|
Бөлім тақырыбы: |
Ұрпақ тәрбиесі |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Шаханов «Нарынқұм зауалы» Әке үкімі. |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.3.1.Шығармадағы көркемдегіш құралдардың (символ, синекдоха, қайталау түрлері: эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ) қолданысын талдау. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркемдегіш құралдарын анықтап, қолданысын тиімді талдау |
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Қызығушылықты ояту.«Айналма жеңілдік» 1.Үй тапсырмасын орындамау; 2. Қалаған орынға отыру; 3. Мұғалімнің сыйы +2 балл Үй жұмысын сұрау. Поэмадан үзінді жаттау 1 балл Ойтүрткі.
Сабақ тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Үзіндіні жатқа айтады Сұрақтарға жауап береді. Сабақ тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ «Мұғалімнің қолдауы» |
7-сынып қазақ әдебиеті https://ru.piliapp.com/random/wheel/ |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 33 минут
|
ІІ. Мағынаны тану. 1-Тапсырма. Жеке жұмыс Шығарма мазмұны бойынша «learningapps» платформасында композициялық талдау жасап, оқиғаларды ретімен орналастыр. Дескриптор:
ҚБ 2-Тапсырма. Жұппен жұмыс Көркемдегіш құралдарды еске түсіріп, шығармадағы қолданысын талдау. https://wordwall.net/ru/resource/71227017 платформасында орындайды. Дескриптор:
3-Тапсырма. Жұппен жұмыс Мәтіннен көркемдегіш құралдарды тауып, мысал келтіріңіз. 1-қатар: Аллитерация Риторикалық сұрақ 2-қатар: Метафора Ассонанс 3-қатар: Қайталау түрлері /эпифора Эпитет Дескриптор:
|
«learningapps» платформасында композициялық талдау жасап, оқиғаларды ретімен орналастырады
Оқушылар көркемдегіш құралдарды еске түсіріп, олардың қолданылу ерекшелігін түсінеді.
Оқушылар көркемдегіш құралдарды табады, мысал келтіреді.
|
ҚБ
Мұғалімнің қолдауы
ҚБ
Мұғалімнің қолдауы
|
https://learningapps.org/watch?v=pve7gmqx224
https://wordwall.net/ru/resource/71227017
7-сынып қазақ әдебиеті
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Кері байланыс «Өзін-өзі бағалау» парағы |
|
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ
Ашық сабақ
|
Бөлім тақырыбы: |
Ұрпақ тәрбиесі |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
М.Шаханов «Нарынқұм зауалы» Әке үкімі. |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.3.1.Шығармадағы көркемдегіш құралдардың (символ, синекдоха, қайталау түрлері: эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ) қолданысын талдау. |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркемдегіш құралдарын анықтап, қолданысын тиімді талдау |
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Қызығушылықты ояту.«Айналма жеңілдік» 1.Үй тапсырмасын орындамау; 2. Қалаған орынға отыру; 3. Мұғалімнің сыйы +2 балл Үй жұмысын сұрау. Поэмадан үзінді жаттау 1 балл Ойтүрткі.
Сабақ тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Үзіндіні жатқа айтады Сұрақтарға жауап береді. Сабақ тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ «Мұғалімнің қолдауы» |
7-сынып қазақ әдебиеті https://ru.piliapp.com/random/wheel/ |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 33 минут
|
ІІ. Мағынаны тану. 1-Тапсырма. Жеке жұмыс Шығарма мазмұны бойынша «learningapps» платформасында композициялық талдау жасап, оқиғаларды ретімен орналастыр. Дескриптор:
ҚБ 2-Тапсырма. Жұппен жұмыс Көркемдегіш құралдарды еске түсіріп, шығармадағы қолданысын талдау. https://wordwall.net/ru/resource/71227017 платформасында орындайды. Дескриптор:
3-Тапсырма. Жұппен жұмыс Мәтіннен көркемдегіш құралдарды тауып, мысал келтіріңіз. 1-қатар: Аллитерация Риторикалық сұрақ 2-қатар: Метафора Ассонанс 3-қатар: Қайталау түрлері /эпифора Эпитет Дескриптор:
|
«learningapps» платформасында композициялық талдау жасап, оқиғаларды ретімен орналастырады
Оқушылар көркемдегіш құралдарды еске түсіріп, олардың қолданылу ерекшелігін түсінеді.
Оқушылар көркемдегіш құралдарды табады, мысал келтіреді.
|
ҚБ
Мұғалімнің қолдауы
ҚБ
Мұғалімнің қолдауы
|
https://learningapps.org/watch?v=pve7gmqx224
https://wordwall.net/ru/resource/71227017
7-сынып қазақ әдебиеті
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Кері байланыс «Өзін-өзі бағалау» парағы |
|
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













