Күні:09.03.2021
Пәні: Көркем еңбек
Сынып:
1
|
Мектеп: Ы.Алтинсарин атындағы №27 орта мектеп
Машықкердің
аты-жөні: Бекейқызы
Бұлан
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Ашық хат
( открытка ) 8
Наурыз
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.2.3.1 Қарапайым тәсілдермен
материалдарды және компоненттерді өлшеу, белгілеу, қию, формасын
келтіру, жинақтау, қосу және біріктіру.
1.2.4.1 Қауіпсіздік техникасын
сақтап, материалдарды және құралдарды
қолдану.
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлығы:
Наурыз мейрамдары туралы
біледі.
Көбі:
Өз жұмысын жоспарлауды
композицияға пішімді қалай таңдау керектігін
біледі.
Кейбірі:
Үйренген білімдерін тәжірибеде
қолданады.
|
Жетістік
критерийлері
|
Қазақтың салт-дәстүрлері
туралы айтады.
Наурыз мейрамдары туралы
біледі.
Өз бетінше шығармашылық жұмыс
жасауды үйренеді.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыс
|
Сауат ашу, музыка ,
би
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
видеожазба ,
таныстырылым.
|
Тілдік
құзыреттілік
|
Рақмет-спасибо-thank
you
Ана-мама-mother
Жаңа жыл-новый
год-new
year
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру
5
минут
|
Психологиялық
дайындық
Бүгінгі күн — нұрлы
күн Жарық шашқан
әлемге Ескеретін күн
бүгін
Алғыс айтып
бәріне.
– Балалар, бір-біріміздің
қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген
қандай тамаша, қандай қуаныш!
Топқа
бөлу
Қызыл, қызғылт, ақ түсті
гулдермен топқа бөлінеді.
1-топ. 1-наурыз «Алғыс айту
күні»
2-топ. 8-наурыз «Халықаралық
әйелдер күні»
3-топ. 22-наурыз «Наурыз
мейрамы»
«Жариялау» әдісімен әр топ
өздерінің топтарын таныстырады.
1-топ. Сөйлемдегі адасқан
сөздерді ретімен қояды. «Аналарымызға шын жүректен
рақмет!»
2-топ. Ана туралы ән
орындайды.
3-топ. «Қаражорға» биін
билейді.
|
Шаттық
шебері
Қызыл,
қызғылт,
Ақ түсті
гүлдер.
Топ аттары жазылған
плакаттар
|
Сабақтың
ортасы
8
минут
|
1-топ. «Қызғалдақ», «Бәйшешек»
сөздеріне дыбыстық талдау жасайды.
2-топ. «Қызғалдақ», «Бәйшешек»
сөзіндерін буынға бөліп жазады.
3-топ. «Қызғалдақ», «Бәйшешек»
сөздерін тасымалдап жазады.
|
Таныстырылым
|
Практикалық
жұмыс
16
минут
|
Оригами (жапонша
折り紙, – “бүктелген қағаз”) – ежелден келе жатқан
қағаздан әр түрлі пішіндер жасау өнері. Бұл қолөнер түрі қағаздың
алғашқы отаны, қағаздың алғаш шыққан жері- Қытай мемлекетінен
бастау алады.
1-топ. «Бәйшешек» ашық хатын
жасайды.
2-топ. «Қызғалдақ» ашық хатын
жасайды.
3-топ.
«8 Наурыз» ашық хатын
жасайды.
|
Ашық хат жасау
үлгілері
Бәйшешек
https://www.youtube.com/watch?v=9QOIS-jjWsM&t=2s
Қызғалдақ
https://www.youtube.com/watch?v=Lm4MfoLQpAM
8 Наурыз
https://www.youtube.com/watch?v=XK5UULvnbPI
|
Сабақтың
соңы
2
минут
|
Рефлексия
«Бағдаршам»
Қызыл - сабақ
ұнамады
.
Сары – керемет әсерде бола
алмадым
Жасыл – сабақ өте қатты
ұнады
Бағалау
Топтар бір-бірінің жұмыстарын
«Галерея» әдісімен бағалайды.
|
«Бағдаршам»
суреті
|
Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?
Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды
жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау –
оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
-
Тірек-қозғалыс және
тепе-теңдік дағды жаттығуларында нәтиже мен тапсырма бойынша
түрлендіру.
-
Қозғалыс сөздік қорларын
кеңейту үшін қабілеті жоғары оқушыларға кеңістікте қозғалыс /
тепе-теңдік кезінде қиынырақ сұрақтар
қою.
-
Қабілеті жоғары оқушыларға
тағы да композиттік құрылғылар қосу (мысалы: динамика,
қатынастар).
|
Жұптық жұмыс пен талқы сапасы
-
Көру,
тыңдау,
сұрақ
қою.
-
Оқушылар керек жерде тоқтап,
қозғалғанда қауіпсіздіктен хабардар бола отырып, қосыла
ма?
-
Оқушылар ассиметрия мен
симметрияның не екенін түсіне ме?
|
Ғылыммен
байланыс – денсаулық және
дене, қауіпсіздік.
|
Рефлексия
Сабақ мақсаттары/меңгеру
мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?
Бүгін оқушылар нені
үйренді?
Оқыту ортасы қандай болды?
Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты
ма?
|
Төменде берілген бос орынды
өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін
пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол
жақта келтірілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту
туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген
оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі
сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|