Материалдар / Ашық сабақ.1- сынып математика .Он санын қалай алуға болады
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ.1- сынып математика .Он санын қалай алуға болады

Материал туралы қысқаша түсінік
он санын қалай алуға болатын жайлы әдіс - тәсілдер
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Қазан 2020
353
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ:

Мұғалімнің есімі: Ахмедиярова Қ.Қ.

Күні:


Сынып: 1-сынып

Қатысқандар саны: 24

Қатыспағандар

саны: -

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі

1А Бөлім- Сандар мен цифрлар

Сабақтың тақырыбы


10 санын қалай алуға болады?

Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

1.1.1.2 **біртаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру

1.1.1.3 **біртаңбалы сандардың құрамын анықтау

1.1.1.1** натурал сандардың және нөл санының құрылуын түсіну; 10

көлеміндегі сандарды тура және кері санау; олардың натурал сандар

қатарындағы орнын анықтау

Сабақ мақсаттары:

Бір таңбалы сандар жұбы арқылы 10 санын қалай алуды үйрету;Сандық сәулені қолданып, қосу амалын орындау дағдысын дамыту;

Барлық оқушылар: Сандық сәулені қолдана отырып, қосу амалымен 10 санын шығарады

Оқушылардың басым бөлігі:өз беттерінше жұмыс істей отырып, сабақты өмірмен байланыстырады

Кейбір оқушылар:Мазмұнды суреттерді болжап, өз беттерінше мысал құрастырады, салыстырады.

Бағалау критерилері

-біртаңбалы сандарды оқиды, жаза және салыстыра алады

- біртаңбалы сандардың құрамын анықтауды біледі

- бір таңбалы сандар жұбы арқылы 10 санын қалай алуды үйренеді

- 10 санына өрнек құрастырады

- мазмұнды суретпен жұмыс жасай отырып, 10 санын шығарады

Тілдік мақсат:

қосу-прибавить,он – десять-ten

артық- больше - big ,кем- меньше- under

жұпты қосу, жұпты біріктіру, артық, кем,тура сана, кері сана сөз тіркестерімен таныс болады, сөздік қорлары дамиды


Құндылықтарды дарыту


Оқушылардың сыни ойлауын және коммуникативтік дағдыларын дамыту.Өзара сыйластыққа,жолдастарының пікірімен санасуға ,құрметтеуге тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану, сауаташу, орыс тілі, ағылшын тілі

АКТ қолдану негіздері

Суреттегі тағамдарға байланысты құрылған амалдарды интербелсенді тақтадан көрсетеді

Бастапқы білім

10 көлеміндегі сандарды тура және кері санайды

1-9- ға дейінгі сандардың құрамын біледі



Жоспарланған уақыт:

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар:

Сабақтың басы:


2- мин




3 мин




3мин






3 мин




Сабақтың ортасы:


10 мин





















1 мин






2 мин




Сабақтың аяғы:

6 мин




























5 мин









І.Ынтымақтастық атмосферасын құру

«Ыстық лебіз» оқушылар сыныпты аралап бір – бірімен амандасып, жақсы лебіз айтады.

Топқа бөлу:1,2,3 санау арқылы

Білу ,түсіну:

/М/

/ Т/ 1-тапсырма 10 баланы ортаға шығарып,

-1-10- ға дейінгі сандарды тура және кері санайды

Шатаспаған оқушыға жұлдызша таратамын /Ынталандыру/

/ Т/ 2-тапсырма Екі топқа бөлініп, қай топтың балалары артық, қай топтың балалары кем? Кем белгісін ауада көрсет, артық белгісін ауада көрсет.

«Тамаша», «Жарайсыңдар»

/Д/ 3-тапсырма «Көршісін тап» 9-дың алдында қандай сан?,

9-дан кейін қандай сан?/Оқушылар сандар жазылған қима қағаздарын көтереді/

Жұппен бір – бірін бағалайды. «Басбармақ»


Қолдану:

Ойқозғау-/Ж/

Shape1

-Суретте қандай ұлттық тағам түрлері бар?

- Дастарқанның неше қонаққа арналып жайылған, оны қайдан білдің?

Ламинатталған параққа амалдарды жазады.

//-Интербелсенді тақтада жауабы көрсетіледі, оқушылар дұрыс құрастырылғын мысалдарға «+»таңбасын қояды

-Суреттегі тағамдарға байланысты құрылған амалдарды интербелсенді тақтадан көрсетеді

/Өзара түзетеді, кері байланыс/

/М/ Ашық сұрақтар

-Бүгінгі өтетін тақырыбымыз қандай?

-10 санын қандай амал арқылы алдық?

-Берілген амалдар қандай таңбамен шығарылды?/ Қосу/

Дұрыс жауапқа «Жұлдызша» таратамын

Сергіту Музыка ырғағымен 10 санын баспен, көзбен, оң саусақпен, сол саусақпен, оң аяқпен,сол аяқпен суретін салады.

Талдау: Жинақтау: /Д/ , /Қ/

1.Амал құра









2.Түсіп қалған санды қой

6

+


=

10


+

5

=

10

3.10 санын қалай шығаруға болады?

10= 10=

10= 10=

10= 10=

10= 10=

10= 10=
































Бағалау критерилері

Дескрипторлары


10 санының құрамын шығара алады

Сурет арқылы мысал құрады

Түсіп қалған санды қойды

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!