Қысқа мерзімді сабақ жоспары Тексерілді:--------------------------
Сынып: 3ә Пәні: Жас зерттеуші
Күні:20.10.2023ж Пән мұғалімі: Бижанова Б.Қ.
|
Ашық сабақтың тақырыбы |
Жануарларды тіршілік ортасына қарай топтастыру |
||||||||||||
|
Осы сабақтағы оқу мақсаттары |
3.2.2.2 жануарларды тіршілік ортасы бойынша ажырату; |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: жануарлардың тірлішік ортасы жайлы айтады |
||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: жануарларды тіршілік ортасы бойынша ажыратады. |
|||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: тіршілік ортасына қарай жануарларды тағы қалай бөлуге болатынын айтады. |
|||||||||||||
|
Әдіс-тәсілі: |
Топтық, жұптық, жеке жұмыс |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы Суда, құрлықта, топырақ арасында тіршілік ететін жануарларды ажыратады |
||||||||||||
|
Тілдік мақсат: |
Пәндік лексика және терминдер Тіршілік ету Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер Жер бетінің қай жерінде өсімдік өсе алады? Өсімдіктер тіршілік ету ортасына қарай қандай топқа бөлінеді? Жануарлар қандай топқа бөлінеді? |
||||||||||||
|
Құндылықтар дарыту |
Жануарларды қорғауды, қамқорлық жасауды үйренеді, біледі. |
||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану |
||||||||||||
|
Қауіпсіздік ережелері |
Топтық жұмыс барысында топ ережесін, қауіпсіздік ережесін сақтайды, партада дұрыс отыруды үйренеді |
||||||||||||
|
Бұған дейін меңгерілген білім |
Жануарлардың тіршілік ортасы жайлы біледі. |
||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурс |
Бағалау |
Саралау |
|||||||||
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал: Шеңбер құрып сабаққа жақсы тілек тілеп сурет арқылы үш топқа бөліну «Жануарлар тіршілік ортасы» ойыны |
https://wordwall.net/ru/resource/62384461 |
Бармақ |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 6-39 минут |
бір ортаны мекендейтін жануарлардың өзара ұқсастығы мен айырмашылығын білесің. Жұптық жұмыс 1-жұп: жануарлардың тіршілік ортасына қарай сәйкестендір. 2-жұп:артығын тап. Топтық жұмыс. Оқушыларға үш түрлі сурет пен мәлімет арқылы постер қорғату 1-топ:ашық кеңістіктегі жануарлар 2-топ:ормандағы жануарлар 3-топ: Суқойма жануарлары Сергіту сәті «шырша, бүршік, қоян» ойыны Шырша дегенде қолды екі жаққа созу, бүршік дегенде отыра қалу, қоян дегенде секіру керек (Ұ) Зертте Жануардың тіршілік ортасын қалай анықтауға болады? Сен білесің бе? Жануарлардың сыртқы бейнесі алдамшы болып келеді. сырт қарағанда сүйкімді шағыл мысығы ыстық шөлдің қатал жағдайларына бейімделген. Мұнда ол қосаяқтарды, кесірткелерді, тіпті улы жыландарды да аулайды. Есте сақта! Әр топтағы жануарлар өздері тіршілік ететін ортаға бейімделген. Сыртқы түр-сипаты мен тіршілік әрекетіне қарап, олардың қайда мекендейтінін анықтауға болады. Ширату Wordwаll интерактивті тапсырма құру сервисі арқылы құрастырылған «Сәйкесін тап?» ойыны Жеке жұмыс Суретпен жұмыс жүргізеді. Қалыптастырушы бағалау Сурет бойынша жануарлардың қай жерде тіршілік ететінін анықта. Кестеге тіршілік ортасының атауын және оны мекен ететін жануарларды жаз.
|
Оқулық Суреттер, маркер,
Таратпа |
Бармақ Бармақ Бармақ Смайлик |
1.жануарлардың тіршілік ортасы жайлы айт 2. жануарларды тіршілік ортасы бойынша ажырат 3. жануарларды тіршілік ортасына қарай тағы қандай топтарға бөлуге болады? |
|||||||||
|
Соңы 40-45 минут |
Рефлексия Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Үйге тапсырма Қызықты мәліметтер оқу |
Микрофон |
|
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ
ашық сабақ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Тексерілді:--------------------------
Сынып: 3ә Пәні: Жас зерттеуші
Күні:20.10.2023ж Пән мұғалімі: Бижанова Б.Қ.
