Сабақ жоспары
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары. Күні: 19.11.2020 ж. Сынып: 9Е |
Мектеп: №7 мектеп-гимназия Мұғалімнің аты-жөні: Малдыбаева Ү.Ш. Қатысқандар: _12__ Қатыспағандар:_____ |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: |
Мәліметтер қоры |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
§10. Кесте. Өріс және жазба туралы түсінік
|
|
|
Оқу мақсаттары |
9.2.2.2 электрондық кестеде деректер базасын жасау; |
|
|
Сабақ мақсаттары |
- электронды кестеде мәліметтер қорын құру - электронды кесте элементтері туралы түсіну |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу Түсіну Қолдану |
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Кесте ......... Өріс дегеніміз Жазба ............... |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; Қарым-қатынас жасау қабілеті; Жауапкершілік; өзгелердің мәдинетіне және көзқарастарына құрметпен қарау. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
ағылшын тілі,орыс тілі |
|
|
Алдыңғы білім |
Деректер базасы,Реляциялық ДБ,Иерархиялық ДБ, Желілік ДБ туралы білімі бар. |
|
Сабақ барысы
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут |
I. Ұйымдастыру кезеңі -Оқушылармен сәлемдесу,сыныпты түгендеу. -Ынтымақтастық атмосферасын құру. Оқушыларды сабаққа ынталандыру мақсатында психологиялық ахуал туғызу үшін «Жылы лебіз» әдісін қолданамыз.Оқушылар бір-біріне тілек айтады, бір-бірінің көңіл күйін көтереді. -Қауіпсіздік ережелерін ескерту ІІ.Алдыңғы білімдерін тексеру Өткен тақырып бойынша өтілген анықтама сөздерді сұрау. Сұрақ-жауап әдісі. Оқу тапсырмалары:
ІІІ. Жана тақырып. - «Артығын алып таста» Оқушыларға суреттер жинағын (сабақ тақырыбымен байланысты) көрсетіледі. Олар суреттерге қатысты тақырыпты анықтауы керек. Мақсаты: жаңа тақырып бойынша теориялық білімдеріне бағдар беру.
Мұғалім слайд арқылы сабақты түсіндіреді. Мақсаты: жаңа тақырып бойынша теориялық білімдеріне еске түсіру. Ойлан ЕхсеІ кестелік процессорында деректер базасын жасап, өңдеу бойынша алған білімді өмірде қалай қолдануға болады? Деректер базасымен жұмыс жасауда алған білімдеріңді күнделікті өмірде (үйде, мектепте, және т.б) қалай қолдануға болады деп ойлайсың? Нақты ұсыныстар, дәлеледі мысалдар келтір. Реляциялық ДБ (кестелік)
ДБ деректер типі: -мәтіндік – қарапайым мәтін жолы -сандық –кез-келген түрдегі нақты, бүтін сан т.б. -күні/уақыты- күні немесе уақыты
Тапсырма Жаңа тақырып бойынша оқулықпен теориялық білім алуда кейбір оқушылар күрделі идеяларды түсіндіретін мәтіндермен жұмыс істей алады. Соған орай, жоба жасағанда идеялар ілгерітуге әр түрлі ресурстар ұсынады (интернет,оқулық) Өріс1,Өріс2, Өріс3,Өріс4 өрістеріндегі деректер типін анықтаңдар:
|
Google. Meet арқылы онлайн түрде өтті. Оқулық ,жұмыс дәптері.
Слайд –––––––––––––––
|
||||||||||||
|
|
ҚОРЫТЫНДЫ
Тапсырма:
Тапсырма: Сөздікпен жұмыс -Деректер базасы – -Өріс- -Жазба – -Электрондық кесте – Оқу тапсырмасын классрумда орындаңдар:
|
Оқушылар тапсырманы ойланып, талқылайды. Алдын ала таратылған дескрипторлар бойынша оқушы өзін-өзі бағалайды.
