|
Бөлім: |
Электрондық кестеде деректер базасын құру |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Ягшыбаева Светлана Сәбитқызы |
|
|
Күні: |
14.11.2024 ж |
|
|
Сынып: 9 «В» |
Жалпы саны: 13 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Excel электрондық кестесінде деректер базасын құру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.2.2.2 - электронды кестеде деректер базасын құру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
|
Сабақ-тың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы
|
1.Ұйымдастыру (5- минут). Оқушылармен амандасу. Сынып оқушыларын түгендеу.
Сабақтың қорытынды кезеңінде сілтемемен кіріп, оқушылар өзін-өзі бағалау. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1S6LYFIiKl7hmSyjrcEL0ICJSq1rDYOsR/edit?usp=sharing&ouid=113850502183878103970&rtpof=true&sd=true
2.Білімді жаңғырту кезеңі: 2.1.“Сәйкестікті тап” топтық жұмыс (4 минут)
https://wordwall.net/ru/resource/52219461 Тапсырманың жауабы сол мезетте тақтадан көрсетіледі.
2.2. «Оқы, ойлан, жауап бер!»
Топтық жұмыс (5 минут) 2.3. «Біздің күшіміз-бірлікте!»
3. Жаңа сабақты меңгерту. (5 -минут)
Тақырып:Excel электрондық кестесінде деректер базасын құру Сабақтың мақсатын түсіндіру:
Бейнеролик көрсету
ДБ негізгі эелементтерін айту
Дәптермен жұмыс орындайды. (3минут)
|
Мұғалімдермен сәлемдеседі.
Платформа арқылы топқа бөлінеді
Әрбір тапсырмаға белгіленген ұпайға сәйкес өзін-өзі бағалайды.
Дескриптор:
Дескриптор: - экрандағы сұрақты оқиды; - сұраққа ауызша жауап береді:
Дескриптор: - «мектеп құрылымы» иерархиялық ДБ құрастырады; -«банк салымшылары» желілік ДБ құрастырады;
Суретке қарап, жаңа тақырыпты ашады
Дескриптор: -Мұғалім жаңа сабақты түсіндіруде 3 Д оқулық қолданады. -Деректер базасын жасаудағы ережелерді түсіндіреді; - Форма батырмасын қолданып деректер енгізуді үйретеді;
Оқушылар Мұғалімді тыңдайды.
Оқушылар ДБ құру ережелерін дәптерге жазады
|
«Google Sheets» әдісі арқылы бағалау жүргізіледі ҚБ: 1 дұрыс жауапқа-3 ұпай беріледі ҚБ: 1 сұраққа-2 ұпай беріледі ҚБ: тапсырмаға қатысқан оқушы өзіне -2 ұпай қояды ҚБ: Тиімді кері байланыс |
Презента-ция https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ КомпьютерСмартфон https://docs.google.com/spreadsheets/d/1S6LYFIiKl7hmSyjrcEL0ICJSq1rDYOsR/edit?usp=sharing&ouid=113850502183878103970&rtpof=true&sd=true Интертақта https://wordwall.net/ru/resource/52219461
Интертақта Презента-ция А3 формат қағаз , маркер, жапсырма қағаздар Смарт панель Бейнеролик Оқулық, дәптер, қалам |
|
|
Сабақтың ортасы
|
4.Білімді бекіту кезеңі: 4.1.Практикалық тапсырма (жеке жұмыс) (6 минут) Қауіпсіздік ереже: Еxcel электрондық кестесінде деректер базасын құру
4.2. Тест тапсырмасы (жеке жұмыс) (4 минут) GOOGLE FORMS платформасында тест тапсыру
5. Қорытынды. (4-минут)
|
Дескриптор: оқушылар - форма батырмасын орнатады; -форманы қолданып деректер базасын құрады;
Дескриптор: оқушылар - сілтемемен кіреді; - тест сұрақтарын оқиды; -дұрыс жауапты белгілейді;
Дескриптор: оқушылар - сілтемемен кіреді; - кестедегі сабақ кезеңдеріне сәйкес өздерін бағалайды;
|
ҚБ: тапсырманы толық орындаған оқушы өзіне -3 ұпай қояды ҚБ: тапсырманы толық орындаған оқушы өзіне -8 ұпай қояды. Жалпы 7 тест, әрбір тест 1 ұпай «Google Sheets» программасы жалпы ұпайы мен бағасын автоматты түрде шығарады. Өзін-өзі бағалау кестесі |
ИнтертақтаКомпьютер Компьютерсмартфон Сілтемесі https://docs.google.com/forms/d/1JFHFs1ZnKy1_768Unp86RCsriBPiRsRxbzVP0SlrdZg/edit Компьютерсмартфон Сілтемесі: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1S6LYFIiKl7hmSyjrcEL0ICJSq1rDYOsR/edit?gid=1863080507#gid=1863080507 |
|
|
Сабақтың соңы
|
|
Дескриптор: оқушылар - сілтемемен кіреді; - сұраққа жауап белгілейді;
|
|
https://www.menti.com/aljdkzf5x2h7
Интертақта
смартфон |
|
|
Үйге тапсыр-масы |
Үйге тапсырма: (1 минут) «Менің үйімдегі кітапхана» өз үйлеріңдегі кітаптар тізімінен тұратын деректер қорын әзірлеу |
Үй тапсырмасы-ның шартын дәптерге жазып алады |
|
Презента-ция, жұмыс дәптері |
|
Жалпы бағалау Сабақтың екі қыры қандай жақсы өтті (оқыту мен оқу туралы ойлаңыз)? 1: 2:. Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ туралы немесе жеке оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы сабақта не білдім, келесі сабақтарда не іздеймін? Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||
1
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ
Ашық сабақ
|
Бөлім: |
Электрондық кестеде деректер базасын құру |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Ягшыбаева Светлана Сәбитқызы |
|
|
Күні: |
14.11.2024 ж |
|
|
Сынып: 9 «В» |
Жалпы саны: 13 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Excel электрондық кестесінде деректер базасын құру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.2.2.2 - электронды кестеде деректер базасын құру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
|
Сабақ-тың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы
|
1.Ұйымдастыру (5- минут). Оқушылармен амандасу. Сынып оқушыларын түгендеу.
