Ашық сабақ

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ 430 бұйрық
Материалдың қысқаша нұсқасы

97 сабақ

Дене шынықтыру

Мектеп: №46

Күні: 15.05.2024

Оқытушының аты-жөні: Әділов Ж.Е.

Сынып: 8 Б

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Бөлім:

5-бөлім Кросс дайындығы.Футбол.

Сабақтың тақырыбы:

Қозғалыс белсенділігі арқылы денсаулықты нығайту.

Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары

8.1.3.1 арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті тсіндіру және көрсете білу

Сабақтың мақсаты:

Дене жаттығуларын орындау барысында,оның балама түрлерін анықтау.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушылардың әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басталуы

10-12 минут

















1.Оқушылармен сәлемдесу.

2. Оқушыларды түгендеу.

3. Оқушылармен саптық жаттығулар(оңға,солға,кері айнал 2 рет)

4. Оқушыларға жүгіру кезіндегі қауіпсіздік ережесі бойынша жалпы талаптарды қайталау.

5. Оқушыларды алаңды екі рет айнала жүгіруге жөнелту.

6. Оқушыларды шеңберге тұрғызып ,. қыздырыну, бір орында және қозғалыста орындалатын жалпы дамыту жаттығулары

Арнйы орында орындалатын жаттығулар

1 бастапқы қалып қол мықымда аяқ иық деңгейінде басымызды оңға, солға 4 реттен айналдырамыз

2 Б.қ аяқ иық деңгейінде қол иықта иығымызды алға, артқа,4 реттен айналдырамыз.

3Б.қ аяқ иық деңгейінде қолымызды шынтақтан ішке, сыртқа 4 рет айналдырамыз.

4. Б.қ аяқ иық деңгейінде жұмылдырығымызды алға, артқа 4 реттен айналдырамыз.

5. Б.қ аяқ иық деңгейінде қол мықымда белімізді оңға ,солға 4 реттен айналдырамыз.

6. Б.қ аяқ иық деңгейінде оң қол жоғарыда ,сол қол төменде 1,2 артқа сермейміз 3,4 қолымызды ауыстырып сермейміз.

7. Б.қ аяқ иық деңгейінде оң қол жоғарыда,сол қол мықымда 1,2 солға иілеміз 3,4 оңға иілеміз.

8. Б.қ аяқ иық деңгейінде 1артқа шалқаямыз, 2 алға иілеміз, 3отырамыз,4 Б.қ.

9 . Б.қ аяқты алшақ қоямыз 1 сол аяққа иілеміз 2 ортаға иілеміз 3 оң аяққа иілеміз 4Б.қ

10. Б.қ аяқты алшақ қоямыз қолды жанына созып алға иілеміз 1,2 оң аяққа сол қолымызды тигіземіз,3,4 сол аяққа оң қолымызды тигіземіз.

11. Б.қ қолымызды тізеге қоямыз,тіземізді оңға,солға 4 реттен айналдырамыз.

12. Б.қ 10 рет отырып тұрамыз.


7.Сабақтар мен жарыстар кезіндегі қауіпсіздік талаптары

2.Қатысушылар спорт киімінде болуы керек.

3.Залға немесе ашық спорт алаңына мұғалімнің, жарыс төрешілерінің рұқсатымен сағызсыз және басқа тамақсыз ұйымдасқан түрде кіру.

4.Сабақтар мен жарыстар басталуына дейін қатысушылар алдын ала жасалатын жаттығуды жүргізу керек.

5.Мұғалімнің ойынды бастау, ойында кідіріс жасау деген барлық командаларын мұқият тыңдап, орындау және ойынды команда (сигнал) бойынша ғана аяқтау.

6.Сабақтар мен жарыстарға қатысушылар командас жолдастарын қолдауға, қажет болған жағдайда көмек көрсетуге міндетті. Команда капитаны мен өкілдің (сынып жетекші) кеңестерін тындау.

7.Ойындарда жарыс ережелерін қатаң сақтау, командас жолдастар мен қарсыластарынды сыйлау. Әріптестерінің сәтсіздіктеріне және өз команданың жеңілістеріне байсалды қарау.

