.
|
Бөлім: |
Координация және реттелу |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Насырова Қ |
|
|
Күн: 18.02.25ж |
Сыныбы : 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Ми . Үлкен ми сыңарлары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.7.4 - орталық жүйке жүйесі бөлімдерінің құрылысы мен қызметтерін салыстыру
|
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Ми туралы түсінік алады, үлкен ми сыңарларының бөлімдерін біледі және сипаттай алады. Ми мен үлкен ми сыңарларының бөлімдері мен қызметтерін талдай алады Ми мен үлкен ми сыңарлары қызметінің ағза үшін маңыздылығына баға бере алады. |
|
|
Сабақ барысы/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал. Ми бөліктерінің суреттері бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
|
|
3 мин |
ІІ Үй тапсырмасы « Кім жылдам » әдісі арқылы үй тапсырмасын қайталатамын. 1.Нейрон дегеніміз не? 2.Нейронның қысқа және ұзын өсінділері қалай аталады? 3.Жүйке жүйесінің бөлімдерін атаңдар? 4.Адамды жануардан айыратын не? 5.Жүйке ұлпасының негізгі жүйке жасушаларын ата?( нейрондар ,нейроглиялар) 6.Жұлынның құрылысы туралы не айта аласыңдар? 7.Жұлынның қызметтерін атаңдар? 8.Мидың ең ірі және жас бөлімі? «Кинолента» әдісі
Белсендіру сәті: бейефильм көрсету арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу. Жетістік критерийлерімен таныстыру |
Оқушылар « Кім жылдам » тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран Суреттер
https://youtu.be/zPHvvTfvh-o?si=p5SUocD0eV6VGGAp |
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ІІІ Топтық жұмыс.«Пікірлер базары» стратегиясы Оқулықпен жұмыс- Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, Оқушылар мидың ,үлкен ми сыңарларының түрлі бөліктерінің құрылымы мен қызметтерін көрсету үшін 3 слайдтан тұратын таныстырылым дайындайды. Әр жұпқа интернет ресурста, оқулықтар арқылы зерттеулер жасап, соңында сыныпқа ұсынады. 1 -топ «Омыртқалылардағы ми эволюциясы»Мидың құрылысымен танысу
|
Оқулықпен жұмыс- «Пікірлер базары» стратегиясы Оқушылар мәтінді оқып шыққан соң плакатқа мәтіннің ең маңызды деп шешкен жерін жазады. Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен берілген тақырыпты талдап, топтык жұмыс орындайды. Ақпаратты оқып, топта талдап, қорғайды Дескриптор:
Бас мидың бөліктерін, құрылысын біледі және анықтайды. 2-топ. Үлкен ми сыңарларының негізгі бөліктерін тауып,математикалық талдау жасайды |
Кері байланыс: «Екі жұлдыз,бір ұсыныс» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы Маркер флипчарт Суреттер, ресурстар |
|
15 1 мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары. 1-деңгей Жұптық жұмыс Үлкен ми сыңарларының сенсорлық аймақтарын анықтаңдар
2-деңгей Үлкен ми сыңарларының сенсорлық аймақтарының іс әрекетімен сәйкестендіріңдер
Функционалыдқ сауаттылығын арттыратын Функционалдық сауаттылығын арттыруға арналған тапсырмалар «Нейро жаттығу» сергіту сәті ЕББО тапсырмасы Суреттегі сандарға сәйкес мидың бөліктерін атайды.
_Қорытынды тест. https://www.lumioclass.com/link/811907
|
Үлкен ми сыңарларының сенсорлық аймақтарын анықтайды.
Үлкен ми сыңарларының сенсорлық аймақтарының іс әрекетімен сәйкестендіреді
Тақтада берілген мәтінді сынып боп талдайды,шешімін табады Суреттегі сандарға сәйкес жұлынның бөліктерін атайды. Суреттегі сандарға сәйкес ми бөліктерін атайды. Берілген платформа тапсырмаға өтіп тест орындайды. |
Дескриптор : үлкен ми сыңарларының сенсорлық аймақтарын анықтайды; Жалпы балл -3 Дескриптор: үлкен ми сыңарларының сенсорлық аймақтарының іс әрекетімен сәйкестендіреді; Жалпы балл-2 Дескриптор : мидың құрылысын, қызметін анықтайды; Жалпы балл-5 Дескриптор : суреттегі сандарға сәйкес ми бөліктерін атайды. Жалпы балл-4 Бағалау Интер тақтада дұрыс белгілеген жауаптары шығады |
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар Қосымша тапсырмалар https://learningapps.org/view31390906 |
|
Сабақ тың соңы 3 мин |
Кері байланыс Рефлексия. «Ресторан» әдісі 1.Сабақтың тәтті жері 2.Сабақтың ащы жері 3.Келесі сабақта неге тапсырыс бересіз? |
1.Сабақтың тәтті жері 2.Сабақтың ащы жері 3.Келесі сабақта неге тапсырыс бересіз? |
Кері байланыс: |
|
|
1 мин |
Қортынды бағалау § 41,42оку Үй тапсырмасы: Білу және түсіну сұрақтарына жауап беру. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ
Ашық сабақ
.
|
Бөлім: |
Координация және реттелу |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Насырова Қ |
|
|
Күн: 18.02.25ж |
Сыныбы : 7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Ми . Үлкен ми сыңарлары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.7.4 - орталық жүйке жүйесі бөлімдерінің құрылысы мен қызметтерін салыстыру
|
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Ми туралы түсінік алады, үлкен ми сыңарларының бөлімдерін біледі және сипаттай алады. Ми мен үлкен ми сыңарларының бөлімдері мен қызметтерін талдай алады Ми мен үлкен ми сыңарлары қызметінің ағза үшін маңыздылығына баға бере алады. |
|
|
Сабақ барысы/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал. Ми бөліктерінің суреттері бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
|
|
3 мин |
ІІ Үй тапсырмасы « Кім жылдам » әдісі арқылы үй тапсырмасын қайталатамын. 1.Нейрон дегеніміз не? 2.Нейронның қысқа және ұзын өсінділері қалай аталады? 3.Жүйке жүйесінің бөлімдерін атаңдар? 4.Адамды жануардан айыратын не? 5.Жүйке ұлпасының негізгі жүйке жасушаларын ата?( нейрондар ,нейроглиялар) 6.Жұлынның құрылысы туралы не айта аласыңдар? 7.Жұлынның қызметтерін атаңдар? 8.Мидың ең ірі және жас бөлімі? «Кинолента» әдісі
Белсендіру сәті: бейефильм көрсету арқылы сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашу. Жетістік критерийлерімен таныстыру |
Оқушылар « Кім жылдам » тәсілі арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді.
сабақтың тақырыбын , мақсатын анықтайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран Суреттер
https://youtu.be/zPHvvTfvh-o?si=p5SUocD0eV6VGGAp |
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ІІІ Топтық жұмыс.«Пікірлер базары» стратегиясы Оқулықпен жұмыс- Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, Оқушылар мидың ,үлкен ми сыңарларының түрлі бөліктерінің құрылымы мен қызметтерін көрсету үшін 3 слайдтан тұратын таныстырылым дайындайды. Әр жұпқа интернет ресурста, оқулықтар арқылы зерттеулер жасап, соңында сыныпқа ұсынады. 1 -топ «Омыртқалылардағы ми эволюциясы»Мидың құрылысымен танысу
|
Оқулықпен жұмыс- «Пікірлер базары» стратегиясы Оқушылар мәтінді оқып шыққан соң плакатқа мәтіннің ең маңызды деп шешкен жерін жазады. Оқушылар топтарда мұғалімнің бағыт берумен берілген тақырыпты талдап, топтык жұмыс орындайды. Ақпаратты оқып, топта талдап, қорғайды Дескриптор:
Бас мидың бөліктерін, құрылысын біледі және анықтайды. 2-топ. Үлкен ми сыңарларының негізгі бөліктерін тауып,математикалық талдау жасайды |
Кері байланыс: «Екі жұлдыз,бір ұсыныс» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы Маркер флипчарт Суреттер, ресурстар |
|
15 1 мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары. 1-деңгей Жұптық жұмыс Үлкен ми сыңарларының сенсорлық аймақтарын анықтаңдар
2-деңгей Үлкен ми сыңарларының сенсорлық аймақтарының іс әрекетімен сәйкестендіріңдер
Функционалыдқ сауаттылығын арттыратын Функционалдық сауаттылығын арттыруға арналған тапсырмалар «Нейро жаттығу» сергіту сәті ЕББО тапсырмасы Суреттегі сандарға сәйкес мидың бөліктерін атайды.
_Қорытынды тест. https://www.lumioclass.com/link/811907
|
Үлкен ми сыңарларының сенсорлық аймақтарын анықтайды.
Үлкен ми сыңарларының сенсорлық аймақтарының іс әрекетімен сәйкестендіреді
Тақтада берілген мәтінді сынып боп талдайды,шешімін табады Суреттегі сандарға сәйкес жұлынның бөліктерін атайды. Суреттегі сандарға сәйкес ми бөліктерін атайды. Берілген платформа тапсырмаға өтіп тест орындайды. |
Дескриптор : үлкен ми сыңарларының сенсорлық аймақтарын анықтайды; Жалпы балл -3 Дескриптор: үлкен ми сыңарларының сенсорлық аймақтарының іс әрекетімен сәйкестендіреді; Жалпы балл-2 Дескриптор : мидың құрылысын, қызметін анықтайды; Жалпы балл-5 Дескриптор : суреттегі сандарға сәйкес ми бөліктерін атайды. Жалпы балл-4 Бағалау Интер тақтада дұрыс белгілеген жауаптары шығады |
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар Қосымша тапсырмалар https://learningapps.org/view31390906 |
|
Сабақ тың соңы 3 мин |
Кері байланыс Рефлексия. «Ресторан» әдісі 1.Сабақтың тәтті жері 2.Сабақтың ащы жері 3.Келесі сабақта неге тапсырыс бересіз? |
1.Сабақтың тәтті жері 2.Сабақтың ащы жері 3.Келесі сабақта неге тапсырыс бересіз? |
Кері байланыс: |
|
|
1 мин |
Қортынды бағалау § 41,42оку Үй тапсырмасы: Білу және түсіну сұрақтарына жауап беру. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