Сабақтың қорытынды кезеңінде сілтемемен кіріп, оқушылар өзін-өзі бағалау. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1S6LYFIiKl7hmSyjrcEL0ICJSq1rDYOsR/edit?usp=sharing&ouid=113850502183878103970&rtpof=true&sd=true
2.Білімді жаңғырту кезеңі: 2.1.“Сәйкестікті тап” топтық жұмыс (4 минут)
https://wordwall.net/ru/resource/52219461 Тапсырманың жауабы сол мезетте тақтадан көрсетіледі.
2.2. «Оқы, ойлан, жауап бер!»
Топтық жұмыс (5 минут) 2.3. «Біздің күшіміз-бірлікте!»
3. Жаңа сабақты меңгерту. (5 -минут)
Тақырып:Excel электрондық кестесінде деректер базасын құру Сабақтың мақсатын түсіндіру:
Бейнеролик көрсету
ДБ негізгі эелементтерін айту
Дәптермен жұмыс орындайды. (3минут)
|
Мұғалімдермен сәлемдеседі.
Платформа арқылы топқа бөлінеді
Әрбір тапсырмаға белгіленген ұпайға сәйкес өзін-өзі бағалайды.
Дескриптор:
Дескриптор: - экрандағы сұрақты оқиды; - сұраққа ауызша жауап береді:
Дескриптор: - «мектеп құрылымы» иерархиялық ДБ құрастырады; -«банк салымшылары» желілік ДБ құрастырады;
Суретке қарап, жаңа тақырыпты ашады
Дескриптор: -Мұғалім жаңа сабақты түсіндіруде 3 Д оқулық қолданады. -Деректер базасын жасаудағы ережелерді түсіндіреді; - Форма батырмасын қолданып деректер енгізуді үйретеді;
Оқушылар Мұғалімді тыңдайды.
Оқушылар ДБ құру ережелерін дәптерге жазады
|
«Google Sheets» әдісі арқылы бағалау жүргізіледі ҚБ: 1 дұрыс жауапқа-3 ұпай беріледі ҚБ: 1 сұраққа-2 ұпай беріледі ҚБ: тапсырмаға қатысқан оқушы өзіне -2 ұпай қояды ҚБ: Тиімді кері байланыс |
Презента-ция https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ КомпьютерСмартфон https://docs.google.com/spreadsheets/d/1S6LYFIiKl7hmSyjrcEL0ICJSq1rDYOsR/edit?usp=sharing&ouid=113850502183878103970&rtpof=true&sd=true Интертақта https://wordwall.net/ru/resource/52219461
Интертақта Презента-ция А3 формат қағаз , маркер, жапсырма қағаздар Смарт панель Бейнеролик Оқулық, дәптер, қалам |
|
|
Сабақтың ортасы
|
4.Білімді бекіту кезеңі: 4.1.Практикалық тапсырма (жеке жұмыс) (6 минут) Қауіпсіздік ереже: Еxcel электрондық кестесінде деректер базасын құру
4.2. Тест тапсырмасы (жеке жұмыс) (4 минут) GOOGLE FORMS платформасында тест тапсыру
5. Қорытынды. (4-минут)
|
Дескриптор: оқушылар - форма батырмасын орнатады; -форманы қолданып деректер базасын құрады;
Дескриптор: оқушылар - сілтемемен кіреді; - тест сұрақтарын оқиды; -дұрыс жауапты белгілейді;
Дескриптор: оқушылар - сілтемемен кіреді; - кестедегі сабақ кезеңдеріне сәйкес өздерін бағалайды;
|
ҚБ: тапсырманы толық орындаған оқушы өзіне -3 ұпай қояды ҚБ: тапсырманы толық орындаған оқушы өзіне -8 ұпай қояды. Жалпы 7 тест, әрбір тест 1 ұпай «Google Sheets» программасы жалпы ұпайы мен бағасын автоматты түрде шығарады. Өзін-өзі бағалау кестесі |
ИнтертақтаКомпьютер Компьютерсмартфон Сілтемесі https://docs.google.com/forms/d/1JFHFs1ZnKy1_768Unp86RCsriBPiRsRxbzVP0SlrdZg/edit Компьютерсмартфон Сілтемесі: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1S6LYFIiKl7hmSyjrcEL0ICJSq1rDYOsR/edit?gid=1863080507#gid=1863080507 |
|
|
Сабақтың соңы
|
|
Дескриптор: оқушылар - сілтемемен кіреді; - сұраққа жауап белгілейді;
|
|
https://www.menti.com/aljdkzf5x2h7
Интертақта
смартфон |
|
|
Үйге тапсыр-масы |
Үйге тапсырма: (1 минут) «Менің үйімдегі кітапхана» өз үйлеріңдегі кітаптар тізімінен тұратын деректер қорын әзірлеу |
Үй тапсырмасы-ның шартын дәптерге жазып алады |
|
Презента-ция, жұмыс дәптері |
|
Жалпы бағалау Сабақтың екі қыры қандай жақсы өтті (оқыту мен оқу туралы ойлаңыз)? 1: 2:. Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқу туралы ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ туралы немесе жеке оқушылардың жетістіктері / қиындықтары туралы сабақта не білдім, келесі сабақтарда не іздеймін? Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||||
1
шағым қалдыра аласыз
