|
Ашық сабақтың тақырыбы |
Жануарларды тіршілік ортасына қарай топтастыру |
||||||||||||
|
Осы сабақтағы оқу мақсаттары |
3.2.2.2 жануарларды тіршілік ортасы бойынша ажырату; |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: жануарлардың тірлішік ортасы жайлы айтады |
||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: жануарларды тіршілік ортасы бойынша ажыратады. |
|||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: тіршілік ортасына қарай жануарларды тағы қалай бөлуге болатынын айтады. |
|||||||||||||
|
Әдіс-тәсілі: |
Топтық, жұптық, жеке жұмыс |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы Суда, құрлықта, топырақ арасында тіршілік ететін жануарларды ажыратады |
||||||||||||
|
Тілдік мақсат: |
Пәндік лексика және терминдер Тіршілік ету Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер Жер бетінің қай жерінде өсімдік өсе алады? Өсімдіктер тіршілік ету ортасына қарай қандай топқа бөлінеді? Жануарлар қандай топқа бөлінеді? |
||||||||||||
|
Құндылықтар дарыту |
Жануарларды қорғауды, қамқорлық жасауды үйренеді, біледі. |
||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану |
||||||||||||
|
Қауіпсіздік ережелері |
Топтық жұмыс барысында топ ережесін, қауіпсіздік ережесін сақтайды, партада дұрыс отыруды үйренеді |
||||||||||||
|
Бұған дейін меңгерілген білім |
Жануарлардың тіршілік ортасы жайлы біледі. |
||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурс |
Бағалау |
Саралау |
|||||||||
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық ахуал: Шеңбер құрып сабаққа жақсы тілек тілеп сурет арқылы үш топқа бөліну «Жануарлар тіршілік ортасы» ойыны |
https://wordwall.net/ru/resource/62384461 |
Бармақ |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 6-39 минут |
бір ортаны мекендейтін жануарлардың өзара ұқсастығы мен айырмашылығын білесің. Жұптық жұмыс 1-жұп: жануарлардың тіршілік ортасына қарай сәйкестендір. 2-жұп:артығын тап. Топтық жұмыс. Оқушыларға үш түрлі сурет пен мәлімет арқылы постер қорғату 1-топ:ашық кеңістіктегі жануарлар 2-топ:ормандағы жануарлар 3-топ: Суқойма жануарлары Сергіту сәті «шырша, бүршік, қоян» ойыны Шырша дегенде қолды екі жаққа созу, бүршік дегенде отыра қалу, қоян дегенде секіру керек (Ұ) Зертте Жануардың тіршілік ортасын қалай анықтауға болады? Сен білесің бе? Жануарлардың сыртқы бейнесі алдамшы болып келеді. сырт қарағанда сүйкімді шағыл мысығы ыстық шөлдің қатал жағдайларына бейімделген. Мұнда ол қосаяқтарды, кесірткелерді, тіпті улы жыландарды да аулайды. Есте сақта! Әр топтағы жануарлар өздері тіршілік ететін ортаға бейімделген. Сыртқы түр-сипаты мен тіршілік әрекетіне қарап, олардың қайда мекендейтінін анықтауға болады. Ширату Wordwаll интерактивті тапсырма құру сервисі арқылы құрастырылған «Сәйкесін тап?» ойыны Жеке жұмыс Суретпен жұмыс жүргізеді. Қалыптастырушы бағалау Сурет бойынша жануарлардың қай жерде тіршілік ететінін анықта. Кестеге тіршілік ортасының атауын және оны мекен ететін жануарларды жаз.
|
Оқулық Суреттер, маркер,
Таратпа |
Бармақ Бармақ Бармақ Смайлик |
1.жануарлардың тіршілік ортасы жайлы айт 2. жануарларды тіршілік ортасы бойынша ажырат 3. жануарларды тіршілік ортасына қарай тағы қандай топтарға бөлуге болады? |
|||||||||
|
Соңы 40-45 минут |
Рефлексия Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Үйге тапсырма Қызықты мәліметтер оқу |
Микрофон |
|
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз














