Ашық сабақ: 10*-сынып Ш.Мұртаза "Бесеудің хаты"

Тақырып бойынша 12 материал табылды

Ашық сабақ: 10*-сынып Ш.Мұртаза "Бесеудің хаты"

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабаққа арналған ҚМЖ жоспары.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім:

IV. «Тарих тағылымы»


Педагогтің аты-жөні:

Ниязбаева Назым Нурдархановна

Күні:

28.04.24

Сынып:

10

Қатысушылар саны:



Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ш.Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасындағы кейіпкерлер жүйесі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

10.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау;

Сабақтың мақсаты

Көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтай алады, даралай алады

ЕББҚ (зейіні шашыраңқы) оқушылармен бірге дарынды оқушылар жұптаса отырып, кейіпкерге мінездеме береді, графикалық органайзерді толтырады.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақың басы


Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесемін. Оқушылар назарын сабаққа аудартамын, сабақтың тақырыбы мен мақсатын болжап табу үшін «Шерхан атаның хатын» оқып беремін. Сол арқылы сабақтың тақырыбын, мақсатын болжап табады.

Сабақтың тақырыбын анықтағаннан кейін «Сократтық сауал» әдісі арқылы бірнеше сұрақ қоямын.

  1. Шығарма не себепті «Бесеудің хаты» деп аталады?

  2. Шығарма арқау болған қандай оқиға?

  3. Шығармадағы эпизодтар тарихпен сәйкес келе ме?


Оқушылар амандасады, тақырыпты анықтайды.

, алдына мақсат қояды.





Сұрақтарға жауап береді.





Хат жазған бесеуін:Ғ.Мүсірепов,Мансұр Ғатаулин,Емберген Алтынбаев,Мұташ Дәулетқалиев,Қадыр Қуанышевты атайды.
















Мадақтау


Шерхан атаның хаты



Слайд №1





«Сократтық сауал» әдісі




Сабақтың ортасы








































ФС. Келешекте бәрің де бай дәулетті, тоқ өмір сүрсін деген ниетпен бәріңе Каspi.kz банктен жеке-жеке депозит ашып қойдым. Бүгінгі сабақта 1 балл 100000 теңгеге теңестіріледі. Бағалау шкаласын таратып беремін.

1-тапсырма Шығармадағы кейіпкерлер жүйесін,рөлін анықта











2-тапсырма. Кейіпкерлердің бірін ( Голощекин, Сталин,Мүсірепов, Рысқұлов ) таңда, диаграмманы толтыра отырып жинақта, мінез –құлқы ерекшелігіне шығармадан дәлел келтіре отырып, кейіпкерді дарала.



Овал 8

мінезі






Прямая со стрелкой 5

Овал 1

Іс-әрекеті


Овал 2

Кейіпкер


Овал 3

Көңіл-күйі,сөзі




Прямая со стрелкой 6 Прямая со стрелкой 7

Прямая со стрелкой 8

Овал 4

Өмірлік ұстанымы







ЕББҚ (зейіні шашыраңқы) оқушылармен бірге дарынды оқушылар жұптаса отырып, графикалық органайзерді толтырады.


Бағалау критерийлерімен,бағалау шкаласымен танысады.







Драмадағы кейіпкерлердің рөлін анықтайды











1.Кейіпкерлердің бірін таңдайды.

2. Іс-әрекетін бағалайды.

3. Өмірлік ұстанымын айқындайды

4.Кейіпкердің сөзін дәлел келтіре отырып, көңіл-күйін анықтайды.

5. Мінездеме береді

ЕББҚ (зейіні шашыраңқы)оқушылармен бірге дарынды оқушылар жұптаса отырып, графикалық органайзерді толтырады.


















Тамаша! Кейіпкерлер жүйесін анықтау қолыңнан келді!





Дескриптор:

1. Көркем шығармадағы кейіпкерлердің іс-әрекеті, ұстанымы,сөзі арқылы көңіл күйін анықтап, кейіпкерлерді жинақтайды. 5балл

Кейіпкерге мінездеме бере отырып, даралайды. 5 балл

Бағалау шкаласы,маркерлер









https://learningapps.org/watch?v=p99szer6t23

Рисунок 1



«Дара құты» әдісі





Графикалық органайзер




Сабақтың соңы

(Бекіту)














4-тапсырма. Топтық жұмыс. «Сұрақ қойып үйрен» әдісі. Оқушыларға сұрақ қоюға арналған (Блум бойынша) карточкаларды таратып беремін. Тірек сұрақтарды пайдалана отырып, шығармадағы кейіпкерлердің бейнесін ашатын сұрақ құрастырады,басқа топтар дайын сұраққа жауап береді.

1.Оқушылар топтаса отырып, бір-біріне шығармадағы кейіпкер бейнесін ашатын сұрақтар дайындайды; 2.Оқушылар өзара дайындаған сұрақтарға жауап береді.


ҚБ:

«отшашу»










«Сұрақ қойып үйрен» әдісі

Үлестірмелі карточкалар

отшашу


(Кері байланыс)










Сабақтағы алған білімдерін анықтау мақсатында «дара құты әдісін ұсынамын. Хатқа сабақтан алған әсерлерін,сонымен қатар кейіпкерлер бойындағы үлгі тұтарлық қасиеттерді жаза отырып,дара құтыны толтырады.

Дара құтыны пікірлерімен толтырады. Бағалау шкаласын « Каspi.kz» банкоматына салады.

10 баллдық шкала

«Кaspi Gold» банкомат,

Карточкалар

Дара құты



















































Құрметті, жас достарым! Сендердің шындықты шырқау биікке көтеретін, тұлпар мініп ту ұстайтын, тарихы мен дәстүрін ұмытпай,қастерлейтін, өзіндік қолтаңбасы бар,дара тұлға болуларыңа тілектеспін. Білім алаңында жүздескенше!

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.01.2025
406
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі