
БҚО, Жаңақала ауданы Кіші Айдархан бастауыш мектебі КММ
Абуғали Гаухар Мырзагелдіқызы
Бастауыш сынып мұғалімі
|
Бөлім: |
Дені саудың –жаны сау |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абуғали Гаухар Мырзагелдіқызы |
|
Күні: |
16.01.2025 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: 23 Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дәрігер |
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.1.1.1-шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру; 2.1.5.1-өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пйдалана отырып жеткізу; |
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді; өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізеді. Берілген тапсырмаларға өз пікірін айта алады. Өлеңнің мазмұнын түсінеді, өз ойларын қосып, дәлел келтіре алады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Қызығушылығын ояту (Ұ) «Гүл сыйлау» стратегиясы арқылы оқушыларға жылы лебіздерін айтқызыды. Үй тапсырмасын тексеру: «Салақ» өлеңін жатқа айту. Тақырып бойынша сұраққа жауап береді. Тақырыпты болжау “Жұмбақ қорап” әдісі арқылы тақырыпты ашады |
Гүлді бір-біріне сыйлай отырып жылы лебіздерін білдіреді. Өлеңді жатқа айтады. Тақырып бойынша сілтемеге өтіп сұрақтарға жауап береді. Қораптың ішінен заттарды алып, бәріне ортақ сөзді табу арқылы тақырыпты болжайды. |
Сабақтың басында бәріне градусник арқылы ондық бағалау шкаласы беріледі. |
Гүлдің макеті https://wordwall.net/resource/85041916/%d1%81%d0%b0%d0%bb%d0%b0%d2%9b Жұмбақ қорап Градусник бағалау шкаласы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жаңа сабақ Дәрігер туралы қысқа видео көрсетіледі Ширату тапсырмасы. Ойашар (МК) . Тыңдалым, айтылым дағдысын қалыптастыру. «Құрастыр және жауап бер» әдісі арқылы берілген сызбаға сүйеніп, дәрігерге тән сипаттаманы айтқызады. «Өзің тағы не қосар едің?» деген сұрақтар қояды. Оқушылардың мүмкін жауаптары: жанашыр жан, ақ халатты, емдейді. |
Видеоматериалмен танысады. Оқулықтағы сызбаға назар аударады.Дәрігерге қатысты сипаттаманы айтады. Мысалы: Дәрігер-ақ халатты абзал жан. Дескриптор 1.Берілген сызбаға сүйеніп, дәрігерге тән сипаттаманы айтады. 2.Сұраққа жауап береді, өз ойын айтады |
Градусник арқылы бағалау |
Интербелсенді тақта, Видеоматериал, Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
1-тапсырма «Белсенді оқылым тәсілдері» әдісі арқылы өлеңді оқытады, сұрақтар қояды.
|
1-тапсырма Оқулықта берілген өлеңді тізбектеп мәнерлеп оқиды. Өлеңді оқи отырып, өз сөздерімен айтуға талаптанады. |
Градусник арқылы бағалау |
Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
«Миға шабуыл». Өлең бойынша сұрақтар қойылады 1.Өлеңде қандай мамандық жайлы айтылған? 2.Дәрігердің көмегіне қандай жағдайда жүгінеміз? 3.Өлеңде қандай пайдалы,пайдасыз тағамдар жайлы айтылған? 4.Өлеңнің мазмұнын өз сөздерімен мазмұндатады. |
Дескриптор 1.Өлеңді түсініп,мәнерлеп оқиды. 2.Сұрақтарға жауап береді. 3.Автор туралы мәліметпен танысады. 4.Өлеңнің мазмұнын өз сөздерімен мазмұндайды. |
Градусник арқылы бағалау |
Оқулық
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
«Бір минут» әдісі арқылы түсіндірме сөздікпен таныстырады. Сөздердің суреті тақтаға ілінеді. “Арық” сөзі бірдей оқылғанымен екі түрлі мағына беріп тұрғаны айтылып, қазақ тілінде бұл термин қалай аталатыны оқушылардан сұралады. 2-тапсырма |
Түсіндірме сөздікті оқиды. “Арық” сөзінің омоним сөз екендігін дәлелдейді. Дескрипторлар 1.Сөздердің мағанасын түсінеді. 2.Дәптерге синонимдерді жазады |
Градусник арқылы бағалау |
Тақтаға ілінген суреттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сергіту сәті «Иық, тізе, аяқ!» 3-тапсырма Мұғалім оқушыларға оқулықта берілген тест тапсырмаларын ұсынады.
|
Оқушылар қайталау арқылы сергіту сәтін орындайды. 3-тапсырма Оқушылар тест тапсырмаларының сұрақтарын түсініп оқиды. Дескриптор 1.Науқас адам дәрігерге барады. 2.Дәрігерге қажетті құралды анықтайды. |
Градусник арқылы бағала |
Интербелсенді тақта, Видеоматериал Жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
4-тапсырма. Әнуарбек Дүйсенбиевті qr арқылы таныстыру |
Балалар кубикте орналасқан qr ды сканерлеу арқылы автордың өлеңін тыңдайды |
Градусник арқылы бағалау |
Ә.Дүйсенбиевтің портреті, Qr орналасқан кубик |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Таратпа қағазбен жұмыс 7-тапсырма. Дұрыс/бұрысын анықтаңдар.
|
7-тапсырма. Дұрыс/бұрысын анықтаңдар.
|
Градусник арқылы бағалау |
Таратпа қағаз |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Үйге тапсырма 5-тапсырма.
Рефлексия Бүгінгі сабақтан не үйренгені жайлы пікірін гүл текшеге жазып, өздері келіп жұмбақ қорапшаға салады. |
Үй жұмысын 5-тапсырманы дәптерлеріне орндайды Әсерін гүлтекшеге жазады. Жұмбақ қорапқа салады. Градусниктегі балдарын есептеп мұағлімге тапсырады |
|
Үй тапсырмасын дәптерлеріне орындайды.
Жұмбақ қорап, Гүл текшелер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ, 2-сынып, Әдебиеттік оқу. 52 сабақ. Дәрігер

БҚО, Жаңақала ауданы Кіші Айдархан бастауыш мектебі КММ
Абуғали Гаухар Мырзагелдіқызы
Бастауыш сынып мұғалімі
|
Бөлім: |
Дені саудың –жаны сау |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Абуғали Гаухар Мырзагелдіқызы |
|
Күні: |
16.01.2025 |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: 23 Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дәрігер |
|
Үлгілік оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.1.1.1-шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру; 2.1.5.1-өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пйдалана отырып жеткізу; |
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді; өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізеді. Берілген тапсырмаларға өз пікірін айта алады. Өлеңнің мазмұнын түсінеді, өз ойларын қосып, дәлел келтіре алады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Қызығушылығын ояту (Ұ) «Гүл сыйлау» стратегиясы арқылы оқушыларға жылы лебіздерін айтқызыды. Үй тапсырмасын тексеру: «Салақ» өлеңін жатқа айту. Тақырып бойынша сұраққа жауап береді. Тақырыпты болжау “Жұмбақ қорап” әдісі арқылы тақырыпты ашады |
Гүлді бір-біріне сыйлай отырып жылы лебіздерін білдіреді. Өлеңді жатқа айтады. Тақырып бойынша сілтемеге өтіп сұрақтарға жауап береді. Қораптың ішінен заттарды алып, бәріне ортақ сөзді табу арқылы тақырыпты болжайды. |
Сабақтың басында бәріне градусник арқылы ондық бағалау шкаласы беріледі. |
Гүлдің макеті https://wordwall.net/resource/85041916/%d1%81%d0%b0%d0%bb%d0%b0%d2%9b Жұмбақ қорап Градусник бағалау шкаласы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жаңа сабақ Дәрігер туралы қысқа видео көрсетіледі Ширату тапсырмасы. Ойашар (МК) . Тыңдалым, айтылым дағдысын қалыптастыру. «Құрастыр және жауап бер» әдісі арқылы берілген сызбаға сүйеніп, дәрігерге тән сипаттаманы айтқызады. «Өзің тағы не қосар едің?» деген сұрақтар қояды. Оқушылардың мүмкін жауаптары: жанашыр жан, ақ халатты, емдейді. |
Видеоматериалмен танысады. Оқулықтағы сызбаға назар аударады.Дәрігерге қатысты сипаттаманы айтады. Мысалы: Дәрігер-ақ халатты абзал жан. Дескриптор 1.Берілген сызбаға сүйеніп, дәрігерге тән сипаттаманы айтады. 2.Сұраққа жауап береді, өз ойын айтады |
Градусник арқылы бағалау |
Интербелсенді тақта, Видеоматериал, Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
1-тапсырма «Белсенді оқылым тәсілдері» әдісі арқылы өлеңді оқытады, сұрақтар қояды.
