Материалдар / Ашық сабақ. 1-сынып математика. Ондықтарды қосу және азайту
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ
Осы тақырыптағы материалдардың барлығын көріңіз!

Ашық сабақ. 1-сынып математика. Ондықтарды қосу және азайту

Материал туралы қысқаша түсінік
Ондықтармен есептеуді орындап үйренеді
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

2 TALANT жалпы білім беретін мектеп









Ашық сабақ

Тақырыбы: «Ондықтарды қосу және азайту»











Сынып: 1«В»

Сынып жетекшісі:Стамкулова Айна

Сынып практиканты: Қамбарбек Нұрбике






Шымкент қаласы

2024ж

Білім беру ұйымының атауы

2 TALANT жалпы білім беретін мектеп

Пәні:

Математика

Бөлім:

Менің отбасым және достарым

Педагогтің аты-жөні:

Қамбарбек Нұрбике Бекарысқызы

Күні:

20.11.2024

Сынып: 1 «В»

Қатысқандар саны:

Қатысқандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

47 сабақ. Ондықтарды қосу және азайту

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

1.1.2.5** ондықтарды ауызша қосу және азайтуды орындау

Сабақтың мақсаты

Ондықтармен есептеуді орындап үйренеді


Құндылықтар және оның мақсаты:

Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік

Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК

Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу


Апта дәйексөзі: Тура биде туған жоқ

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

3 минут














Өткенді пысықтау

5 минут

















Сабақ

тың ортасы

25 минут






































Сергіту сәті

2 минут
















































Сабақты қорыту

5минут









Рефлексия

5 минут




Сәлемдесу
Психологиялық ахуал қалыптастыру

10 - нан 100 - ге дейінгі сандарды санамақпен қайталауға болады. Тура және кері санау жүргізіледі.


Түрлі-түсті қағаздар арқылы топқа бөлу



Өткенді пысықтау «Кір жайғыш» әдісі

3 онд.+5онд.= 6-2=

50-20= 6онд.+4онд.=

70+20= 7-2=

60-40= 9-4=

50-30= 7-5=

10-5= 6онд.-1онд.=

7-2= 9-5=


Тақырыпты ашу

« Тиістісін ата» ойыны

Түсіп қалған сандарды ата 10,...30,...,50,...,70,..90, 100

Әкем екі ондық шеге сатып алды. Ол барлығы неше шеге сатып алды?

Дөңгелек сандарды ата. 15, 20, 17, 80, 12, 50, 10, 16, 5.



Жаңа тақырып

1-тапсырма.

Бірінші сурет бойынша сұрақтар қояды.

Неше ондық сары өрік бар? (2 ондық)

Неше ондық қара өрік бар? (1ондық)

Барлығы неше өрік бар? (3 ондық)

Екінші сурет бойынша сұрақтар қояды.

Барлығы неше ондық қара өрік болған еді? (4 ондық)

Неше ондық қара өрікті жеп қойды? (1 ондық)

Неше қара өрік қалды? (3 ондық)

2 онд. + 1 онд.=3 онд.

20 + 10=30

4 онд. – 1 онд.=3 онд.

40 – 10=30



2-тапсырма

Анаңа үрмебұршақты санауға көмектес. Ондықтармен сана.

1 онд, 2 онд, 3 онд, 4 онд, 5 онд, 6 онд

10 20 30 40 50 60

Ондықтарды кему ретімен жазады.

60 50 40 30 20 10



«Алма ағашы» әдісі

Амалдарды орындап көр.

10+8= 30-20=

20+10= 10+10=

50+5= 15+10=

40-10= 20-20=

20+20=








Дәптермен жұмыс

3-тапсырма

Қандай сандар жасырынғанын анықта.

1 ондыққа неше ондықты қоссақ 2 ондық шығады?

(1 ондық)

1 онд+1 онд=2 онд

10+10=20

Неше ондыққа 2 ондық қоссақ 7 ондық шығады?

(5 ондық)

2 онд+5 онд=7 онд

20+50=70

Осылай талдау жасай отырып, қалған жасырылған сандарды анықтайды.




«Қоянды тамақтандыр» әдісі

4-тапсырма

Егер 100см-ден 20см-ді азайтса, қанша қалады?

Бұл жағдай біршама қиын, өйткені 100 дегеніміз –

10 ондық.

Оны жеке алгоритм құрастырып қарастырыңдар.

20см+40см=60см

30см+50см=80

60см+40см=100см

50см+40см=90см

80см–30см=50см

100см–20см=80см


Үй тапсырмасы

5-тапсырма

Тізбектің жалғасын тап.

Геометриялық фигуралардан өз тізбегіңді құрастыр.



Кері байланыс

EDUCAPLAY программасы арқылы сабақты қорыту.









«Бағдаршам» әдісі






Ондықтарды тура және кері санайды










Үй тапсырмасына

жауап береді






Ондықтармен санауды тереңдете меңгереді

Түсіп қалған және дөңгелек сандарды атайды





Сұрақтарға жауап береді.

Ондықтармен санайды














Ондықтарды кему ретімен жазды








Есепті шығарады










Сергіту сәтін жасайды










Дәптермен жұмыс жасайды.

Қандай сандар жасырынғанын анықтайды















«Қоянды тамақтандыр әдісі» арқылы есепті шығарады.















Кері байланыс орнатады.

Сұрақтарға жауап береді









Рефлексия жасайды.






































Дескриптор:

Тура және кері санау жүргізді.

Ондықтармен санауды біледі








Дескриптор:

Түсіп қалған сандарды атады

Дөңгелек сандарды атады






Дескриптор:

Қосу және азайтудың жалпы тәсілін біледі

Сұрақтарға жауап берді








Дескриптор:

Ондықтармен санады

Ондықтарды кему ретімен жазды






Дескриптор:

Сұрақтарға жауап берді.

Ондықтарды қосуды орындады


















Дескриптор:

Тапсырманы дұрыс орындайды.










Тамаша!

Дескриптор:

Амалдарды орындады.

Есептерді дұрыс шығарды.















Дескриптор:

Сұрақтарға жауап береді


























Түрлі-түсті шеңберлер





Тақта





































Қимыл іс-әрекеттер














Оқулық















Тақта
















АКТ












Бағдаршам суреті,шеңбе түрлі-түсті қағаздар

































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!