8.Спорт және қимыл-қозғалыс ойындарымен шұғылданған кезде қауіпсіздік талаптарын білу.

9.Жығылуды, ойыншылармен соқтығысуды, ойыншылардың қолы мен аяқтарынан соққы беру мен тебулерді болдырмау.

10.Жығылған кезде жарақат алуды болдырмау үшін жинақталу.

11.Шаршағандықты, әлсізденуді сезінген кезде дереу команданың өкіліне (сынып жетекшіге, жарыс төрешісіне, медқызметкерге) хабарлаңыз.

12.Жарақат алған кезде жаттығуды орындауды және ойынды таспатоқтату, мұғалімге хабардар ету және медициналық көмек үшін дәрігерге немесе медбикеге жүгіну.


Оқушылар амандасады.


Сыныпта жоқ адамды айтады.

Оқушылар саптық жаттығуларды орындайды.


Оқушылар ТҚ талаптарымен танысады.


Алаңды айнала жүгіреді.


Жалпы дамыту жаттығуларын орындайды.










Оқушылар ТҚ талаптарымен танысады.


Мұғалімнің бақылауы







Бағалау критерийлері:

1.Денсаулықты нығайтуға бағытталған арнайы спорттық техника қауіпсіздігін біледі .

2.Әртүрлі физикалық жүктеме кезіндегі ағзадағы өзгерістер туралы түсінігі бар.

3.Түрлі жаттығулардың балама түрлерін құрастыруды біледі.












Дескрипторлар:

1.сабақтарда болуы мүмкін қауіпті жағдайлар мен жарақаттар туралы біледі;

2.Болуы мүмкін қауіпті жағдайлар мен жарақаттардың алдын алу жолдарын біледі;

3.Қауіпсіздік ережелерін сақтайды;

4.Дене жаттығуларының ағза әсерін түсінеді







Мұғалімнің бақылауы










Спорттық алаң,ысқырғыш




































Ортасы

25-27 минут

































1.Оқушылардан үй тапсырмасын тексеру.

2.Оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру.

3.Оқушыларға бүгінгі сабақ барысын түсіндіру.

4. «Миға шабуыл» әдісін қолданып ынтымақтастыру атмосферасын орнату үшін «Желаяқ» ойынын ойнату.

Оқушылар арнайы фишкалармен белгіленген шеңберде тұрады. Бір оқушы шеңбер сыртына шығады да бекітілген сөреге барады. Шеңберде тұрған оқушыларда доп болады және сол доппен желаяқты қуып жетуі қажет. Міндетті түрде жанындағы оқушыға беру қажет.

5. «Кедергілерден өту жаттығулары» .

Оқушылар белгіленген жерге түрлі кедергілерден өту жаттығуларын жасайды

1 Жылдам жгіріс

2 Екі аяқты алдыға сермеп жүгіру

3 Екі тізені көкірек тұсына көтеріп жгіру

4 Белгіленген кедергіден оң аяқпен өту

5 Белгіленген кедергіден сол аяқпкен өту

6 Кедергіден оң аяқ табанын жоғары көтеріп өту

7 Кедергіден сол аяқ табанын жоғары көтеріп өту


6. «Кедергілерден жүгіріп өту жарысы» .


Эстафеталық ойын түрі

1 Фишкалармен жүгіру

2 Топтық іс-әрекет(доппен орындалады)

3 кедергілерден жгіріп өту


7. Оқушылармен орындалған жаттығулардың әсерін талқылау.









Оқушылар жылдам жүгіруге тырысады



Оқушылар кедергілерден өтіп жарысады






Мұғалімнің бақылауы





Қалыптастырушы бағалау








Қалыптастырушы бағалау











Қалыптастырушы бағалау






Оқушылар өздерін бағалайды

Ысқырғыш





Ысқырғыш,фишкалар,доп






Ысқырғыш,фишкалар,кедергілер









Ысқырғыш,фишкалар,кедергілер






Ысқырғыш




Аяқталуы

4-6 минут




Кері байланыс. Арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті түсіндіру және көрсете білуін сұрау




Үй тапсырмасы: Жаттығу: Жаттығу: планка-30 секунд





Өзін-өзі бағалау






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
29.05.2024
314
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі