Асыл сөз 3 сынып әдебиеттік оқу

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Асыл сөз 3 сынып әдебиеттік оқу

Материал туралы қысқаша түсінік
ұстаздарға
Материалдың қысқаша нұсқасы

Оқу ісі-жөніндегі орынбасары: Айткулова Г.Д


Пән: Әдебиеттік оқу

Бөлім: Өнер

Сынып: 3 Д

Мектеп: №29

Мұғалімнің аты-жөні: Тулебаева К

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Асыл сөз

Оқу мақсаттары

3.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді/ нақыл сөздерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану

3.2.4.1 өлең, мысал, нақыл сөз, аңыз, бата, әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтау



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді қолданады.

Көпшілік оқушылар: Әңгіменің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды

Кейбір оқушылар: Вербалды емес тілдік құралдарды қолданады

Бағалау критерийлері

  • Өлеңнен нақыл сөздерді табады

  • Қажетті ақпаратты суретпен байланыстырады

  • Өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтайды

  • Ойын нақыл сөзбен көркемдейді


Тірек сөздер

Кішіпейіл,әділетті,мейірімді, тілалғыш

Құндылықтарды дарыту

«Азаматтық жауапкершілік», «құрмет», «еңбек пен шығармашылық» сияқты құндылықтарын бойына сіңіру, адамгершілік құндылықтарды сақтау

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, қазақ тілі

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта

Алдыңғы білімді игеру

Мәтінді мәнерлеп оқиды. Мәтіндегі қажетті ақпаратты табады


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

1-4 минут

Ширату тапсырмасы

«Шаттық шеңбері»

Біз әдепті баламыз,

Айтқан тілді аламыз.

Үлкендерге жол беріп,

Біз ақылды боламыз

Топқа бөлу:

1-топ Кішіпейіл

2-топ Мейірімді

3-топ Әділетті

4-топ Тілалғыш

Сабақтың тақырыбы, оқу мақсатымен таныстыру. Оқушылармен бірлесе бағалау критерийін құрастыру немесе таныстыру.


Қосымша 1











Слайд №1-3

Сабақтың ортасы










5-20 минут






















21-26 минут






















27-32 минут















33-36 минут













Автормен танысу

Абдырахман Асылбек-1938 жылы 1 мамырда Жамбыл облысының Талас ауданына қарасты Үшарал ауылында туған. 1955 жылы «Бейбітшілік бақшасы», «Жауды аяған жаралы» сияқты тырнақалды шығармалары басылған. Балаларға арналған алғашқы өлеңдер жинағы 1961 жылы жарық көрген. Содан бергі уақытта 31 жыр кітабын шығарды. Лирика, ән мәтіндерін жазып, сатира және аударма жанрларымен де айналысып келеді. Көптеген байқаулардың жеңімпазы, жүлдегер.

1-тапсырма

(Ж,Т) «Галереяны шарлау» әдісі

Оқушыларға өлеңнің бөліктері таратылады. Топтағы оқушылар өлеңнің бөліктерін оқиды. Өз бөліктеріне сай суреттерді таңдайды.

Қабырғаға дайындалған суретер ілінеді. «Галереяға саяхат»-топтар кабинет ішінде қозғалысқа түседі. Топтағы оқушылар өз тақырыбына сай суреттерді таңдайды. Таңдаған суреттері бойынша өз ойларын айтады. Сыныптастарының пікірін сараптайды, талқылайды.

Саралау:Ақпаратпен тиянақты жұмыс жасалады. Ұсынылған мәселе туралы өзгелердің пікірін біледі; өз жұмысын сыныптастарымен талқылайды, жұмысқа терең сараптама жасау арқылы өз білімін, түсінігін кеңейтеді.

ҚБ «Смайликтер»


2-тапсырма

(Ө) Семантикалық карта

Әрбір топқа семантикалық карта таратылады.



Атаның ақылдары

1-шу

мақ

2-шу

мақ

3-шу

мақ

4-шумақ

5-шу

мақ

Кішіпейіл бол






Мейірімді бол






Әділетті бол






Үлкенмен сәлемдес






Тілалғыш бол








Саралау: Оқушының логикалық ойлауы дамиды, жылдам ой түйіндейді.

