Тақырып: Цикл блогы
|
Бөлім |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Ахметбек Гүлназ Табылдықызы |
|
|
Күні |
20.02.2025 |
|
|
Сынып: 3 «В» |
Қатысушы саны: |
Қатыспаған саны: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Цикл блогы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес мақсатты: |
3.3.1.1 - Қайталанатын әрекеттерді анықтау және циклді пайдалану. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі, уақыты. |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлеметсіздер ме, балалар! Бүгінгі сабағымыз өте қызықты өтеді. Бәріміз зейін қойып, белсенді қатысайық.
Сабақ бастамас бұрын, сендердің көңіл-күйлеріңді көтеру үшін кішкентай жаттығу жасайық. Көздеріңді жұмып, өздеріңді робот сияқты елестетіп көріңдер. Егер робот қайталанатын әрекеттерді жасайтын болса, біз де дәл сондай қайталанатын іс-әрекеттерді орындай аламыз!– Жарайсыңдар!
Өткен тақырыпты қайталау: Ал енді өткен сабаққа шолу жасап көрейік. Өткен сабақта біз орташа мотор туралы білдік. Қане, кім айтады, ол не үшін қолданылады? Дұрыс! Енді біз орташа мотордың әртүрлі режимдері мен олардың анықтамаларын сәйкестендіріп көрейік. Әркімге сәйкестендіру тапсырмасы беріледі. Барлығы тапсырманы аяқтаған соң, жауаптарды бірге талқылаймыз.
|
Мұғаліммен амандасады. Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді.
Оқушылар психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны қалыптастырады.
Оқушылар өткен тақырып бойынша сәйкестендіру тапсырмасын орындайды.
|
Мұғалімні оқушылардың жауаптарын, жарайсың!, дұрыс, бәрекелді! Деген сияқты мақтау сөздерімен пікірін айтады. |
Learningapps https://learningapps.org/watch?v=pbzv7f3bc25 |
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру: Балалар, бүгінгі тақырыбымыз – Цикл блогы. Циклдер бізге қайталанатын әрекеттерді жеңіл орындауға мүмкіндік береді. Жаңа тақырыпты мен презентация арқылы түсіндіріп беремін. Сендер экранға назар аударыңдар.– (Презентация арқылы түсіндіру) Презентация: Цикл дегеніміз – бір әрекетті бірнеше рет қайталау мүмкіндігі. Біз оны алгоритмдерде қолдана аламыз.
Барлығы түсінікті ме? Енді біз электронды оқулықты пайдаланып, осы тақырыпты бірге зерттейміз. 5 суретті талқылаймыз:
1. Бағдарлама қандай цикл режимі қолданылады? 2. Бағдарламаны орындау кезінде роботтың қозғалысы алгоритмі қандай? 3. Егер біз бағдарламадағы циклды режимдерге өзгертсек, Робот қозғалысында не өзгереді уақыт және шектеусіз? Ал енді біз электронды оқулықтағы тапсырмаларды орындаймыз. Барлығымыз компьютерлерімізді ашып, берілген тапсырмаларды орындаймыз. Егер сұрақтар болса, қол көтеріп сұрауларыңа болады. Барлығы аяқтаған соң, біз бірге тексеріп, талқылаймыз. Сергіту сәті
|
Жаңа тақырыпты түсіну: Бүгінгі күнді және тақырыпты жазды. Жаңа ақпаратты тыңдайды, сұрақтарға жауап береді.
Тапсырманы орындайды, суретті сыныппен талқылайды.
Электронды оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды.
Сергіту жаттығуларын орындайды. |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды Тапсырмаларды дұрыс оырндайды, мақтау сөздермен бағалайды. |
Оқулық, презентация https://www.canva.com/design/DAGfjEr2LRg/sEX3ZLDcrVzscpDzERfQBA/edit?utm_content=DAGfjEr2LRg&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton Электронды оқулық topiq.kz |
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Тақырыпты бекіту: Жарайсыңдар! Қазір біз WordWall платформасындағы интерактивті тапсырмаларды орындаймыз. Бұл тапсырмалар сендердің бүгінгі сабақта не үйренгендеріңді тексеруге көмектеседі. Әркім белсенді қатысып, сұрақтарға жауап беруге тырысыңдар. Барлығы аяқтаған соң, нәтижелерді талқылаймыз.
Кері байланыс: Бүгінгі сабақта біз не үйрендік? Қай жері оңай болды, ал қай жері қиындық тудырды? «Смайликтер» әдісі арқылы кері байланыс жасайық.
Барлығың керемет жұмыс жасадыңдар! Сабақ аяқталды, келесі кездескенше! |
Сабақты бекіту: WordWall платформасындағы интерактивті тапсырмаларды орындайды. Кері байланыс: Өз жұмысын бағалайды. Бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
Стикерлармен бағалайды. Кері байланыс |
Wordwall https://wordwall.net/ru/resource/86681114 https://wordwall.net/ru/resource/86677873
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық саба. Цикл блогы
Ашық саба. Цикл блогы
Тақырып: Цикл блогы
|
Бөлім |
|
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Ахметбек Гүлназ Табылдықызы |
|
|
Күні |
20.02.2025 |
|
|
Сынып: 3 «В» |
Қатысушы саны: |
Қатыспаған саны: |
|
Сабақ тақырыбы: |
Цикл блогы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес мақсатты: |
3.3.1.1 - Қайталанатын әрекеттерді анықтау және циклді пайдалану. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі, уақыты. |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлеметсіздер ме, балалар! Бүгінгі сабағымыз өте қызықты өтеді. Бәріміз зейін қойып, белсенді қатысайық.
Сабақ бастамас бұрын, сендердің көңіл-күйлеріңді көтеру үшін кішкентай жаттығу жасайық. Көздеріңді жұмып, өздеріңді робот сияқты елестетіп көріңдер. Егер робот қайталанатын әрекеттерді жасайтын болса, біз де дәл сондай қайталанатын іс-әрекеттерді орындай аламыз!– Жарайсыңдар!
Өткен тақырыпты қайталау: Ал енді өткен сабаққа шолу жасап көрейік. Өткен сабақта біз орташа мотор туралы білдік. Қане, кім айтады, ол не үшін қолданылады? Дұрыс! Енді біз орташа мотордың әртүрлі режимдері мен олардың анықтамаларын сәйкестендіріп көрейік. Әркімге сәйкестендіру тапсырмасы беріледі. Барлығы тапсырманы аяқтаған соң, жауаптарды бірге талқылаймыз.
|
Мұғаліммен амандасады. Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді.
Оқушылар психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны қалыптастырады.
Оқушылар өткен тақырып бойынша сәйкестендіру тапсырмасын орындайды.
|
Мұғалімні оқушылардың жауаптарын, жарайсың!, дұрыс, бәрекелді! Деген сияқты мақтау сөздерімен пікірін айтады. |
Learningapps https://learningapps.org/watch?v=pbzv7f3bc25 |
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру: Балалар, бүгінгі тақырыбымыз – Цикл блогы. Циклдер бізге қайталанатын әрекеттерді жеңіл орындауға мүмкіндік береді. Жаңа тақырыпты мен презентация арқылы түсіндіріп беремін. Сендер экранға назар аударыңдар.– (Презентация арқылы түсіндіру) Презентация: Цикл дегеніміз – бір әрекетті бірнеше рет қайталау мүмкіндігі. Біз оны алгоритмдерде қолдана аламыз.
Барлығы түсінікті ме? Енді біз электронды оқулықты пайдаланып, осы тақырыпты бірге зерттейміз. 5 суретті талқылаймыз:
1. Бағдарлама қандай цикл режимі қолданылады? 2. Бағдарламаны орындау кезінде роботтың қозғалысы алгоритмі қандай? 3. Егер біз бағдарламадағы циклды режимдерге өзгертсек, Робот қозғалысында не өзгереді уақыт және шектеусіз? Ал енді біз электронды оқулықтағы тапсырмаларды орындаймыз. Барлығымыз компьютерлерімізді ашып, берілген тапсырмаларды орындаймыз. Егер сұрақтар болса, қол көтеріп сұрауларыңа болады. Барлығы аяқтаған соң, біз бірге тексеріп, талқылаймыз. Сергіту сәті
|
Жаңа тақырыпты түсіну: Бүгінгі күнді және тақырыпты жазды. Жаңа ақпаратты тыңдайды, сұрақтарға жауап береді.
Тапсырманы орындайды, суретті сыныппен талқылайды.
Электронды оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды.
Сергіту жаттығуларын орындайды. |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды Тапсырмаларды дұрыс оырндайды, мақтау сөздермен бағалайды. |
Оқулық, презентация https://www.canva.com/design/DAGfjEr2LRg/sEX3ZLDcrVzscpDzERfQBA/edit?utm_content=DAGfjEr2LRg&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton Электронды оқулық topiq.kz |
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Тақырыпты бекіту: Жарайсыңдар! Қазір біз WordWall платформасындағы интерактивті тапсырмаларды орындаймыз. Бұл тапсырмалар сендердің бүгінгі сабақта не үйренгендеріңді тексеруге көмектеседі. Әркім белсенді қатысып, сұрақтарға жауап беруге тырысыңдар. Барлығы аяқтаған соң, нәтижелерді талқылаймыз.
Кері байланыс: Бүгінгі сабақта біз не үйрендік? Қай жері оңай болды, ал қай жері қиындық тудырды? «Смайликтер» әдісі арқылы кері байланыс жасайық.
Барлығың керемет жұмыс жасадыңдар! Сабақ аяқталды, келесі кездескенше! |
Сабақты бекіту: WordWall платформасындағы интерактивті тапсырмаларды орындайды. Кері байланыс: Өз жұмысын бағалайды. Бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
Стикерлармен бағалайды. Кері байланыс |
Wordwall https://wordwall.net/ru/resource/86681114 https://wordwall.net/ru/resource/86677873
|
шағым қалдыра аласыз





















