|
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Іле ауданы №26 орта мектебі Қысқа мерізімді жоспар № 6 сабақ |
||||
|
Бөлім |
Программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Култаева К А |
|||
|
Күні |
08.10.2024 ж |
|||
|
Сынып: 4 Д |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Салыстыру операторлары |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.1.3 салыстыру операторларын пайдалану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Scratch программалау ортасын іске қосады, салыстыру операторларын қолданады; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Сәргіту сәті. Саусақ-жаттығулары. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Жаттығуларды орындайды |
|
|
|
Сабақтың ортасы 26 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Салыстыру операторларын екі мәннің өзара тең немесе бірі екіншісінен артық не кем екендіктерін анықтау үшін қолданады. Салыстырудың ақиқат немесе жалған деген логикалық мәндері программалау ортасында көрініп тұрады. Scratch программалау ортасында жобалар жасау барысында да бізге шешімдер қабылдайтын жағдайлар, оқиғалар кезедеседі.Сондай кезде біз олардың мәндерін салыстырамыз. Көрсетілім. Видеожазба/презентация. Түсінікті болу үшін мысал қарастырайық. Көрсетілім. Scratch-те сценарийге Салыстыру операторларын қоссақ, ол программаны қызықты әрі тартымды жасауға мүмкіндік береді. 1-тапсырма. Оқулық 28-бет «Талдап, салыстырайық» тапсырмасы. 2-тапсырма. Практикалық жұмыс. Оқулық 28-бет, «Компьютерде орындайық» тапсырмасы. |
Мұғалімді тыңдайды Видеожазбаны көреді 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: -операторларды салыстырады, қай пәнде кездесетінің түсініктеме береді; -ұқсастықтарын айтады. ҚБ: «Стикер» әдісі Дескриптор: - Scratch программалау ортасын іске қосады; -салыстыру операторларын пайдаланып, программаның скриптін жазады; -программаның скриптін тексреді. ҚБ: «Стикер» әдісі |
Видеожазба/ презентация |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы 2 мин |
§ 6, жұмыс дәптері 15-16-бет |
|
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ
Ашық сабақ
|
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Іле ауданы №26 орта мектебі Қысқа мерізімді жоспар № 6 сабақ |
||||
|
Бөлім |
Программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Култаева К А |
|||
|
Күні |
08.10.2024 ж |
|||
|
Сынып: 4 Д |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Салыстыру операторлары |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.1.3 салыстыру операторларын пайдалану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
-Scratch программалау ортасын іске қосады, салыстыру операторларын қолданады; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Сәргіту сәті. Саусақ-жаттығулары. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Жаттығуларды орындайды |
|
|
|
Сабақтың ортасы 26 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Салыстыру операторларын екі мәннің өзара тең немесе бірі екіншісінен артық не кем екендіктерін анықтау үшін қолданады. Салыстырудың ақиқат немесе жалған деген логикалық мәндері программалау ортасында көрініп тұрады. Scratch программалау ортасында жобалар жасау барысында да бізге шешімдер қабылдайтын жағдайлар, оқиғалар кезедеседі.Сондай кезде біз олардың мәндерін салыстырамыз. Көрсетілім. Видеожазба/презентация. Түсінікті болу үшін мысал қарастырайық. Көрсетілім. Scratch-те сценарийге Салыстыру операторларын қоссақ, ол программаны қызықты әрі тартымды жасауға мүмкіндік береді. 1-тапсырма. Оқулық 28-бет «Талдап, салыстырайық» тапсырмасы. 2-тапсырма. Практикалық жұмыс. Оқулық 28-бет, «Компьютерде орындайық» тапсырмасы. |
Мұғалімді тыңдайды Видеожазбаны көреді 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: -операторларды салыстырады, қай пәнде кездесетінің түсініктеме береді; -ұқсастықтарын айтады. ҚБ: «Стикер» әдісі Дескриптор: - Scratch программалау ортасын іске қосады; -салыстыру операторларын пайдаланып, программаның скриптін жазады; -программаның скриптін тексреді. ҚБ: «Стикер» әдісі |
Видеожазба/ презентация |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
|
|
Үй тапсырмасы 2 мин |
§ 6, жұмыс дәптері 15-16-бет |
|
|
|

шағым қалдыра аласыз