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Ашық микрофон» әдісі
|
Оқушылар сабақта не түсінгендерін және нені білгілері келетінін айтады. “Жеміс ағашы” әдісімен Оқушылар чат арқылы кері байланыс жасайды. |
Сабақтағы кезеңдер:


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. §10. Кесте. Өріс және жазба туралы түсінік. 9 сынып
Ашық сабақ. §10. Кесте. Өріс және жазба туралы түсінік. 9 сынып
Сабақ жоспары
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары. Күні: 19.11.2020 ж. Сынып: 9Е |
Мектеп: №7 мектеп-гимназия Мұғалімнің аты-жөні: Малдыбаева Ү.Ш. Қатысқандар: _12__ Қатыспағандар:_____ |
|
|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: |
Мәліметтер қоры |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
§10. Кесте. Өріс және жазба туралы түсінік
|
|
|
Оқу мақсаттары |
9.2.2.2 электрондық кестеде деректер базасын жасау; |
|
|
Сабақ мақсаттары |
- электронды кестеде мәліметтер қорын құру - электронды кесте элементтері туралы түсіну |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу Түсіну Қолдану |
|
|
Бағалау критерийі |
|
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология:
Кесте ......... Өріс дегеніміз Жазба ............... |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; Қарым-қатынас жасау қабілеті; Жауапкершілік; өзгелердің мәдинетіне және көзқарастарына құрметпен қарау. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
ағылшын тілі,орыс тілі |
|
|
Алдыңғы білім |
Деректер базасы,Реляциялық ДБ,Иерархиялық ДБ, Желілік ДБ туралы білімі бар. |
|
Сабақ барысы
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут |
I. Ұйымдастыру кезеңі -Оқушылармен сәлемдесу,сыныпты түгендеу. -Ынтымақтастық атмосферасын құру. Оқушыларды сабаққа ынталандыру мақсатында психологиялық ахуал туғызу үшін «Жылы лебіз» әдісін қолданамыз.Оқушылар бір-біріне тілек айтады, бір-бірінің көңіл күйін көтереді. -Қауіпсіздік ережелерін ескерту ІІ.Алдыңғы білімдерін тексеру Өткен тақырып бойынша өтілген анықтама сөздерді сұрау. Сұрақ-жауап әдісі. Оқу тапсырмалары:
ІІІ. Жана тақырып. - «Артығын алып таста» Оқушыларға суреттер жинағын (сабақ тақырыбымен байланысты) көрсетіледі. Олар суреттерге қатысты тақырыпты анықтауы керек. Мақсаты: жаңа тақырып бойынша теориялық білімдеріне бағдар беру.
Мұғалім слайд арқылы сабақты түсіндіреді. Мақсаты: жаңа тақырып бойынша теориялық білімдеріне еске түсіру. Ойлан ЕхсеІ кестелік процессорында деректер базасын жасап, өңдеу бойынша алған білімді өмірде қалай қолдануға болады? Деректер базасымен жұмыс жасауда алған білімдеріңді күнделікті өмірде (үйде, мектепте, және т.б) қалай қолдануға болады деп ойлайсың? Нақты ұсыныстар, дәлеледі мысалдар келтір. Реляциялық ДБ (кестелік)
ДБ деректер типі: -мәтіндік – қарапайым мәтін жолы -сандық –кез-келген түрдегі нақты, бүтін сан т.б. -күні/уақыты- күні немесе уақыты
Тапсырма Жаңа тақырып бойынша оқулықпен теориялық білім алуда кейбір оқушылар күрделі идеяларды түсіндіретін мәтіндермен жұмыс істей алады. Соған орай, жоба жасағанда идеялар ілгерітуге әр түрлі ресурстар ұсынады (интернет,оқулық) Өріс1,Өріс2, Өріс3,Өріс4 өрістеріндегі деректер типін анықтаңдар:
|
Google. Meet арқылы онлайн түрде өтті. Оқулық ,жұмыс дәптері.
Слайд –––––––––––––––
|
||||||||||||
|
|
ҚОРЫТЫНДЫ
Тапсырма:
Тапсырма: Сөздікпен жұмыс -Деректер базасы – -Өріс- -Жазба – -Электрондық кесте – Оқу тапсырмасын классрумда орындаңдар:
|
Оқушылар тапсырманы ойланып, талқылайды. Алдын ала таратылған дескрипторлар бойынша оқушы өзін-өзі бағалайды.
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Ашық микрофон» әдісі
|
Оқушылар сабақта не түсінгендерін және нені білгілері келетінін айтады. “Жеміс ағашы” әдісімен Оқушылар чат арқылы кері байланыс жасайды. |
Сабақтағы кезеңдер:


шағым қалдыра аласыз

















