында үлкен саябақ бар. Саябақтың ішінде қызыл, жасыл, көк гүлдер өсіп тұр. Ескерткіштің артында үлкен ғимарат тұр. Ғимараттың алдында әдемі гүлдер егілген.
2 топ. «Сол жағалау». Сурет бойынша көмекші сөздерді пайдаланып диолог құрастыру.
|
|
|
|
|
VІ. «Аймақтық компонент» тәсілі.
«Астана қаласына саяхат».
1 «Хан шатыр» ойын-сауық орталығы.
2. «Бәйтерек» монументі.
3. «Бейбітшілік және келісім» сарайы.
4. «Отан қорғаушылар» монументі.
VІІ.Сабақты бекіту:Сұрақтар
1. Ақорда қай өзеннің бойында орналасқан?
2. Астананың туған күні?
3. Қандай ескерткіштер мен оқу орындар бар?
4. «Бәйтерек» күмбезінің салмағы?
5. 2017 жылы Астана қаласында қандай іс- шаралар болады?
VІІІ. «Аялы алақан» композициясы. Арман- тілектерін айту.
ІХ. Бағалау: Белсенді студенттерді бағалау.
Х. Үй тапсырмасы. Елорда туралы эссе жазу.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Астана -бас қала
Астана -бас қала
-
-
-
-

Қазақ тілі және әдебиет пәнінің екінші санатты оқытушысы А.С.Байзақ
-
-
-
Сабақтың тақырыбы: Астана- бас қала. Көмекші сөздер
Сабақтың мақсаты: Студенттердің білім деңгейін көтеру, сөздерді өзара байланыстырып, ойды жүйелеп айту дағдысын қалыптастыру.
Білімділік: Астана туралы білімдері мен түсініктерін кеңейту, көмекші сөздерді практикалық жолмен меңгерту.
Дамытушылық: Алған білімдерін толықтырып, сөйлеу тілін дамыту.
Тәрбиелік: Отанға деген сүйіспеншілік рухында, қаламызды сүюге, бір- біріне көмек беруге тәрбиелеу.
Сабақтың
түрі: Аралас
сабақ
Сабақтың
әдісі: АКТ, сұрақ —
жауап, ой — қозғау
Пәнаралық
байланыс:
орыс тілі,
тарих
Сабақтың
көрнекілігі:
интерактивті
тақта, сын тұрғысынан ойлау, үлестірмелі
қағаздар,
ЭО,
презентация, бәйтерек макеті,
мәтін.
Сабақтың
барысы:
І.
Ұйымдастыру кезеңі:
Топтар бір- біріне тілек тілейді.
ІІ. Үй тапсырмасы: Қазақ халқының ұлттық тағамдары.
1 топ. Сүт тағамдары, қымыз бен шұбаттың пайдасы туралы айту.
2 топ. Ет тағамдары, ет асу жолын ретімен айту.
3 топ. Нан тағамдары, венн диаграммасын толтыру.
Көңіл күй кезеңі. Көңіл күйлеріңізді көтеру үшін бейнебаянды тамашалайық!
ІІІ. Жаңа сабақ.
Бүгінгі сабағымыз әсем қала, бейбітшілік қаласы Астанаға арналады.
а) Сабақтың мақсатын түсіндіру.
ә) Студенттерді суреттер тандау арқылы топқа бөлу.
-1 топ: «Оң жағалау» 2 топ: «Сол жағалау»
- Астананың
символы Бәйтеректің шамын
жағу.
б) ЭО тыңдау, түртіп алу тәсілі, бейнебаян
бойынша
сұрақтар.
в) Жаңа сөздермен жұмыс, мағанасын түсіндіру.
ІV. Сергіту сәті. «Астана» әні. Сөзі: Е. Шаймерденов, әні: М. Омаров
V. Дәптермен жұмыс. 1 топ. «Оң жағалау». Сөйлемдерден көмекші сөздерді тауып, орыс тіліне аудару.
Парламент үйі қаланың ортасында тұр. Көшенің бойында ағаштар отырғызылған. Әуежай қаланың сыртында орналасқан. Мактептің қасында үлкен саябақ бар. Саябақтың ішінде қызыл, жасыл, көк гүлдер өсіп тұр. Ескерткіштің артында үлкен ғимарат тұр. Ғимараттың алдында әдемі гүлдер егілген.
2 топ. «Сол жағалау». Сурет бойынша көмекші сөздерді пайдаланып диолог құрастыру.
|
|
|
|
|
VІ. «Аймақтық компонент» тәсілі.
«Астана қаласына саяхат».
1 «Хан шатыр» ойын-сауық орталығы.
2. «Бәйтерек» монументі.
3. «Бейбітшілік және келісім» сарайы.
4. «Отан қорғаушылар» монументі.
VІІ.Сабақты бекіту:Сұрақтар
1. Ақорда қай өзеннің бойында орналасқан?
2. Астананың туған күні?
3. Қандай ескерткіштер мен оқу орындар бар?
4. «Бәйтерек» күмбезінің салмағы?
5. 2017 жылы Астана қаласында қандай іс- шаралар болады?
VІІІ. «Аялы алақан» композициясы. Арман- тілектерін айту.
ІХ. Бағалау: Белсенді студенттерді бағалау.
Х. Үй тапсырмасы. Елорда туралы эссе жазу.
шағым қалдыра аласыз

















