Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім: |
10.2 А Дизайн теориясы |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Рыскулбекова .Ж |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
«Жақсы дизайн» принципі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.3 ақпараттарды қабылдау принциптері жобада қалай іске асырылатынын түсіндіру 10.2.1.4 "жақсы дизайн" қағидаттарын іске асыру (ыңғайлылық, қарапайымдылық және т.б. |
|
Сабақтың мақсаты (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы) |
ақпараттарды қабылдау принциптері жобада қалай іске асырылатынын түсіндіреді "жақсы дизайн" қағидаттарын іске асырады (ыңғайлылық, қарапайымдылық және т.б. |
|
Бағалау критерийлері: (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы) |
- ақпараттарды қабылдау принциптері жобада қалай іске асырылатынын түсіндіреді - "жақсы дизайн" қағидаттарын іске асырады (ыңғайлылық, қарапайымдылық және т.б. |
|
Ойлау дағдыларының деңгейі (білу және түсіну, қолдану, жоғары ойлау дағдысы) |
білу және түсіну |
|
|
|
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі: 3 мин. |
Оқушылармен сәлемдесу. Түгендеу. Сыныпқа психологиялық ахуал орнату. Түрлі түсті қағаздар арқылы гүл дизайнын жасап, бір біріне ұсынады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
Мұғаліммен амандасады. Түрлі түсті қағаздардан гүлдердің дизайнын жасайды.
|
|
Интербелсенді тақта. түрлі түсті қағаз.
|
Топтастыру 1 мин |
Оқушыларды бір, екі деп санау арқылы екі топқа бөлемін ЕБҚО арналған тапсырма (Оқуда қиындықтары бар балалар) сабақта көмек көрсету қолайлы болуы үшін, оқушыны мұғалімге жақын отырғызамын және қолдап отырамын |
Топқа бөлінеді |
|
|
Жаңа сабаққа дайындық 5 мин |
«Эйлер шеңбері» әдісі А-4 параққа, шағын постерге Эйлер шеңбері сызылып, «жаксы дизайн» және «нашар дизайн» сөздері талқыланып, жазылады. Не?Қалай? Неге? Қандай? деген Мәселер бойынша идеялар талқылаңыз. ЕБҚО арналған тапсырма (Оқуда қиындықтары бар балалар) А4 қағазында «дизайн» ұғымына қатысты сөздер табыңыз, мүмкіндігінше ауызша түрде жауап аламын |
Дескриптор: Білім алушы Жаңа сабаққа қатысты сөздерді талқылайды Дескриптор: Білім алушы Жаңа сабаққа қатысты сөздерді айтады |
|
Интербелсенді тақта. Қосымша 1
|
7 мин |
Шағын дәріс Жаңа сабақты түсіндіремін |
Оқушылар мұғалімді тыңдайды |
|
Интербелсенді тақта. Слайд Қосымша 2
|
Сабақтың ортасы Топпен жұмыс: 5 мин Жеке тапсырма 10 мин 10 мин |
"Серпілген сауал" әдісі
1. Көркемдік принциптері қанша түрге бөлінеді және анықтама беріңіздер? 2. Жақсы дизайн принциптерін ұстану неліктен маңызды роль атқарады? .3 Қарапайымдылық принциптерінің жіктелуін атаңыздар және анықтама беріңіздер? 4. Дизайн құруда ақпаратты пайдаланушы қабылдағанын ескеру қажет пе ? Неліктен?
ЕБҚО арналған тапсырма (Оқуда қиындықтары бар балалар) суретте берілген дизайнның түрін сәйкестендіру арқылы анықтаңыз? Ақпаратты нақты жеткізу үшін қосымша уақыт беріліп,мұғалім қолдайды
Төмендегі сызбаны толтырыңыз.
Оқу сауаттылықты қалыптастыратын тапсырма Мектептегі қызықтар альбомының дизайны. Мектеп табалдырығын аттаған кез келген оқушының мектептегі қызықтар альбомы болуы тиіс.Бұл альбом мектептегі сәттерді сақтап қалуға таптырмайтын дүние. Сұрақ:
ЕБҚО(Оқуда қиындықтары бар балалар) арналған тапсырма Мектептегі қызықтар альбомының дизайнын өз қалауыңызша суреттеңіз? |
Бұл жұмысты оқушылар топпен орындайды. Орындықтардағы сурақтарды жылдамдықпен алып, сұрақтарға жауап береді
Дескриптор: Білім алушы
Дескриптор: Білім алушы
Дескриптор: Білім алушы
Дескриптор: Білім алушы
Дескриптор: Білім алушы дизайнды жіктей алады. |
Смайликпен бағаланады Смайликпен бағаланады Смайликпен бағаланады
|
Қосымша 3
Оқулықтан 65 - Бет, 4- тапсырма. Қосымша 4 Қосымша 5 |
Сабақтың соңы
Сабақты бекіту.
770 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |