|
Бөлім: |
8.2D Координация және реттелу |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Калданбекова Айгул Дуйсенбековна |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
8-сынып |
Қатысушылар саны: 16 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Эндокринді безінің қызметі және оларға байланысты аурулар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.7.7 эндокриндік бездер қызметінің бұзылуынан туындаған ауруларды атау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Эндокриндік бездердің түрлерін, қызметін білу арқылы олардың бұзылуынан туындаған ауруларды айқындау |
||||||
|
Бағалау критерийі: |
|
||||||
|
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті
|
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдастыру 3 минут 3 минут |
-Сәлеметсіздер ме, балалар! Оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру. Үй тапсырмасын тексеру. «Эндокринді, экзокринді және аралас бездердің орналасқан жерлерін анықтау» Қолданылатын әдіс-тәсіл: «Эндокринолог» ойыны (көрнекіліктен адамның бездерін орнына жабыстыру) Ұйымдастыру формасы: жеке Дескрипторлар:
|
Биология пәні бойынша кезекті сабаққа дайындық. ҚБ1: Берілген суреттегі адамның организміндегі бос орындарды барлық ағзада кездесетін бездермен толықтыру қажет.
Әр тапсырма сайын алдын-ала таратылған парақшаның пішіні арқылы өз жұмыстарының нәтижесімен мұғаліммен бөлісіп отырады(дөңгелек-қиналыс, үшбұрыш-бәрі дұрыс, төртбұрыш-көмек қажет). |
Өзін-өзі бағалау Адамның ауруға қарсы тұру шкаласы бойынша бағалау (иммунограмма) Оқушылар жұпта алған білімдеріне баға береді. Жалпы- 10 балл |
көрнекілік Ол негізгі бездер: 1-гипофиз 2-қалқанша безі 3-айырша без 4-бүйрекүсті безі 5-ұйқыбез 6,7-жыныс бездері
|
|||
|
Жаңа сабақ 12 минут 12 минут 10 минут |
«Бұлтты сөздер әдісі» кілттік сөздер бойынша тақырыпты ашу Оқушылар QR код арқылы виртуалды ортаға өтіп, ары қарай сонда жұмыс жасайды
Оқу мақсаты бойынша 1-тапсырма беріледі Қолданылатын әдіс-тәсіл: «Не? Не үшін? Қалай?» Ұйымдастыру формасы: топтық Дескрипторлар: 1. Қабырғадағы мәтіндерді түсініп оқыды. 2. Оқыған мәтіннен негізгі ақпаратты бөліп алды. 3. Мәтіннің мазмұнын жүйелеп, тиянақты оймен жеткізе білді.
Оқу мақсаты бойынша 2-тапсырма беріледі, оқушылар тапсырманы орындау форматын өздері таңдайды, өнім дайындайды (дифференциация). Дифференциация принципі: тереңдету Принцип оқушылардың тақырыптарды, пәндерді немесе білім салаларын тереңірек зерттеуін қамтиды Қолданылатын әдіс-тәсіл: «СПИННЕР» Ұйымдастыру формасы: жұптық Дескрипторлар:
Оқу мақсаты бойынша 3-тапсырма беріледі, Геймификация тәсілі арқылы сервисте квест түріндегі сұрақтарға жауап береді. Қолданылатын әдіс-тәсіл: «Квест-ойын» Ұйымдастыру формасы: жұптық Дескрипторлар:
|
Берілген кілттік сөздерге қарай отырып, оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтайды
ҚБ2: «Эндокринді безінің қызметі және оларға байланысты аурулар» тақырыбына берілген қабырғадағы мәтіндер мен суреттерге шолу жасаңыз. Берілген мәтіндерді тұжырымдап (Не? Не үшін? Қалай?-деген сұрақтарға жауап беру арқылы), керекті маңызды ақпаратпен тобыңызбен бөлісіңіз. Алынған ақпаратты топ мүшелері дәптерлеріне жазып отырады. ҚБ3: Қолыңыздағы спиннерді айналдыра отырып қай без түрі түссе, соның барлық ерекшелігін атаңыз:
ҚБ4: Blooket.com онлайн геймификация сервисіне өтіп, тест сұрақтарына жауап беріңіз. Ойын кезінде уақыт пен жылдамдыққа көңіл бөліңіз. Сұрақтарға жауап беру үшін қосымша материалды пайдаланыңыз. |
АКТ құзыреттілік Мұғалімнің бағалауы Адамның ауруға қарсы тұру шкаласы бойынша бағалау (иммунограмма) Оқушылар топта алған білімдеріне мұғалім баға береді. Жұптардың бірін-бірі бағалауы Адамның ауруға қарсы тұру шкаласы бойынша бағалау (иммунограмма) Оқушылар жұпта жасаған өнімдеріне баға береді. Сервистегі жинаған ұпайлары бойынша бағалау Оқушылар тиімді кері байланыс береді |
Слайд Суреттер https://www.thinglink.com/scene/1628342271164284929
Бағалау бетшесі Презентация Бағалау бетшесі https://www.thinglink.com/scene/1628342271164284929 https://dashboard.blooket.com/set/63e9b44bb82b3dfa554b6978 |
|||
|
Рефлексия / бекіту 3 мин |
«Ақымақ сұрақтар» әдісі Сабақты қорытындылау мақсатында Linoit.com онлайн сервисінде рефлексия қалдыру ұсынылады. Рефлексияда қалдырылған сұрақтар келесі сабақта өткенді қайталауда талқыланады. |
QR код арқылы онлайн сервиске өтіп, өткізілген сабақ бойынша қызықты сұрақтар әзірлеп немесе анонимді түрде өзіне қиын болған тұсты баяндап рефлексия қалдырады. |
АКТ құзыреттілік |
Презентация 7 слайд Linoit.com
|
|||
|
Қорытынды 2 мин |
Үй тапсырмасы:
Сабақ аяқталды. Сау болыңдар, оқушылар! |
Үй тапсырмасын жазып алады. |
|
Презентация 8 слайд |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ
Ашық сабақ
|
Бөлім: |
8.2D Координация және реттелу |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Калданбекова Айгул Дуйсенбековна |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
8-сынып |
Қатысушылар саны: 16 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Эндокринді безінің қызметі және оларға байланысты аурулар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.7.7 эндокриндік бездер қызметінің бұзылуынан туындаған ауруларды атау |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Эндокриндік бездердің түрлерін, қызметін білу арқылы олардың бұзылуынан туындаған ауруларды айқындау |
||||||
|
Бағалау критерийі: |
|
||||||
|
САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті
|
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Ұйымдастыру 3 минут 3 минут |
-Сәлеметсіздер ме, балалар! Оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру. Үй тапсырмасын тексеру. «Эндокринді, экзокринді және аралас бездердің орналасқан жерлерін анықтау» Қолданылатын әдіс-тәсіл: «Эндокринолог» ойыны (көрнекіліктен адамның бездерін орнына жабыстыру) Ұйымдастыру формасы: жеке Дескрипторлар:
|
Биология пәні бойынша кезекті сабаққа дайындық. ҚБ1: Берілген суреттегі адамның организміндегі бос орындарды барлық ағзада кездесетін бездермен толықтыру қажет.
Әр тапсырма сайын алдын-ала таратылған парақшаның пішіні арқылы өз жұмыстарының нәтижесімен мұғаліммен бөлісіп отырады(дөңгелек-қиналыс, үшбұрыш-бәрі дұрыс, төртбұрыш-көмек қажет). |
Өзін-өзі бағалау Адамның ауруға қарсы тұру шкаласы бойынша бағалау (иммунограмма) Оқушылар жұпта алған білімдеріне баға береді. Жалпы- 10 балл |
көрнекілік Ол негізгі бездер: 1-гипофиз 2-қалқанша безі 3-айырша без 4-бүйрекүсті безі 5-ұйқыбез 6,7-жыныс бездері
|
|||
|
Жаңа сабақ 12 минут 12 минут 10 минут |
«Бұлтты сөздер әдісі» кілттік сөздер бойынша тақырыпты ашу Оқушылар QR код арқылы виртуалды ортаға өтіп, ары қарай сонда жұмыс жасайды
Оқу мақсаты бойынша 1-тапсырма беріледі Қолданылатын әдіс-тәсіл: «Не? Не үшін? Қалай?» Ұйымдастыру формасы: топтық Дескрипторлар: 1. Қабырғадағы мәтіндерді түсініп оқыды. 2. Оқыған мәтіннен негізгі ақпаратты бөліп алды. 3. Мәтіннің мазмұнын жүйелеп, тиянақты оймен жеткізе білді.
