|
Білім беру ұйымының атауы |
Шошанай орта мектебі |
||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Куджантаева Лиза |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
26.02.2025ж |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№88 сабақ. Әріпті өрнектер |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма)/теңдік және теңсіздікті ажырату,құрастыру, жазу және оқу; 1.2.1.2 әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің мәнін табу; |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әріпті өрнектерді оқиды, жазады, мәнін табады |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Жасампаздық пен жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ПЕН ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жаңашылдық - заман талабы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Біз қандаймыз» әдісі Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер тілейді Топқа бөлу 1-топ: Үшбұрыш 2-топ: Шаршы 3-топ: Дөңгелек Өткенді пысықтау Топтық жұмыс Кесінділерді өлше және өлшемін жаз. 1-топ
2-топ
3-топ Дәптер торкөзіндегі ұзындықты тап
Жаңа тақырып. Әріпті өрнектер Ережені еске түсіру Топтық жұмыс «Кім жылдам»әдісі 1-тапсырма 1-топ Әр есепке сәйкес өрнектітаңда. а) Киіз үйдің алдында3 адам отыр. Егер киіз үйдің ішінде b адам отырған болса, онда мерекеге барлығынеше адам қатысты? Алдында – 3 а. Ішінде - b а. ? а. Шешуі: b + 3 2-топ ә) Егер киіз үйдің ішінде отырған b адамның3-еуі сыртқа шығып кетсе, онда киіз үйде неше адам қалды? Отырды – b а. Шығып кетті – 3 а. Қалды - ? а. Шешуі: b – 3 Әріпті өрнектердің мәнін тап. 3-топ Кестені толтыр
Өзіндік жұмыс «Альфа.бетта,гамма»әдісі 2-тапсырма Қыздар мерекеге арнап, моншақтан әшекейлер жасады. 100 – а өрнегінің мәнін тап. Мұндағы а = 50; 20; 80. 100-а 100-50=50 100-20=80 100-80=20
«Нейрожаттығу» әдісі
Жұптық жұмыс 3-тапсырма Әріпті өрнектер жаз. а = 20 болғандағы қосындының мәнін тап.
Зерттеушілік тапсырма 4-тапсырма Бос орындарға тиісті сандарды ата. Қосындының мәнін тап. 10+70=80 Белгісіз қосылғышты табу үшін қосындының мәнінен белгілі қосылғышты азайтып, 90-30=60 болатынын анықтаймыз. 30+60=90 Азайтқышты табу үшін азайғыштан айырманың мәнін азайтамыз. 100-30=70 болатынын анықтаймыз 100-70=30
ФС тапсырмасы 5-тапсырма Оқулықтағы №5тапсырманы орындайды. Суреттегі фигуралардың әр түрін сана.
Кері байланыс
|
Тілектер айтады
Шамалармен жұмыс жасайды
Топтық жұмыс жасайды
Есепті шығарады
Кестені толтырады
Топтық жұмыс жасайды
Кестені толтырады
Тапсырманы орындайды
Кестемен жұмыс жасайды
Бос орындарға сандар қояды
Фигураларды санайды
Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін сұрау
Дескриптор: Шамаларды өлшеуді біледі Тапсырманы орындайды Топтық жұмыс жасауды біледі
Дескриптор: Әр есепке сәйкес өрнекті таңдайды 1-топ Мерекеге барлығы неше адам қатысқанын табады 2-топ Киіз үйде неше адам қалғанын табады
КЕремет!
Мықтысың!
Дескриптор: Өрнектін мәнін табады Әріпті өрнек ұғымын түсінеді
Дескриптор: Әріпті өрнек жазады. а = 20 болғандағы қосындының мәнін табады. Кестені толтырады
Дескриптор: Бос орындарға тиісті сандарды қояды Қосындының мәнін табады.
