|
Бөлім: |
10.2 А Дизайн теориясы |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Папиева А.А |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің өміріміздегі дизайн |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.1 "Дизайн", "қолдану" ұғымдардың түсіндіру 10.2.1.2 Түрлер бойынша көрнекі дизайнды жіктеу |
|
|
Сабақтың мақсаты (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы) |
«Дизайн», «қолдану» ұғымдарын түсіндіреді; Түрлер бойынша көрнекі дизайнды жіктейді. |
|
|
Бағалау критерийлері: (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы) |
-дизайн, қолдану ұғымдарын ажыратады; -түрлер бойынша көрнекі дизайнды жіктейді. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы) |
білу және түсіну |
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі: 3 мин. |
Оқушылармен сәлемдесу. Түгендеу. Сыныпқа психологиялық ахуал орнату. Өрмекші торын жасау. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар ортаға шығып шеңберге тұрып бір-біріне жіп лақтыру арқылы тілек айтады |
|
Интербелсенді тақта. жіп
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топтастыру 1 мин |
Оқушыларды бір, екі деп санау арқылы екі топқа бөлу. ЕБҚО(Оқуда қиындықтары бар балалар) сабақта көмек көрсету қолайлы болуы үшін, оқушыны мұғалімге жақын отырғызамын |
Топқа бөлінеді |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа дайындық 5 мин |
https://www.flippity.net/ серверінде сөздерді орнына дұрыс қою арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын ашамын
Біздің өміріміздегі дизайн ЕБҚО(Оқуда қиындықтары бар балалар) А4 қағазында бірнеше суреттер беріледі, мүмкіндігінше ауызша түрде жауап аламын |
Жаңа сабаққа қатысты сөздерді табу
Жаңа сабаққа қатысты суреттерді айтады |
|
Қосымша 1 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 мин |
Шағын дәріс
|
Оқушылар мұғалімді тыңдайды |
|
Интербелсенді тақта Слайд Қосымша 2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Топпен жұмыс:
5 мин
Жеке тапсырма
10 мин
10 мин
|
«Тарсия» әдісі. 1. Тапсырма. 1. Дизайн құрудағы маңыздылығын түсіндіріңіз? 2. Қолдану ұғымын айтыңыз? 3. Көрнекі дизайн дегеніміз не? 4. Көрнекі дизайн түрлері; 5. Инфографика анықтамасын айтыңыз? 6. Графикалық дизайн анықтамасын айтыңыз? 7. Дизайндық өнімдер элементтерінің саны неше? 8. Дизайн элементтері қандай қызмет атқарады? ЕБҚО(Оқуда қиындықтары бар балалар) суретте берілген дизайнның түрін анықтаңыз? Ақпаратты нақты жеткізу үшін уақыт беріліп,мұғалім қолдайды
Кестеде берілген суреттердің ережесін жазыңыз
Оқу сауаттылықты қалыптастыратын тапсырма Қонақ бөлме дизайны. Қонақ бөлме үйдің көлемі жағынан үлкені болып келеді. Бұл бөлмеде отбасымызбен жиналып теледидар көріп демалуға таптырмайтын бөлме. Сұрақ:
ЕБҚО(Оқуда қиындықтары бар балалар) арналған тапсырма Өз бөлмеңіздегі заттарды талғамға сай орналастырыңыз?
|
Бұл жұмысты оқушылар топпен орындайды. Қима қағаздардағы сұрақтар мен жауаптарды үйлестіре отырып шеңберді құрстырады.
Дескриптор: Білім алушы
Дескриптор: Білім алушы
Дескриптор: Білім алушы
Дескриптор: Білім алушы
Дескриптор: Білім алушы
|
Смайликпен бағаланады
Смайликпен бағаланады
Смайликпен бағаланады
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Папиева Аел Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақМатериал туралы қысқаша түсінік
ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақтың барысы:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||








