Тақырып бойынша 31 материал табылды

Ашық сабақ 1-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Математика Әріпті өрнек
Материалдың қысқаша нұсқасы



Білім беру ұйымының атауы

«Turan mektebi» ЖШС

Пәні:

Математика

Бөлім:

Саяхат

Педагогтің аты-жөні:

Сарманова К.А

Күні:

26.02.2025

Сынып:

1 «Ә» сынып


Сабақтың тақырыбы:

88 сабақ. Әріпті өрнектер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма)/теңдік және теңсіздікті ажырату,құрастыру, жазу және оқу;

1.2.1.2 әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің мәнін табу;

Сабақтың мақсаты

Әріпті өрнектерді оқиды, жазады, мәнін табады

Құндылықтар

Талап: ізденімпаз,жасампаз ұрпақ

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут






Өткенді пысықтау

5 минут































Сабақ

тың ортасы

20 минут












































Сергіту сәті

2 минут
































Сабақты қорыту

8минут






Кері байланыс

5 минут





Психологиялық ахуал қалыптастыру


«Ыстық алақан» әдісі

Оқушылар қол ұстасып тұрып, бір-біріне жақсы тілектер тілейді




Өткенді пысықтау

Топтық жұмыс

Кесінділерді өлше және өлшемін жаз.

1-топ


2-топ



3-топ

Дәптер торкөзіндегі ұзындықты тап


Жаңа тақырып

ТОптық жұмыс

1-тапсырма

1-топ

Әр есепке сәйкес өрнекті таңда.

а) Киіз үйдің алдында3 адам отыр. Егер киіз үйдің ішінде b адам отырған болса, онда мерекеге барлығы неше адам қатысты?

Алдында – 3 а.

Ішінде - b а. ? а.

Шешуі:

b + 3

2-топ

ә) Егер киіз үйдің ішінде отырған b адамның3-еуі сыртқа шығып кетсе, онда киіз үйде неше адам қалды?

Отырды – b а.

Шығып кетті – 3 а.

Қалды - ? а.

Шешуі:

b – 3

Әріпті өрнектердің мәнін тап.




ЕҚБ

Кестені толтыр


b

20

40

b + 10



b – 10




ЕБҚ


Қосылғыш

40

50

80

Қосылғыш

20

30

10

Қосындының мәні





Өзіндік жұмыс

2-тапсырма

Қыздар мерекеге арнап, моншақтан әшекейлер жасады. 100 – а өрнегінің мәнін тап.

Мұндағы а = 50; 20; 80.

100-а

100-50=50

100-20=80

100-80=20



«Нейрожаттығу» әдісі




Жұптық жұмыс

3-тапсырма

Әріпті өрнектер жаз.

а = 20 болғандағы қосындының мәнін тап.


Қосылғыш

50

20

70

Қосылғыш

20

20

20

Қосындының мәні

70

40

90


Зерттеушілік тапсырма

4-тапсырма

Бос орындарға тиісті сандарды ата.

Қосындының мәнін тап.

10+70=80

Белгісіз қосылғышты табу үшін қосындының мәнінен белгілі қосылғышты азайтып,

90-30=60 болатынын анықтаймыз.

30+60=90

Азайтқышты табу үшін азайғыштан айырманың мәнін азайтамыз.

100-30=70 болатынын анықтаймыз

100-70=30



ФС тапсырмасы

5-тапсырма

Оқулықтағы №5тапсырманы орындайды.

Суреттегі фигуралардың әр түрін сана.





Кері байланыс





Тілектер айтады









Шамалармен жұмыс жасайды








Топтық жұмыс жасайды
















Есепті шығарады






Кестені толтырады



Топтық жұмыс жасайды












Жеке жұмыс жасайды






Кестені толтырады






Тапсырманы орындайды














Кестемен жұмыс жасайды











Бос орындарға сандар қояды













Фигураларды санайды









Кері байланыс жасайды



Көңіл күйлерін сұрау



Дескриптор:

Шамаларды өлшеуді біледі

Тапсырманы орындайды

Топтық жұмыс жасауды біледі















Дескриптор:

Әр есепке сәйкес өрнекті таңдайды

1-топ

Мерекеге барлығы неше адам қатысқанын табады

2-топ

Киіз үйде неше адам қалғанын табады









КЕремет!








Мықтысың!






Дескриптор:

Өрнектін мәнін табады

Әріпті өрнек ұғымын түсінеді





Дескриптор:

Әріпті өрнек жазады. а = 20 болғандағы қосындының мәнін табады.

Кестені толтырады







Дескриптор:

Бос орындарға тиісті сандарды қояды

Қосындының мәнін табады.





Дескриптор:

Суреттегі фигуралардың әр түрін санайды

Тапсырманы күнделікті өмірмен байланыстыра алады





«Білім сандығы» әдісі

















2-топ





Кесінділер






Сызғыш
















Кесте






Жұмыс парағы














Кесте








Кесте








Оқулық










Кесте






Оқулық




















Фигуралар













Кері байланыс тақтасы





































b

5

4

b + 3

8

7

b – 3

2

1













































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
16.02.2025
214
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 11