|
1-тапсырма Оқулықта берілген өлеңді тізбектеп мәнерлеп оқиды. Өлеңді оқи отырып, өз сөздерімен айтуға талаптанады. |
Градусник арқылы бағалау |
Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
«Миға шабуыл». Өлең бойынша сұрақтар қойылады 1.Өлеңде қандай мамандық жайлы айтылған? 2.Дәрігердің көмегіне қандай жағдайда жүгінеміз? 3.Өлеңде қандай пайдалы,пайдасыз тағамдар жайлы айтылған? 4.Өлеңнің мазмұнын өз сөздерімен мазмұндатады. |
Дескриптор 1.Өлеңді түсініп,мәнерлеп оқиды. 2.Сұрақтарға жауап береді. 3.Автор туралы мәліметпен танысады. 4.Өлеңнің мазмұнын өз сөздерімен мазмұндайды. |
Градусник арқылы бағалау |
Оқулық
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
«Бір минут» әдісі арқылы түсіндірме сөздікпен таныстырады. Сөздердің суреті тақтаға ілінеді. “Арық” сөзі бірдей оқылғанымен екі түрлі мағына беріп тұрғаны айтылып, қазақ тілінде бұл термин қалай аталатыны оқушылардан сұралады. 2-тапсырма |
Түсіндірме сөздікті оқиды. “Арық” сөзінің омоним сөз екендігін дәлелдейді. Дескрипторлар 1.Сөздердің мағанасын түсінеді. 2.Дәптерге синонимдерді жазады |
Градусник арқылы бағалау |
Тақтаға ілінген суреттер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сергіту сәті «Иық, тізе, аяқ!» 3-тапсырма Мұғалім оқушыларға оқулықта берілген тест тапсырмаларын ұсынады.
|
Оқушылар қайталау арқылы сергіту сәтін орындайды. 3-тапсырма Оқушылар тест тапсырмаларының сұрақтарын түсініп оқиды. Дескриптор 1.Науқас адам дәрігерге барады. 2.Дәрігерге қажетті құралды анықтайды. |
Градусник арқылы бағала |
Интербелсенді тақта, Видеоматериал Жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
4-тапсырма. Әнуарбек Дүйсенбиевті qr арқылы таныстыру |
Балалар кубикте орналасқан qr ды сканерлеу арқылы автордың өлеңін тыңдайды |
Градусник арқылы бағалау |
Ә.Дүйсенбиевтің портреті, Qr орналасқан кубик |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Таратпа қағазбен жұмыс 7-тапсырма. Дұрыс/бұрысын анықтаңдар.
|
7-тапсырма. Дұрыс/бұрысын анықтаңдар.
|
Градусник арқылы бағалау |
Таратпа қағаз |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Үйге тапсырма 5-тапсырма.
Рефлексия Бүгінгі сабақтан не үйренгені жайлы пікірін гүл текшеге жазып, өздері келіп жұмбақ қорапшаға салады. |
Үй жұмысын 5-тапсырманы дәптерлеріне орндайды Әсерін гүлтекшеге жазады. Жұмбақ қорапқа салады. Градусниктегі балдарын есептеп мұағлімге тапсырады |
|
Үй тапсырмасын дәптерлеріне орындайды.
Жұмбақ қорап, Гүл текшелер |
шағым қалдыра аласыз



