Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ашық сабақ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
|
Мектеп: «Алтай қаласының №9 орта мектебі» КММ |
|
||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Турсиянова Назым Алмабеккызы |
|
||||||||||
Сынып:9 |
Қатысқан оқушы саны:10 |
Қатыспаған оқушы саны:1 |
|
|||||||||
Тақырыбы: |
Тригонометриялық функциялардың қосбұрышының формулалары |
|
||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
9.2.4.3 бұрыштың қосындысы мен айырымының, қос бұрыштың тригонометриялық формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
|
||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Тақырып аясында берілген есептерді шығара алады, яғни теориялық алған білімін практикада қолдана алады. Оқушылар: осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану, анализ, синтез ойлау дағдыларын қалыптастырады |
|
||||||||||
Жетістік критерийлері |
Оқушылар осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану, анализ, синтез ойлау дағдыларын қалыптастыруы тиіс. |
|
||||||||||
Тілдік мақсат |
Осы тақырыпқа қатысты терминдерді меңгере алады. |
|
||||||||||
Құндылықтарды дамыту |
Әділдікке, патриоттыққа тәрбиелеу, адамгершілік қасиеттерін дамыту |
|
||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Геометрия, физика, тұрмыста қолдана алу |
|
||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақста, интернет ресурстары (сайттар, видеолар, есептер), таратпа материалдар, көрнекі-демонстрациялық құралдар, фигуралар |
|
||||||||||
Сабақ барысы |
|
|||||||||||
Сабақтың кезеңдері |
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
Оқыту ресурстары |
|
|||||||||
Басы Қызығушылық- тарын ояту |
Сәлемдесу «Менің көңіл күйім» түрлі смайликтер арқылы оқушылар өздерінің көңіл-күйлерін білдіреді. «АНАГРАММА» шешу РНЯОТМТИГИРЕО ОФМРЛУА ОДҚЫСНЫ ҰБЫРШ РӨЕНТКРЕ АРИДНА |
Интернет Смайликтер Слайд |
|
|||||||||
Негізгі бөлім Жеке жұмыс Жұптық жұмыс Жұптық жұмыс Жеке жұмыс Қосымша дерек көздері |
Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру «Білемін, білгім келеді, білдім»
Бағалау парағымен таныстыру. 1- тапсырма «Тригонометрия әлемі» «ТІКҰШАҚ» Әр оқушы тікұшаққа сұрақтар жазып, басқа оқушыларға ұсынады.
2- тапсырма «Формулалар» әлемі-әр түрлі тапсырмаларды, формулаларды үлестіру. а) «Математикалық домино» (берілген уақытқа сай жинаған ұпай саны қойылады) ә)Келтіру формуласы (әр дұрыс жауап-1 ұпай) б) Тригонометриялық функциялардың градустағы мәндері (әр дұрыс жауап-1 ұпай) в) Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді сәйкестендіру (10 дұрыс жауап) 3- тапсырма 4-оқушыға –«Жасырылған сөзді тап» (Тригонометрия» сөзі алғаш рет кітабының мазмұнында кездескен математикті табу, дұрыс жауап саны-8) 6-оқушыға –«Тест тапсырмаларын орындау» (дұрыс жауап саны-10)
«Тригонометрия ғылымда және өмірде» Синустың, косинустың, тангенстің шығу тарихына, сөздердің мағынасына қысқаша тоқталу.(үй жұмысына берілген, қосымша тапсырма) Жаңа
сабақ «Тригонометриялық
функциялардың қосбұрышының
формулалары»
Онлайн мектеп тапсырмаларын орындау
Оқушылар видеодан Sin2x формуласының қорытуын талдай отырып, қалған формулаларды өз беттерімен қорытады.(тақтаға орындау) Cos2x=Cos2x- Sin2x
«Басбармақтарын» көрсету арқылы оқушылардың тақырыпты ұғу деңгейін тексеріледі.
«Анықтау, талдау, дәлелдеу» (Оқулықтан алынған есептерді талдап, дәлелдеп шығарған алғашқы оқушыларға ұпайлар үлестіріліп, соңында жинаған ұпайлары саналады.
|
Тікұшақ
Үлестірме қағаздары Лото Кесте
Үлестірме қағазы Кесте
«Онлайн мектеп» тест тапсырмасы
Слайд
«Bilimland» сайты
Слайд
Бонус қағазады |
|
|||||||||
Соңы
Рефлексия
|
Сабақты бекіту Үйге тапсырма Рефлексия
Сабақ Мен сабақ үстінде Қорытынды 1. қызық 1. жұмыс істедім 1. түсіндім 2. қызыға бастадым 2. демалдым 2. Көбірек білдім 3. жалықтырды 3. басқаларға 3.түсінбедім көмектестім І ширек- Өте жақсы түсіндім. ІІ ширек - Кейбір есептер қиындық тудырды ІІІ ширек –Мүлдем түсінбедім IV ширек- Түсінгендей болдым
Бағалау парағының нәтижесін анықтау |
Бағалау парағы |
|
|||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|||||||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету жұмыстары.
|
Тапсырманы толық дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау |
Нұсқаулықпен жүргізіледі. |
|
|||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||||||||||||
|