Қазақстан Республикасы Білім жәре Ғылым министрлігі
Қысқа мерзімді жоспар
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Ғарышкердің ас мәзірі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
Ғарышқа саяхат |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Күн мен түн неліктен алмасады?
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.1. – шығарманы дауыстап, түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу, түртіп оқу, шапшаң оқу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу, оларды түгендеу. 2.Оқушылардың сабаққа деген ынтасын арттырып, көңіл-күйлерін көтеру үшін жағымды ортаны қалыптастыру. Ой сергіту. «Жұлдызды шеңбер» әдісі Жұлдызшаны бір біріне ұсына отырып тілек айтады. Жұмыс ережесін келісу.
Топқа бөлу. «Сиқырлы зымыран» әдісі. 3 түстегі карточкалар таратылады. (көк, қызыл, жасыл). Балалар топқа бірігеді. Зымыран таңдаған «атаумен» аталатын болады.
Алдыңғы білімді еске түсіру «Ашық күн» әдісі. Топтар сұрақтарға жауап береді
Ой қозғау. Тақырыпты болжау. Экрандағы суретке қарап тақырыпты ашу -Балалар, суретте не көріп тұрмыз? -ғарышкер, пиццалар - ия, ғашыркерлер пицца жей ме екен, білгіміз келе ме? - ия - Олай болса бүгінгі жаңа тақырыбымыз: «Ғарышкерлің ас мәзірі» Сабақтың мақсатымен таныстыру. Балалар, бүгінгі сабағымызда Олай болса, бүгінгі сабағымызда
|
Мұғаліммен сәлемдесу Шаттық шеңберіне тұрады. Ережені мұқият тыңдайды Таңдаған түстер бойынша топқа бөлінеді. Зымыран арқылы топ атауын анықтайды Оқушылар алдыңғы тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды. Оқушыларды сабақтың тақырыбымен, оқу мақсатымен танысады
|
Ауызша мадақ
«Жұлдызша» әдісі арқылы бағаланады. Әрбір тапсырмадан кейін. 2 жұлдызша-толық жауапқа, 1 жұлдызша – толық емес жауапқа «От шашу» ақылы бағалау |
Жағымды әуен Слайд Түрлі түсті карточкалар (стикерлер) Слайд Жұлдызшалар
слайд Слайд |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгерту. Ойлан. Оқулық бойынша жұмыс. Экранда берілген суретке қарай отырып, өз ойларын айтады.
Бейнефильм тамашалау. «Сақау фильм» әдісі. Дыбыссыз берілген бейнеүзікті тамашалайды. Сұраққа жауап береді.
«Ашық микрофон» әдісі. Оқулық бойынша жұмыс. Мәтінді түсініп оқы. Әр топ 3 абзацтан бөліп алып, түсініп оқиды. Экранда көрсетілген топқа «ашық микрофон» арқылы сұрақ қояды. Сергіту. Ұшты-ұшты ойыны. Әуенмен экранда пайда болған суреттерге қарап, ойнайды. Суретте ұшатын нәрсе болса қолын көтеріп, ұшпайтын нәрсе болса түсіріп ойнайды. Жұптық жұмыс. «Ғарышкер мәзірі». «Құра» айдары бойынша тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс. «Салыстыр». Кесте бойынша тапсырманы орындайды
|
Оқулық бойынша жұмыс. Экранда берілген суретке қарай отырып, өз ойларын айтады Бейнефильм арқылы жаңа ақпаратты меңгереді Топта ақылдаса отырып тапсырманы орындайды. Белсенді қозғалыс арқылы сергиді. Жұптаса отырып, мәзір құрастырады. Өз жауаптарын жұпта талқылап, ортақ жауабын дауыстап айтады. Әр оқушы оқулық бойынша берілген тапсырманы орындайды. Дескрипторлар:
|
«Жұлдызша» әдісі арқылы бағаланады. Әрбір тапсырмадан кейін. 2 жұлдызша-толық жауапқа, 1 жұлдызша – толық емес жауапқа «Жұлдызша» әдісі арқылы бағаланады. Әрбір тапсырмадан кейін. 2 жұлдызша-толық жауапқа, 1 жұлдызша – толық емес жауапқа Мұғалімнің ауызша марапаты «Жұлдызша» әдісі арқылы бағаланады. Әрбір тапсырмадан кейін. 2 жұлдызша-толық жауапқа, 1 жұлдызша – толық емес жауапқа «Жұлдызша» әдісі арқылы бағаланады. Әрбір тапсырмадан кейін. 2 жұлдызша-толық жауапқа, 1 жұлдызша – толық емес жауапқа |
Слайд Жұлдызшалар Микрофон Жағымды әуен слайд Жұлдызшалар Мәзір парағы Слайд Жұлдызшалар |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: Рефлексия. «Жұлдызды жарқырат» әдісі. Үлкен жұлдыз ішін сабақтан алған әсерлері жазылған сары стикерлермен толтырады.
Бағалау. «Жұлдызша» әдісі арқылы бағаланады. Әрбір тапсырмадан кейін жиналған жұлдызшаларды санау Үйге тапсырма беру: Қорыт айдарфһы. 7 тапсырма 36 бет |
Әсерлерін жазады. Стикерлерді жапсырады
Жеке оқушы жинаған жұлдызшалары арқылы баға алады
Ғылыми күнделік толтыру |
«Жұлдызды жарқырат» әдісі. «Жұлдызша» әдісі Мұғалімнің жазбаша бағалауы |
Слайд, стикерлер Жұлдызшалар Оқулық. қорыт |

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ
Ашық сабақ
Қазақстан Республикасы Білім жәре Ғылым министрлігі
Қысқа мерзімді жоспар
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Ғарышкердің ас мәзірі
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
Ғарышқа саяхат |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Күн мен түн неліктен алмасады?
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.1. – шығарманы дауыстап, түсініп, рөлге бөліп, мәнерлеп оқу, түртіп оқу, шапшаң оқу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу, оларды түгендеу. 2.Оқушылардың сабаққа деген ынтасын арттырып, көңіл-күйлерін көтеру үшін жағымды ортаны қалыптастыру. Ой сергіту. «Жұлдызды шеңбер» әдісі Жұлдызшаны бір біріне ұсына отырып тілек айтады. Жұмыс ережесін келісу.
Топқа бөлу. «Сиқырлы зымыран» әдісі. 3 түстегі карточкалар таратылады. (көк, қызыл, жасыл). Балалар топқа бірігеді. Зымыран таңдаған «атаумен» аталатын болады.
Алдыңғы білімді еске түсіру «Ашық күн» әдісі. Топтар сұрақтарға жауап береді
Ой қозғау. Тақырыпты болжау. Экрандағы суретке қарап тақырыпты ашу -Балалар, суретте не көріп тұрмыз? -ғарышкер, пиццалар - ия, ғашыркерлер пицца жей ме екен, білгіміз келе ме? - ия - Олай болса бүгінгі жаңа тақырыбымыз: «Ғарышкерлің ас мәзірі» Сабақтың мақсатымен таныстыру. Балалар, бүгінгі сабағымызда Олай болса, бүгінгі сабағымызда
|
Мұғаліммен сәлемдесу Шаттық шеңберіне тұрады. Ережені мұқият тыңдайды Таңдаған түстер бойынша топқа бөлінеді. Зымыран арқылы топ атауын анықтайды Оқушылар алдыңғы тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді Сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты болжайды. Оқушыларды сабақтың тақырыбымен, оқу мақсатымен танысады
|
Ауызша мадақ
«Жұлдызша» әдісі арқылы бағаланады. Әрбір тапсырмадан кейін. 2 жұлдызша-толық жауапқа, 1 жұлдызша – толық емес жауапқа «От шашу» ақылы бағалау |
Жағымды әуен Слайд Түрлі түсті карточкалар (стикерлер) Слайд Жұлдызшалар
слайд Слайд |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгерту. Ойлан. Оқулық бойынша жұмыс. Экранда берілген суретке қарай отырып, өз ойларын айтады.
Бейнефильм тамашалау. «Сақау фильм» әдісі. Дыбыссыз берілген бейнеүзікті тамашалайды. Сұраққа жауап береді.
«Ашық микрофон» әдісі. Оқулық бойынша жұмыс. Мәтінді түсініп оқы. Әр топ 3 абзацтан бөліп алып, түсініп оқиды. Экранда көрсетілген топқа «ашық микрофон» арқылы сұрақ қояды. Сергіту. Ұшты-ұшты ойыны. Әуенмен экранда пайда болған суреттерге қарап, ойнайды. Суретте ұшатын нәрсе болса қолын көтеріп, ұшпайтын нәрсе болса түсіріп ойнайды. Жұптық жұмыс. «Ғарышкер мәзірі». «Құра» айдары бойынша тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс. «Салыстыр». Кесте бойынша тапсырманы орындайды
|
Оқулық бойынша жұмыс. Экранда берілген суретке қарай отырып, өз ойларын айтады Бейнефильм арқылы жаңа ақпаратты меңгереді Топта ақылдаса отырып тапсырманы орындайды. Белсенді қозғалыс арқылы сергиді. Жұптаса отырып, мәзір құрастырады. Өз жауаптарын жұпта талқылап, ортақ жауабын дауыстап айтады. Әр оқушы оқулық бойынша берілген тапсырманы орындайды. Дескрипторлар:
|
«Жұлдызша» әдісі арқылы бағаланады. Әрбір тапсырмадан кейін. 2 жұлдызша-толық жауапқа, 1 жұлдызша – толық емес жауапқа «Жұлдызша» әдісі арқылы бағаланады. Әрбір тапсырмадан кейін. 2 жұлдызша-толық жауапқа, 1 жұлдызша – толық емес жауапқа Мұғалімнің ауызша марапаты «Жұлдызша» әдісі арқылы бағаланады. Әрбір тапсырмадан кейін. 2 жұлдызша-толық жауапқа, 1 жұлдызша – толық емес жауапқа «Жұлдызша» әдісі арқылы бағаланады. Әрбір тапсырмадан кейін. 2 жұлдызша-толық жауапқа, 1 жұлдызша – толық емес жауапқа |
Слайд Жұлдызшалар Микрофон Жағымды әуен слайд Жұлдызшалар Мәзір парағы Слайд Жұлдызшалар |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: Рефлексия. «Жұлдызды жарқырат» әдісі. Үлкен жұлдыз ішін сабақтан алған әсерлері жазылған сары стикерлермен толтырады.
Бағалау. «Жұлдызша» әдісі арқылы бағаланады. Әрбір тапсырмадан кейін жиналған жұлдызшаларды санау Үйге тапсырма беру: Қорыт айдарфһы. 7 тапсырма 36 бет |
Әсерлерін жазады. Стикерлерді жапсырады
Жеке оқушы жинаған жұлдызшалары арқылы баға алады
Ғылыми күнделік толтыру |
«Жұлдызды жарқырат» әдісі. «Жұлдызша» әдісі Мұғалімнің жазбаша бағалауы |
Слайд, стикерлер Жұлдызшалар Оқулық. қорыт |

шағым қалдыра аласыз

















