Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
8.4А Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: әдебиет пен өнер |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні: |
04.04.25 |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
XX ғ. 20-30 жылдарындағы қазақ әдебиетінің дамуы Зерттеу сұрағы:Қазақ әдебиетінде социалистік реализм қалай көрініс тапты? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.1 – қазақ зиялыларының шығармашылық мұрасын талдау және қоғамдық санаға тигізген әсеріне баға беру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
қазақ зиялыларының шығармашылық мұрасын талдау және қоғамдық санаға тигізген әсеріне баға беру |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Ой шақыру: -«Социалистік реализм» анықтамасына болжау жасаңыздар Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады |
мадақтау |
|
|
Жаңа сабақ |
Мәтінмен жұмыс Кеңестік дәуірдегі Қазақстанның әдеби шығармалар жағдайы туралы ақпаратты ұсыныңыз. Әр топ тақырып бойынша зерттеу жүргізеді. Интерпретация Қазақ әдебиетінің жетістіктері туралы «афиша» немесе «газет бетін» жасатыңыз. Зерттеу мен талдау.Айналмалы бекеттер Қазақ әдебиетіндегі социалистік реализмді көрсету үшін оқушыларды тапсырма беріледі Бөлмеге индикаторлары, түрлі-түсті қағаз және қаламдар бар бірқатар бекеттер қою керек 1-бекет. С.Сейфуллиннің «Тар жол тайғақ кешу» 2-бекет. С.Мұқановтың «Сұлушаш» 3-бекет. Б.Майлиннің «Азамат Азаматыч» 4-бекет. С.Ерубаевтың «Менің құрдастарым»
Ой-толғау Ұсынылған 3 тақырыптың біріне 10 сөйлемнен кем емес ой-толғау жазыңыздар. «XХ ғасырдың 20-30 жж. қазақ әдебиетінің дамуы қандай?» «Қазақ зиялыларының шығармаларының қоғамдық санаға әсері қандай?»
|
Критерийлер: Қазақ әдебиетінің даму белестерін анықтау; Әдебиет қайреткерлерінің шығармашылығын және еңбектерін анықтау; Дескриптор: Әдебиеттегі өзгерістерді анықтайды; Әдебиет саласында тұлғалардың қазақ халқын әлемге танытудағы рөліне баға береді. 1.Автордың мақсатын анықтау; 2.Автордың көзқарасын айқындау; 3.Үзіндіде қай кезең сипатталғанын тарихи контексте анықтау; 4.Социалистік реализмге дәлел табу. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Алақан-жұдырық»
«Жұлдызшалар»«Екі жұлдыз,бір ұсыныс» |
С.Сейфуллин «Тар жол,тайғақ кешу»
С.Мұқанов «Сұлушаш»
Б.Майлин «Азамат Азаматыч»
|
|
Қорытынды |
Кері байланыс - нені білдім, нені үйрендім? - нені толық түсінбедім? - немен жұмысты жалғастыру қажет? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; |
А4, конспект |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
8.4А Кеңестік Қазақстанның мәдениеті: әдебиет пен өнер |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні: |
04.04.25 |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
XX ғ. 20-30 жылдарындағы қазақ әдебиетінің дамуы Зерттеу сұрағы:Қазақ әдебиетінде социалистік реализм қалай көрініс тапты? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.1 – қазақ зиялыларының шығармашылық мұрасын талдау және қоғамдық санаға тигізген әсеріне баға беру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
қазақ зиялыларының шығармашылық мұрасын талдау және қоғамдық санаға тигізген әсеріне баға беру |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Ой шақыру: -«Социалистік реализм» анықтамасына болжау жасаңыздар Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады |
мадақтау |
|
|
Жаңа сабақ |
Мәтінмен жұмыс Кеңестік дәуірдегі Қазақстанның әдеби шығармалар жағдайы туралы ақпаратты ұсыныңыз. Әр топ тақырып бойынша зерттеу жүргізеді. Интерпретация Қазақ әдебиетінің жетістіктері туралы «афиша» немесе «газет бетін» жасатыңыз. Зерттеу мен талдау.Айналмалы бекеттер Қазақ әдебиетіндегі социалистік реализмді көрсету үшін оқушыларды тапсырма беріледі Бөлмеге индикаторлары, түрлі-түсті қағаз және қаламдар бар бірқатар бекеттер қою керек 1-бекет. С.Сейфуллиннің «Тар жол тайғақ кешу» 2-бекет. С.Мұқановтың «Сұлушаш» 3-бекет. Б.Майлиннің «Азамат Азаматыч» 4-бекет. С.Ерубаевтың «Менің құрдастарым»
Ой-толғау Ұсынылған 3 тақырыптың біріне 10 сөйлемнен кем емес ой-толғау жазыңыздар. «XХ ғасырдың 20-30 жж. қазақ әдебиетінің дамуы қандай?» «Қазақ зиялыларының шығармаларының қоғамдық санаға әсері қандай?»
|
Критерийлер: Қазақ әдебиетінің даму белестерін анықтау; Әдебиет қайреткерлерінің шығармашылығын және еңбектерін анықтау; Дескриптор: Әдебиеттегі өзгерістерді анықтайды; Әдебиет саласында тұлғалардың қазақ халқын әлемге танытудағы рөліне баға береді. 1.Автордың мақсатын анықтау; 2.Автордың көзқарасын айқындау; 3.Үзіндіде қай кезең сипатталғанын тарихи контексте анықтау; 4.Социалистік реализмге дәлел табу. |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Алақан-жұдырық»
«Жұлдызшалар»«Екі жұлдыз,бір ұсыныс» |
С.Сейфуллин «Тар жол,тайғақ кешу»
С.Мұқанов «Сұлушаш»
Б.Майлин «Азамат Азаматыч»
|
|
Қорытынды |
Кері байланыс - нені білдім, нені үйрендім? - нені толық түсінбедім? - немен жұмысты жалғастыру қажет? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; |
А4, конспект |
шағым қалдыра аласыз