Дескриптор: Суреттегі фигуралардың әр түрін санайды Тапсырманы күнделікті өмірмен байланыстыра алады
«Білім сандығы» әдісі
|
2-топ
Кесінділер
Сызғыш
Кесте
Жұмыс парағы
Кесте
Кесте
Оқулық
Кесте
Оқулық
Фигуралар
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ 1 сынып Математика пәні "Әріпті өрнектер"
ашық сабақ 1 сынып Математика пәні "Әріпті өрнектер"
|
Білім беру ұйымының атауы |
Шошанай орта мектебі |
||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Куджантаева Лиза |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
26.02.2025ж |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№88 сабақ. Әріпті өрнектер |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма)/теңдік және теңсіздікті ажырату,құрастыру, жазу және оқу; 1.2.1.2 әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің мәнін табу; |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әріпті өрнектерді оқиды, жазады, мәнін табады |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: Жасампаздық пен жаңашылдық |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ПЕН ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жаңашылдық - заман талабы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Біз қандаймыз» әдісі Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер тілейді Топқа бөлу 1-топ: Үшбұрыш 2-топ: Шаршы 3-топ: Дөңгелек Өткенді пысықтау Топтық жұмыс Кесінділерді өлше және өлшемін жаз. 1-топ
2-топ
3-топ Дәптер торкөзіндегі ұзындықты тап
Жаңа тақырып. Әріпті өрнектер Ережені еске түсіру Топтық жұмыс «Кім жылдам»әдісі 1-тапсырма 1-топ Әр есепке сәйкес өрнектітаңда. а) Киіз үйдің алдында3 адам отыр. Егер киіз үйдің ішінде b адам отырған болса, онда мерекеге барлығынеше адам қатысты? Алдында – 3 а. Ішінде - b а. ? а. Шешуі: b + 3 2-топ ә) Егер киіз үйдің ішінде отырған b адамның3-еуі сыртқа шығып кетсе, онда киіз үйде неше адам қалды? Отырды – b а. Шығып кетті – 3 а. Қалды - ? а. Шешуі: b – 3 Әріпті өрнектердің мәнін тап. 3-топ Кестені толтыр
Өзіндік жұмыс «Альфа.бетта,гамма»әдісі 2-тапсырма Қыздар мерекеге арнап, моншақтан әшекейлер жасады. 100 – а өрнегінің мәнін тап. Мұндағы а = 50; 20; 80. 100-а 100-50=50 100-20=80 100-80=20
«Нейрожаттығу» әдісі
Жұптық жұмыс 3-тапсырма Әріпті өрнектер жаз. а = 20 болғандағы қосындының мәнін тап.
Зерттеушілік тапсырма 4-тапсырма Бос орындарға тиісті сандарды ата. Қосындының мәнін тап. 10+70=80 Белгісіз қосылғышты табу үшін қосындының мәнінен белгілі қосылғышты азайтып, 90-30=60 болатынын анықтаймыз. 30+60=90 Азайтқышты табу үшін азайғыштан айырманың мәнін азайтамыз. 100-30=70 болатынын анықтаймыз 100-70=30
ФС тапсырмасы 5-тапсырма Оқулықтағы №5тапсырманы орындайды. Суреттегі фигуралардың әр түрін сана.
Кері байланыс
|
Тілектер айтады
Шамалармен жұмыс жасайды
Топтық жұмыс жасайды
Есепті шығарады
Кестені толтырады
Топтық жұмыс жасайды
Кестені толтырады
Тапсырманы орындайды
Кестемен жұмыс жасайды
Бос орындарға сандар қояды
Фигураларды санайды
Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін сұрау
Дескриптор: Шамаларды өлшеуді біледі Тапсырманы орындайды Топтық жұмыс жасауды біледі
Дескриптор: Әр есепке сәйкес өрнекті таңдайды 1-топ Мерекеге барлығы неше адам қатысқанын табады 2-топ Киіз үйде неше адам қалғанын табады
КЕремет!
Мықтысың!
Дескриптор: Өрнектін мәнін табады Әріпті өрнек ұғымын түсінеді
Дескриптор: Әріпті өрнек жазады. а = 20 болғандағы қосындының мәнін табады. Кестені толтырады
Дескриптор: Бос орындарға тиісті сандарды қояды Қосындының мәнін табады.
Дескриптор: Суреттегі фигуралардың әр түрін санайды Тапсырманы күнделікті өмірмен байланыстыра алады
«Білім сандығы» әдісі
|
2-топ
Кесінділер
Сызғыш
Кесте
Жұмыс парағы
Кесте
Кесте
Оқулық
Кесте
Оқулық
Фигуралар
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

