Оқу мақсаты бойынша 2-тапсырма беріледі, оқушылар тапсырманы орындау форматын өздері таңдайды, өнім дайындайды (дифференциация). Дифференциация принципі: тереңдету Принцип оқушылардың тақырыптарды, пәндерді немесе білім салаларын тереңірек зерттеуін қамтиды Қолданылатын әдіс-тәсіл: «СПИННЕР» Ұйымдастыру формасы: жұптық Дескрипторлар:
Оқу мақсаты бойынша 3-тапсырма беріледі, Геймификация тәсілі арқылы сервисте квест түріндегі сұрақтарға жауап береді. Қолданылатын әдіс-тәсіл: «Квест-ойын» Ұйымдастыру формасы: жұптық Дескрипторлар:
|
Берілген кілттік сөздерге қарай отырып, оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын және мақсатын анықтайды
ҚБ2: «Эндокринді безінің қызметі және оларға байланысты аурулар» тақырыбына берілген қабырғадағы мәтіндер мен суреттерге шолу жасаңыз. Берілген мәтіндерді тұжырымдап (Не? Не үшін? Қалай?-деген сұрақтарға жауап беру арқылы), керекті маңызды ақпаратпен тобыңызбен бөлісіңіз. Алынған ақпаратты топ мүшелері дәптерлеріне жазып отырады. ҚБ3: Қолыңыздағы спиннерді айналдыра отырып қай без түрі түссе, соның барлық ерекшелігін атаңыз:
ҚБ4: Blooket.com онлайн геймификация сервисіне өтіп, тест сұрақтарына жауап беріңіз. Ойын кезінде уақыт пен жылдамдыққа көңіл бөліңіз. Сұрақтарға жауап беру үшін қосымша материалды пайдаланыңыз. |
АКТ құзыреттілік Мұғалімнің бағалауы Адамның ауруға қарсы тұру шкаласы бойынша бағалау (иммунограмма) Оқушылар топта алған білімдеріне мұғалім баға береді. Жұптардың бірін-бірі бағалауы Адамның ауруға қарсы тұру шкаласы бойынша бағалау (иммунограмма) Оқушылар жұпта жасаған өнімдеріне баға береді. Сервистегі жинаған ұпайлары бойынша бағалау Оқушылар тиімді кері байланыс береді |
Слайд Суреттер https://www.thinglink.com/scene/1628342271164284929
Бағалау бетшесі Презентация Бағалау бетшесі https://www.thinglink.com/scene/1628342271164284929 https://dashboard.blooket.com/set/63e9b44bb82b3dfa554b6978 |
|||
|
Рефлексия / бекіту 3 мин |
«Ақымақ сұрақтар» әдісі Сабақты қорытындылау мақсатында Linoit.com онлайн сервисінде рефлексия қалдыру ұсынылады. Рефлексияда қалдырылған сұрақтар келесі сабақта өткенді қайталауда талқыланады. |
QR код арқылы онлайн сервиске өтіп, өткізілген сабақ бойынша қызықты сұрақтар әзірлеп немесе анонимді түрде өзіне қиын болған тұсты баяндап рефлексия қалдырады. |
АКТ құзыреттілік |
Презентация 7 слайд Linoit.com
|
|||
|
Қорытынды 2 мин |
Үй тапсырмасы:
Сабақ аяқталды. Сау болыңдар, оқушылар! |
Үй тапсырмасын жазып алады. |
|
Презентация 8 слайд |
|||
шағым қалдыра аласыз

