ҚБ «Қол шапалақтау»

Тапсырманы өте жақсы деңгейде орындаған оқушыны қол шапалақтау арқылы бағалау


3-тапсырма

(Т,Ұ) «Ой жалғау» әдісі

Мұғалім мәтінді жартылай оқиды, ары қарай 1-топқа - қайғылы, 2-топқа – көңілді, 3-топқа – юмормен 4-топқа көркем оймен жалғастыруға, аяқтауға тапсырма беріледі. Жұмыс аяқталған кезде топ мүшелері белгі береді. Спикер шығып оқиды.

Саралау: шығармаларды салыстыру арқылы айырмашылықтарын анықтап, қорытынды жасайды.



ҚБ «Бір- бірін бағалау»

Топтар бір -бірінің жұмысын бағалау арқылы әр топ жұмысында нені жақсарту керектігін анықтайды



4-тапсырма

(Т ) «Бірге ойлаймыз» әдісі

Топтардан 1-2 оқушыдан ортаға шығып отырады.

Мәтінге байланысты сөздер беріледі. Басқа топтағы оқушылар сөзді ым-ишара арқылы көрстеді. Ортаға шыққан оқушы жасырынған сөзді тауып айтады

Саралау: Барлық оқушыларға бағытталған нұсқау бере отырып, олардың әрқайсысының өздерінен не күтілетіндігін түсінгендеріне көз жеткізу.

ҚБ «Екі жұлдыз,бір тілек»

Екі жұлдыз-Жұмыстарындағы ұнағаны

Бір тілек-Жақсартуға болады


https://kk.wikipedia.org/wiki/



Қосымша 2

Слайд №4



Оқулық 14-15 беттер

https://www.google.kz/search?biw=1034&bih=571&tbm=isch&sa



Слайд №5

















Слайд№6

Қосымша 4









Қосымша 4















Оқулық 13 бет













Қосымша 5











Сабақтың соңы

37-40 минут

(Ж) «Жетістік баспалдағы»

«Жетістік баспалдағы» әдісі оқушылардың қандай білім баспалдағында тұрғандарын және өткен материалды меңгеруге қай баспалдақта тұрғандығын анықтайды. Баспалдақ тақтаға ілінеді (ватманда, қағаз парағында), балалар өздері орындаған жұмысты магниттермен немесе стикерлермен өздері қалаған баспалдаққа орналастырады.



https://yandex.kz/images/search?p=3&text=

Қосымша 6

Слайд №7

Өте жақсы түсіндім

Жақсы түсіндім

Түсіндім

Аздап түсіндім

Түсінбедім


Саралау

1-тапсырма

Ақпаратпен тиянақты жұмыс жасалады. Ұсынылған мәселе туралы өзгелердің пікірін біледі; өз жұмысын сыныптастарымен талқылайды, жұмысқа терең сараптама жасау арқылы өз білімін, түсінігін кеңейтеді

2-тапсырма

Оқушының логикалық ойлауы дамиды, жылдам ой түйіндейді.

3-тапсырма

Ұсынылған мәселе бойынша өз ойына талдау жасайды. Жасалған жұмыс бойынша толыққанды, жан-жақты түйіндеме жасайды.

4-тапсырма

Барлық оқушыларға бағытталған нұсқау бере отырып, олардың әрқайсысының өздерінен не күтілетіндігін түсінгендеріне көз жеткізу.

Бағалау

«Смайликтер» әдісі

«Қол шапалақтау» әдісі

«Бір- бірін бағалау»әдісі

«Екі жұлдыз,бір тілек» әдісі


Дескриптор

-берілген тақырыпқа қатысты ой қорытып айтады;

-қажетті ақпаратты суретпен байланыстырады

-өлеңнің жанрын анықтайды

-сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді қолданады.




Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сыныпта қауіпсіздік ережелерін сақтайды

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсатына жеттім бе?

Оқушылар не үйренді?

Ынтымақтастық атмосферасы орнады ма?

Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма?

Жоспарланған уақытты ұстандым ба?

Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?











Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
10.01.2019
4479
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі